10 شهر برتر جهان برای مهاجرت

به گزارش مجله سلنا، رپرتاژ آگهی- شهرهای برتر دنیا برای مهاجرت کدامند؟

مهاجرت امروزه به یکی از داغ ترین موضوعات تبدیل شده و از این رو بسیاری از افراد به دنبال بهترین شهرها برای مهاجرت هستند. ما در این مقاله 10 شهر برتر دنیا برای مهاجرت را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید با توجه به موقعیت و کیفیت زندگی در هر کدام از این شهرها، برترین شهر را برای زندگی خود انتخاب کنید. برترین شهر جهت مهاجرت از نظر هر فرد متفاوت بوده و فاکتورهای مختلفی برای انتخاب برترین شهر جهت مهاجرت وجود دارد. به عنوان مثال بعضی از افراد برای تحصیل، بعضی دیگر جهت تجارت و بعضی دیگر جهت تفریح و لذت از زندگی به شهرهای مختلف کشور مهاجرت می نمایند. در نتیجه ما در ادامه تمامی ابعاد شهرهای مختلف دنیا را مورد آنالیز قرار می دهیم تا هر فرد بر اساس احتیاج خود یکی از شهرها را جهت مهاجرت و زندگی انتخاب کند.

10 شهر برتر جهان برای مهاجرت

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

در حال حاضر شهر وین اتریش یکی از فزونین شهرها در کل جهان شناخته شده که به دلیل اقتصاد مطلوب و کیفیت زندگی بالا این شهر چند سال متوالی به عنوان فزونین شهرهای جهان جهت مهاجرت انتخاب شده است. این شهر که به دلایل مختلفی همچون تحصیل، کار و سرمایه گذاری محبوبیت بسیاری پیدا نموده، سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب نموده است.

شهر کپنهاگن دانمارک

شهر کپنهاگن پایتخت کشور دانمارک و یکی از شهرهای عظیم این کشور است. در اوایل قرن دهم این شهر یک دهکده کوچک بود که با گذشت زمان این شهر رشد پیدا کرد و به وسعت و جمعیت آن افزوده شد. شهر کپنهاگن در سال 1440 به عنوان پایتخت دانمارک معرفی گردید و سپس خانواده سلطنتی در این شهر ساکن شدند. در حال حاضر این شهر نزدیک به یک میلیون و سیصد و پنجاه هزار نفر جمعیت دارد و در آن کاخ ها و قلعه های باشکوه بسیاری وجود دارد و از جمله جاذبه های گردشگری این شهر به شمار آمده و بر زیبایی های آن افزوده است.

شهر دوسلدورف آلمان

دوسلدورف یکی از شهرهای جذاب است که یکی از ده شهر برتر جهان برای مهاجرت به شمار می رود. این شهر با وجود 634 هزار جمعیت، یکی از پرجمعیت ترین شهرهای آلمان محسوب می گردد. دوسلدورف به عنوان پایتخت مد و فشن جهان شناخته شده و افرادی که در این زمینه فعال هستند، این کشور را بهترین کشور برای مهاجرت می شناسند. البته این تنها دلیل فزونی شهر دوسلدروف نبوده و این شهر دارای دانشگاه های بسیار معتبر است که فزونین اساتید در آن تدریس می نمایند. همچنین بسیاری از صنایع پیشرفته نیز در این شهر در حال فعالیت هستند.

شهر ونکوور کانادا

از دیگر شهرهای برتر جهان جهت مهاجرت، شهر ونکوور کانادا می باشد. این شهر در استان بریتیش کلمبیا واقع شده و از آب و هوای بسیار مطلوبی برخوردار است. این شهر نزدیک به مرز آمریکا واقع شده است و بسیاری از ساکنین آن برای خرید به کشور آمریکا مهاجرت نموده و اجناس خود را از آن جا تهیه می نمایند به همین دلیل ونکوور کانادا به وسیله مراکز خرید جذاب و قیمت مناسب یکی از 10 شهر برتر جهان برای مهاجرت انتخاب شده است. جمعیت این شهر نزدیک به 675 نفر بوده و زبان ساکنین آن انگلیسی می باشد.

میلان ایتالیا

میلان دومین شهر عظیم ایتالیا و پنجمین شهر عظیم اروپا به شمار می رود. این شهر به عنوان مرکز تجارت ایتالیا و پایتخت مد جهان شناخته شده است و از نظر اقتصاد و طراحی در جهان حرف اول را می زند. شهر میلان شهرت بسیار زیادی داشته و یکی از شهرهای بسیار مورد علاقه گردشگران می باشد. این شهر ترکیبی از جاذبه های سنتی و مدرن را به رخ تماشاگران می کشد. البته افرادی که به قصد سفر به شهر میلان را دارند دو هدف را دنبال می نمایند، یا به جهانل تجارت وارد این شهر می شوند و یا قصد تحصیل در دانشگاه های ایتالیا و شهر میلان را دارند.

شهر وین اتریش

شهر وین اتریش نیز از دیگر شهرهای جهان است که به دلیل زیبایی و جاذبه های گردشگری، به عنوان 10 شهر برتر جهان برای مهاجرت محسوب شده است. شهر وین پایتخت کشور اتریش بوده که برای هشتمین بار پیاپی رتبه فزونین شهر جهان برای مهاجرت انتخاب شده است. این شهر در جنوب رود دانوب واقع شده و فرهنگی بسیار غنی دارد. شهر وین سرزمین زیبایی ها بوده و دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است. این شهر به دلیل کیفیت بالای زندگی در جهان شهرت دارد و مهاجرین زیادی سالانه این شهر را برای زندگی انتخاب می نمایند.

شهر فرانکفورت آلمان

شهر فرانکفور یکی از شهرهای بی نظیر برای علاقه مندان به اتومبیل است و سالانه در آن نمایشگاه های خودروی بین المللی متعددی برگزار می گردد. این کشور مرکز تجارت در آلمان بوده و در آن تجارت های بسیاری صورت می گیرد. شهر فرانکفورت آلمان یکی از شهرهای بی نظیر برای تحصیل بوده و فزونین دانشگاه های جهان در این شهر واقع شده است. امنیت شهر فرانکفورت در مقایسه با جمعیت و وسعتی که دارد بسیار بالا بوده و آمار جرم و جنایت در این شهر به نسبت پایین تر می باشد. شهر فرانکفورت به دلیل زیبایی ها و امکانات رفاهی بالا یکی از معروف ترین شهرهای آلمان محسوب می گردد.

شهر مونیخ آلمان

شهر مونیخ به عنوان سومین شهر عظیم آلمان شناخته شده و کیفیت زندگی در این شهر در سطح بالایی واقع شده است. با وجود عبور رودخانه ایسا از این شهر، جذابیت این شهر چندین برابر شده است. مونیخ یکی از شهرهای صنعتی آلمان بوده و پیدا کردن کار در این شهر نسبت به سایر شهرها راحت تر می باشد. این شهر بالاترین تراکنشات مالی را داشته و عظیم ترین شهرها برای انتشار و چاپ کتاب محسوب می گردد. فروش محصولات دامی و سبزیجات در شهر مونیخ آلمان رواج بسیاری داشته و محصولات موجود در بازارهای این شهر بسیار تازه می باشد. شهر مونیخ علاقه مند به تحصیل در آلمان یک انتخاب ایده آل است و هرسال هزاران دانشجوی ایرانی برای ادامه تحصیل راهی این کشور می شوند.

شهر زوریخ سوئیس

شهر زوریخ سوئیس در شمال غرب دریاچه زوریخ قرار گرفته و شهری صنعتی، فرهنگی و مرکز مالی می باشد. از مرکز این شهر دو رودخانه بسیار شگفت انگیز عبور نموده و از این رو زیبایی های این شهر را چندین برابر نموده است. عظیم ترین معاملات کشور سوئیس در این شهر انجام می گردد. شهر زورنیخ امنیت بالایی داشته و دارای مردم بسیار فرهیخته و بافرهنگ می باشد. کیفیت زندگی در شهر زوریخ سوئیس بالا بوده و امکانات رفاهی این شهر باعث جذب بسیاری از مهاجرین از اقصی نقاط جهان شده است.

شهر سیدنی استرالیا

سیدنی یکی از عظیم ترین و قدیمی ترین شهرهای استرالیا است و تعداد ایرانیان ساکن در این شهر بسیار زیاد است. آب و هوای مطلوب، محیطی طبیعی، فرهنگ غنی، اقتصاد رو به رشد و خدمات مالی این شهر را به یکی از جذاب ترین و فزونین شهرهای نه تنها استرالیا، بلکه جهان تبدیل نموده است. با توجه به پایین بودن درصد بیکاری در شهر سیدنی استرالیا، با کمی کوشش می توانید شغل مورد علاقه خود را انتخاب کنید. این شهر ساکنین بسیار خونگرم و مهمان نواز داشته و با زندگی در این شهر احساس غربت نخواهید کرد.

شهر ملبورن استرالیا

شهر ملبورن در قدیم پایتخت کشور استرالیا بوده و مهم ترین شهر فرهنگی این کشور به شمار می رود. این شهر از نظر جمعیت دومین کشور پهناور جهان بوده و صنعت گردشگری در این شهر رو به رشد می باشد. شهر ملبورن استرالیا بهترین کشور برای تحصیل است زیرا دانشگاه این شهر کیفیت بسیاری داشته و فزونین اساتید در آن در حال تحصیل هستند. خدمات درمانی این شهر کیفیت بسیاری داشته و از این رو بسیاری از افراد به قصد مهاجرت به این شهر سفر می نمایند. در صورتی که قصد زندگی در یک شهر عادی با هزینه نسبتا مناسب را دارید پیشنهاد ما به شما مهاجرت به شهر ملبورن استرالیا می باشد.

ملاک و فاکتور اصلی برای انتخاب فزونین شهر جهان جهت مهاجرت چیست؟

ملاک های مختلفی برای انتخاب بهترین شهر برای مهاجرت وجود دارد که از جمله مهم ترین آن ها شرایط مالی، شرایط سیاسی و اجتماعی، شرایط اجتماعی و فرهنگی، مسائل پزشکی و سلامت، آموزش و پرورش، تفریح و سرگرمی، خدمات عمومی و حمل و نقل، شرایط مسکن، محیط زیست و تحصیل می باشد.

روش های مختلف برای مهاجرت در 10 شهر برتر جهان به چه صورت است؟

برای مهاجرت به شهرها و کشورهای مختلف شما می توانید از روش های مختلفی از جمله تحصیل، اشتغال به کار، سرمایه گذاری و ازدواج اقدام به اخذ اقامت کنید. گفتنی است که در تمامی روش ها شما باید ثابت کنید که هزینه پرداخت زندگی را داشته و تمامی مدارک هویتی خود را نیز ارائه دهید.

کدام شهر برای زندگی مناسب است؟

انتخاب مناسب ترین شهر برای زندگی به عوامل و فاکتورهای متعددی بستگی دارد. هر فرد دلایل خاص خود را داشته و هدفی را از مهاجرت به کشورهای دیگر دنبال می نماید. بنابراین شما با آنالیز تمامی امکانات و ویژگی های شهرهای جهان می توانید نزدیک ترین شهر ایده آل برای زندگی خود را انتخاب کنید.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1713

به "10 شهر برتر جهان برای مهاجرت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 شهر برتر جهان برای مهاجرت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید