تاکید بر حذف مواد پلاستیکی در نشست ها و جلسات دفاع

به گزارش مجله سلنا، در بیست و نهمین جلسه شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه تربیت مدرس بر لزوم حذف مواد پلاستیکی در مراسم، نشست ها و جلسات دفاع سرانجام نامه در دانشگاه تاکید شد.

تاکید بر حذف مواد پلاستیکی در نشست ها و جلسات دفاع

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

به گزارش مجله سلنا، در این نشست دکتر آرش رضایی مسئول دبیرخانه شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه تربیت مدرس ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و جلسات اجرا شده در مورد مدیریت پسماند طی یک ماه گذشته، گفت: بحث های تبلیغاتی و جلسات آموزش به دانشجویان و اعضای هیات علمی در مورد مدیریت پسماند و تفکیک زباله، برای بعضی دیگر از دانشکده ها صورت گرفت.

وی در ادامه به برگزاری جلساتی با مدیر امور اداری ، مسئول حراست و بعضی از مسئولان دانشگاه در جهت برطرف موانع اجرای درست مدیریت پسماند، اشاره نمود و از تدوین آیین نامه اجرایی مدیریت پسماند در آینده نزدیک اطلاع داد.

مسئول دبیرخانه شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه تربیت مدرس بر لزوم اجرای صحیح طرح مدیریت پسماند در خوابگاه ها تاکید نمود و گفت: در مورد مدیریت پسماند و تفکیک زباله در خوابگاه ها باید همکاری بیشتری به ویژه از سوی نیروهای خدماتی صورت گیرد.

وی با اشاره به طرح جمع آوری پسماند باتری در دانشگاه و اطلاع رسانی آن در پایگاه خبری، از توسعه این طرح و ایجاد دو مخزن دیگر با هزینه کمتر در ورودی ساختمان مرکزی و دانشکده فنی و مهندسی در آینده نزدیک اطلاع داد.

دکتر رضایی به برگزاری جلسه دفاع سبز در دانشکده علوم پزشکی و پوشش خبری آن از سوی روابط عمومی اشاره نمود و گفت: باید در این زمینه فرهنگ سازی صورت گیرد تا در تمامی جلسات دفاع انتها نامه در دانشگاه از مواد پلاستیکی استفاده نگردد و جلسات دفاع دانشگاه، سبز برگزار گردد.

در این جلسه دکتر موسوی معاون پشتیبانی و منابع انسانی دانشگاه تربیت مدرس نیز تاکید نمود: در ابتدا باید در این زمینه فرهنگ سازی صورت گیرد و پس از تصویب و ضمانت اجرایی، این اقدام مثبت در تمامی جلسات دفاع الزامی گردد و هزینه مربوط به جلسات دفاع که از سوی معاونت پژوهشی پرداخت می گردد ملزم به رعایت اصول مدیریت سبز در این جلسات باشد.

وی گفت: طی مذاکره با تعاونی دانشگاه باید بسته های کاغذی جهت استفاده از میوه و مواد خوراکی جهت سرو در مراسم دفاع دانشجویان در این فروشگاه عرضه گردد و در تمامی مراسم و نشست های دانشگاه این موارد مورد توجه قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 606

به "تاکید بر حذف مواد پلاستیکی در نشست ها و جلسات دفاع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید بر حذف مواد پلاستیکی در نشست ها و جلسات دفاع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید