خبرنگاران ایجاد مسیرهای پشتیبان فیبرنوری از اصول پدافند غیر عامل است

به گزارش مجله سلنا، اهواز - خبرنگاران - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان گفت: ایجاد مسیرهای پشتیبان فیبرنوری برای پایداری ارتباطات به ویژه در شرایط اضطراری از جمله اقدامات این دستگاه برای انجام اصول پدافند غیرعامل است.

خبرنگاران ایجاد مسیرهای پشتیبان فیبرنوری از اصول پدافند غیر عامل است

علی صالح نساج روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران با گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل گفت: در تمامی شهرهای خوزستان این جهت پشتیبان ایجاد شده تا پایداری ارتباط در مواقع ضروری و بحرانی به منظور جلوگیری از هرگونه اختلال یا قطع ارتباطات و تقویت زیرساخت ها اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه اولویت اصلی پدافند غیرعامل در حوزه ارتباطات، توسعه زیرساخت ها با رویکرد ملی است افزود: مانور بررسی شرایط باترهای پشتیبان سایت های تلفن همراه به منظور سنجش مدت زمان پایداری باتری های پشتیبان سایت ها و تجهیزات تغذیه نیروی بی.تی.اس های تلفن همراه، بروز رسانی اطلاعات سایت ها و افزایش آمادگی اپراتورها برای مقابله با قطعی برق ناشی از شرایط بحرانی، ارایه سرویس پایدار از سوی اپراتورها در خوزستان برگزار شد و اینگونه اقدامات به صورت مستمر در طول سال انجام می شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه قطعی ارتباط علاوه بر ایجاد نارضایتی برای مردم، موجب ضرر تجاری و اقتصادی به شرکت های خدمت رسان نیز می شود ادامه داد: برای حفظ و پایداری به ویژه در زمان رعایت اصول پدافند غیرعامل اقدام به تهیه دیزل ژنراتور برای سایت های ثابت و باتری پشتیبان سایت تلفن همراه کرده ایم.

وی گفت:هماهنگ نبودن برخی شرکت ها با این دستگاه برای انجام حفاری در مواردی باعث قطع شدن فیبر نوری در خوزستان می شود و علاوه بر تحمیل ضرر و زیان به این دستگاه باعث نارضایتی مردم می شود.

صالح نساج گفت: یکی از اهداف اصلی پدافند غیر عامل، حفاظت از زیرساخت ها و دارایی های کشور است تا هرگونه آسیب پذیری در برابر تهدیدات را شناسایی کرده و اقدامات پیشگیرانه انجام شود.

وی افزود: علاوه بر اهمیت وجود دانش در زیرساخت شبکه، برخورداری از نیروی انسانی خلاق، متعهد و متخصص نیز از مواردی است که می تواند به ارتقای کیفیت پایداری شبکه کمک کند.

از تاریخ پنجم آبان به مدت یک هفته به نام هفته پدافند غیرعامل نامگذاری شده است.

طبق اعلام مدیرکل پدافند غیرعامل خوزستان به زودی نقشه راه رعایت اصول پدافند غیرعامل به تمامی دستگاه های اجرایی استان ارایه خواهد شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1227

به "خبرنگاران ایجاد مسیرهای پشتیبان فیبرنوری از اصول پدافند غیر عامل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ایجاد مسیرهای پشتیبان فیبرنوری از اصول پدافند غیر عامل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید