سپک تاکرا می تواند به رشته های المپیکی اضافه گردد

به گزارش مجله سلنا، به گزارش خبرنگاران، سهراب آزاد نایب رئیس فدراسیون آسیایی که برای 4 سال آینده اعلام کاندیداتوری نموده در خصوص فعالیت های سپک تاکرا ایران در عرصه بین المللی گفت: در امسال در بخش بین الملل انجمن سپک تاکرا ایران عملکرد موفقی داشته تا جایی که داتو حلیم بن کادر رئیس فدراسیون سپک تاک را آسیا با ارسال نامه ای از انجمن این رشته در ایران تقدیر نموده و حتی باید اعلام کنم با همکاری فدراسیون جهانی سخت در کوشش هستیم موقعیتی فراهم کنیم تا رشته جذاب سپک تاکرا جایی در میان رشته های حاضر در المپیک های آینده برای خودش باز کند.

سپک تاکرا می تواند به رشته های المپیکی اضافه گردد

وی ادامه داد: در کلاس مربیگری آسیایی که به شکل وبینار در تابستان گذشته برگزار گردید از جمع 58 شرکت کننده از 20 کشور آسیایی ایران با 27 شرکت کننده در مقام اول نهاده شد که به گفته بخش آموزش فدراسیون آسیایی در نوع خودش جالب و بی نظیر بود.

رییس انجمن سپک تاک را ایران در ادامه اضافه کرد: قرار است در تاریخ 11 اسفند برای اولین بار در تاریخ تاسیس فدراسیون آسیایی سپک تاکرا و به خاطر شیوع ویروس کرونا انتخابات 4 سال جدید به شکل وبیناری و الکترونیکی صورت گیرد. بنده برای تصدی پست نایب رییسی اول فدراسیون آسیایی از سال 1400 الی 1404 مجدداً کاندیدا شده ام و علی فولادی راد دبیر انجمن سپک تاکرا هم برای تصدی پست هیات رئیسه این فدراسیون برای 4 سال آینده مجدداً کاندیدا شد.

قائم مقام فدراسیون دنیای سپک تاکرا در ارتباط با توسعه این رشته در غرب و مرکز آسیا گفت: در سفری که حلیم بن کادر در سال 2017 به ایران داشت اقدام به تاسیس کنفدراسیون سپک تاکرا آسیا میانه و غرب کردیم که رهبری آن به محمد علیپور رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی کشورمان سپرده شد.

وی ادامه داد: طی این چند سال با کوشش همکارانم و یاری های ASTAF پیروز شدیم کشورهایی چون عراق، افغانستان، قرقیزستان، ازبکستان، قطر و ترکیه که البته این آخری کشوری اروپایی هست را به جمع خانواده عظیم سپک تاکرای دنیای اضافه کنیم و با ارسال توپ، تور و حتی مربی گامی بلند در رشد این رشته جذاب در کشورهای همسیایه داشته باشیم.

آزاد در ارتباط با تمجید فدراسیون آسیایی از رشد سپک تاکرا در ایران در انتها گفت: برگزاری مسابقات انلاین، کلاس های آموزشی، اردوهای ملی و حتی نشست های تخصصی در مدت شیوع ویروس کرونا که با همکاری وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و فدراسیون انجمن های ورزشی همراه بود، در ایران باعث شد تا رئیس ASTAF با ارسال نامه هایی این پیروزیت را تبریک بگوید. امیدوارم با کاهش شدت همگیری کرونا در دنیا بتوانیم در سال 2022 با همکاری فدراسیون دنیای جام دنیای جوانان زیر 23 سال را در ایران میزبان باشیم و در رشد این رشته در سطح استان های کشور و سایر کشورهای دنیا به پیروزیت های خوبی برسیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1645

به "سپک تاکرا می تواند به رشته های المپیکی اضافه گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سپک تاکرا می تواند به رشته های المپیکی اضافه گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید