راه اندازی سامانه برخط پایش رضایت مردم از دستگاههای اجرایی

به گزارش مجله سلنا، به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، جلسه بررسی پیشرفت کار سامانه نظرسنجی خدمات حضوری و غیرحضوری دولت با حضور عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و میثم لطیفی، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور و جمعی از معاونان در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار گشت.

راه اندازی سامانه برخط پایش رضایت مردم از دستگاههای اجرایی

پس از ارائه گزارش میزان پیشرفت کار سامانه نظرسنجی خدمات حضوری و غیرحضوری دولت از طریق محمد خوانساری، معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات، وزیر ارتباطات با تقدیر از پیشرفت های اجرا شده با تأکید بر ضرورت راه اندازی هرچه سریع تر این سامانه گفت: راه اندازی سامانه ای برای پایش رضایت از خدمات و کارکنان دستگاه های اجرایی منجر به حفظ کرامت مردم خواهد شد.

وی افزود: این سامانه و اعلام عمومی بازخوردها، اعم از رضایت و یا نارضایتی از خدمت و یا کارمند باید در ارزیابی های دستگاه های اجرایی و یا کارکنان اثربخش شود و با تنبیه و یا تشویق، رضایت مندی مردم از دستگاه های اجرایی را افزایش داد.

زارع پور فرهنگ سازی و برنامه سازی های رسانه ای با کمک صداوسیما را یک اقدام مهم برای همه گیری این سامانه و جلب مشارکت مردم در ارزیابی ها از خدمات یا کارکنان دستگاه های اجرایی دانست.

وزیر ارتباطات همچنین بر ضرورت اطلاع رسانی عمومی نتایج ارزیابی ها و نظرسنجی ها تأکید کرد تا به گفته او مردم مشاهده کنند مشارکت آن ها در ارزیابی های خدمات یا کارکنان دستگاه های اجرایی تشریفاتی نیست.

زارع پور، شناسایی ظرفیت های موجود برای تسریع در تکمیل راه اندازی این سامانه و همچنین شناسایی موانع در سطوح ملی، استانی و همچنین دستگاهی و کنار زدن آن ها در کوتاه ترین زمان ممکن برای راه اندازی رسمی سامانه برخط پایش رضایت مردم از کارکنان دستگاه های اجرایی کشور را مورد توجه قرار داد.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور نیز در این جلسه بر ضرورت فرهنگ سازی به منظور جلب مشارکت مردم در این سامانه تأکید کرد و خواستار طراحی مسیرهای متعدد با هدف امکان ارائه نظرات مردم از خدمات و دستگاه های اجرایی شد.

لطیفی همچنین بر اهمیت وجود داشبورد مدیریتی به منظور دریافت گزارش های لحظه ای از نتایج نظرسنجی ها و ارزیابی ها تأکید کرد.

در سرانجام این جلسه مقرر شد با تشکیل کارگروهی متشکل از معاونان و مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان اداری و استخدامی کشور، ظرف مدت کوتاهی ضمن احصا ظرفیت ها و موانع پیش رو، سامانه نظرسنجی خدمات حضوری و غیرحضوری دولت که قبلا به صورت آزمایشی بکارگرفته شده بود، به صورت پایلوت در یک استان و یا یک دستگاه اجرایی با گستره ملی، در قالب تکمیل تری ارائه شود. در پایلوت راه اندازی شده، یک بارکد دو بعدی مختص هر خدمت برای هر کارمند ارائه می شود تا مراجعه کنندگان به راحتی بتوانند نسبت به ارایه نظر خود در مورد آن اقدام کنند.

بنابراین گزارش، در راستای اجرای دستور رئیس جمهوری مبنی بر راه اندازی سامانه برخط پایش رضایت مردم از کارکنان دستگاه های اجرایی کشور و پیرو مفاد جلسه شورای عالی اداری به منظور اجرای اقدامات مندرج در سند تحول دولت مردمی جهت سنجش رضایتمندی شهروندان و خدمت گیرندگان و ارزیابی کیفیت ارائه خدمات از طریق کارکنان دستگاه های اجرایی، وزارت ارتباطات و سازمان اداری استخدامی متولی راه اندازی سامانه برخط پایش رضایت مردم از کارکنان دستگاه های اجرایی کشور شده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 آبان 1401 بروزرسانی: 29 آبان 1401 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 2297

به "راه اندازی سامانه برخط پایش رضایت مردم از دستگاههای اجرایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی سامانه برخط پایش رضایت مردم از دستگاههای اجرایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید