روایتی از روزهای دیوانگی ما ، مصاحبه با سازنده بهترین فیلم قرن 21

به گزارش مجله سلنا، فیلم سینمایی خون به پا می شود به کارگردانی پل تامس اندرسن از نگاه نویسندگان و منتقدان گاردین به عنوان بهترین فیلم قرن 21 برگزیده شد.

روایتی از روزهای دیوانگی ما ، مصاحبه با سازنده بهترین فیلم قرن 21

به گزارش مجله سلنا به نقل از گاردین، فیلمساز 49 ساله آمریکایی با خون به پا می شود در صدر فهرست 100 فیلم برتر قرن 21 تا سال 2019 ایستاد؛ فهرستی که عباس کیارستمی با 10 در رده 76 آن قرار گرفته و جدایی نادر از سیمین اصغر فرهادی رده 36 را به خود اختصاص داده است.

اندرسن با فیلم های شب های بوگی، مگنولیا، خون به پا می شود، خباثت ذاتی و رشته خیال در مجموع هشت بار نامزد دریافت جایزه اسکار در رشته های بهترین فیلمنامه، بهترین کارگردان و بهترین فیلم شده و البته هرگز این جایزه را نبرده است. او در گفتگو با کاترین شورد از گاردین می گوید هرگز فریب عنوان بهترین فیلم قرن را نمی خورد اما خون به پا می شود بزرگی خود را مدیون دنیل دی-لوئیس است.

  • فکر می کنی فیلم تو بهترین فیلم قرن 21 تا امروز است؟

من که نباید در این باره بحث کنم. آن را می پذیرم و فکر می کنم می توانم با این عنوان خودی نشان بدهم اما دست کم هم نمی گیرم. هر چند به نظرم می توان یک فهرست بلندبالا از بهترین فیلم های قرن ردیف کرد. نباید چندان سخت باشد.

  • اصلا به این چیزها اهمیت می دهی؟

به نظرم اگر خون به پا می شود دومین فیلم برتر قرن می شد، نخستین سئوالم این بود که کدام فیلم شماره یک شده است؟ بسیار محتمل است که تا انتها همین امسال فیلم من کلا از فهرست 100 فیلم برتر بیرون برود.

  • این همان فیلمی است که امروز هم می ساختی؟ آخرین بار کی آن را دوباره تماشا کردی؟

سال هاست فیلم را ندیده ام اما بار آخر که به تماشایش نشستم، به خودم افتخار کردم و شاد بودم. اولین بار بود که نمی دانستم در ادامه چه اتفاق هایی می افتد و همه چیز را فراموش کرده بودم؛ یک تجربه شگفت. وقتی یک فیلم ساخته ای، بسیار سخت است دوباره به همان احساس کشف کردن برسی. به نظر می رسد همه چیز در فیلم درست سر جایش قرار گرفته است؛ بازی ها، موسیقی، چشم انداز و داستان. می دانم و به نظرم همه می دانند که آنچه خون به پا می شود را واقعا بزرگ و ماندگار کرده، حضور دانیل دی-لوئیس است.

  • کدام لحظه یا دیالوگ تو را بیشتر به خنده می اندازد؟

هر کاری که دانیل می کند، باعث می شود با خوشی و شادمانی بخندم؛ نوآوری، شیطان صفت بودن و سرخوشی حاصل از به تصویر کشیدن دیوانه وار یک مرد نامتعادل. ترکیب او با پل دینو فوق العاده از کار درآمده است.

  • هنوز هم فکر می کنی فیلم یک پیشگویی درباره امروز است؛ درباره خونریزی در زمین و برتری حرص و آز بر روابط انسانی؟

سوگمندانه باید بگویم به نظر نمی رسد این داستان به این زودی ها معنی و کارکرد خود را از دست بدهد. خیلی خوب می شود اگر یک روز آن را در قالب فیلمی علمی تخیلی تماشا کنیم یا روایتی درباره اینکه همه ما یک روز چقدر دیوانه بودیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 343

به "روایتی از روزهای دیوانگی ما ، مصاحبه با سازنده بهترین فیلم قرن 21" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایتی از روزهای دیوانگی ما ، مصاحبه با سازنده بهترین فیلم قرن 21"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید