خبرنگاران زمین رایگان در اختیار سازندگان مسکن ملی در اردبیل قرار می گیرد

به گزارش مجله سلنا، اردبیل - خبرنگاران - استاندار اردبیل گفت: اداره کل راه و شهرسازی زمین رایگان در اختیار سازندگان مسکن ملی قرار می دهد تا برای خانه دار شدن جوانان و افراد فاقد مسکن دارای شرایط، مسکن ارزان قیمت در شهرک های جدید احداث گردد.

خبرنگاران زمین رایگان در اختیار سازندگان مسکن ملی در اردبیل قرار می گیرد

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

اکبر بهنامجو پنجشنبه شب در جلسه شورای مسکن استان اردبیل با بیان اینکه شرایط مسکن دار شدن افراد در فراخوان راه وشهرسازی اعلام شده است،اضافه نمود: تا به امروز در کل شهرهای استان 9 هزار نفر در سامانه طرح مسکن ملی ثبت نام نموده اند که در مرحله اول530 واحد ثبت نامی مورد پدیزش قرار گرفته است.

استاندار اردبیل اضافه نمود: از 530 واحد مورد قبول در مرحله اول 120 نفر مدارک مورد احتیاج را تحویل و تکمیل پرونده نموده و پیش بینی می گردد 250 نفر دیگر نیز از این مرحله حائز شرایط خواهند شد.

وی با بیان اینکه طرح اقدام مسکن ملی باید به صورت جهادی شروع گردد، اظهارداشت: 8400 ثبت نام کننده در مرحله دوم پایش خواهند شد و افراد واجد شرایط بنا بر فراخوان راه و شهرسازی تکمیل پرونده خواهند کرد.

بهنامجو با بیان اینکه برای 1000 واحد زمین آماده واگذاری است، گفت: برای کوتاه مدت در شهرک های موجود نیایش، الهیه، وحدت اردبیل و شهرک های جدید 1000 واحد زمین وجود دارد و 500 واحد نیز قبلا تحویل داده شده است.

وی با اشاره به اینکه برای 3500 واحد دیگر نیز شهرک جدید احداث خواهد شد، تشریح کرد: تمام دستگاه های اجرایی باید جهت تامین زیرساخت این شهرک ها همکاری لازم را داشته باشند.

استاندار اردبیل ادامه داد: متولی طرح اقدام مسکن ملی در شهرهای بالای 100 هزار نفر جمعیت راه و شهرسازی و در شهرهای کوچک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه طبق آمار راه و شهرسازی 66 هزار و 273 خانوار در استان طی سال95 مستاجر وجود داشت، گفت: پیش بینی می گردد تا افق 1405 با رشد جمعیت 2 درصدی نزدیک 80 هزار واحد مسکن ساخت و ساز گردد.

به گفته وی ، برای ساخت و ساز 48 هزار واحد در شهرک های جدید زمین وجود دارد و طبق آمار احتیاجی به توسعه شهری وجود ندارد.

رییس شورای برنامه ریزی استان با اشاره به اینکه جامعه هدف طرح اقدام مسکن ملی مشخص هست، اضافه نمود: تعاونی هایی که توانایی احداث مسکن انبوه طرح مسکن ملی را دارند باید از سوی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی ساماندهی شوند.

بهنامجو در بخش دیگری از سخنان خود گفت: طبق اعلام مدیرکل راه و شهرسازی استان پرونده مسکن مهر نیز تا سرانجام تیرماه بسته می گردد.

استاندار اردبیل توضیح داد: از 41 هزار و 378 واحد مسکن مهر به جز 296 واحد که مربوط به اداره کل تعاون است، آماده واگذاری بوده و تا سرانجام تیرماه به بهره برداری می رسد.

وی اضافه نمود: اداره کل تعاون باید 296 واحد را که در شهرستان های استان پراکنده هستند ، طبق برنامه ریزی مشخص تکلیف کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 مرداد 1399 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 951

به "خبرنگاران زمین رایگان در اختیار سازندگان مسکن ملی در اردبیل قرار می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران زمین رایگان در اختیار سازندگان مسکن ملی در اردبیل قرار می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید