چهره هایی که در نقاشی هم حرفی برای گفتن دارند

به گزارش مجله سلنا، خبرنگاران: هواداران سلبریتی ها به خوبی می دانند که این چهره های سرشناس حتی اگر به خاک دست بزنند طلا می گردد و به همین دلیل سلبریتی های زیادی را سراغ داریم که در کنار حرفه اصلی خود استعدادشان برای سایر هنرها نیز گل می نماید.

چهره هایی که در نقاشی هم حرفی برای گفتن دارند

کاملاً معین است هنر در میان سلبریتی ها بازتاب های مختلفی دارد و هر کدام بسته به استعداد و ذوق و سلیقه شان هنرهای مختلفی را انتخاب می نمایند. در این بین هنر نقاشی از آن دسته هنرهای تجسمی است که دست برقضا هوادار زیادی در میان سلبریتی ها دارد. به همین منظور در ادامه قصد داریم با هم نگاهی به سلبریتی هایی داشته باشیم که دستی از دور در نقاشی دارند.

لوسی لیو

لوسی لیو در فیلم های بیل را بکش و فرشتگان چارلی، تصویری فراموش نشدنی از خود به یادگار گذاشت و ثابت کرد که هنرپیشه چیره دستی است، در این بین لوسی لیو دوست داشتنی نقاش ماهری نیز هست و تابلوهای آبستره و انتزاعی مختلفی کشیده است.

گفته می گردد لوسی لیو در عرض یک شب نقاش نشده و سالیان سال نقاشی می نموده است. لوسی لیو برای اینکه اسم و آوازه اش تأثیری روی قضاوت در نقاشی های وی نداشته باشد مدت ها از نام مستعار یو لینگ برای نقاشی های خود استفاده می نموده است.

چند وقت پیش لوسی لیو تصمیم گرفت آثارش را با نام خودش در یک گالری هنری به نمایش بگذارد و با استقبال خوبی از جانب جامعه هنری روبرو شد.

دنیس هاپر

مرد افسانه ای سینمای هالیوود که هنرنمایی وی در فیلم سرعت در کنار کیانا ریوز را هرگز فراموش نمیکنیم ید طولایی در نقاشی دارد و تابلوهایی که کشیده است از تیزبینی و استعداد او حکایت می نماید.

جالب است بدانید دنیس هاپر وقت زیادی در کنار اندی وارول، یکی از معروف ترین نقاشان معاصر سپری نموده است و درس های این نقاش بزرگ را می توان در آثار دنیس هاپر مشاهده کرد.

دیوید بویی

این ستاره پرفروغ جهانی موسیقی راک، تحصیل نموده رشته هنر و طراحی بود و در طول دوران زندگی هرگز نقاشی را کنار نگذاشت. وی سبک سورئالیسم را برای نقاشی های خود انتخاب کرد و آثارش با قیمت های گزاف در گالری ها خرید و فروش می گردد.

جانی دپ

این هنرپیشه خوش آوازه هالیوودی که استعداد بازیگری اش را بارها ثابت نموده است به غیر از حضور در فیلم ها، دستی در موسیقی و نقاشی نیز دارد. جانی دپ علاقه زیادی به کشیدن تصویر چهره های سرشناس دارد و در میان نقاشی های او تصاویری از مارلون براندو و جک کرواک به چشم می خورد.

تابلو های نقاشی جانی دپ عمق و مفهوم زیادی دارند و با آثاری تکان دهنده و تأثیر برانگیز طرف هستیم.

جونی میچل

علاقه مندان به موسیقی با صدای ملکوتی و ترانه های جانی میچل به خوبی آشنا هستند اما شاید جالب باشد بدانید این پرنده خوش صدای جهانی موسیقی نقاش بسیار چیره دستی است و طراحی بسیاری از آلبوم های خود را شخصاً انجام داده است.

جونی میچل در سن 19 سالگی از مدرسه هنری اخراج شد اما همواره به عنوان هنرمندی مطرح در جهانی نقاشی و موسیقی شناخته می گردد.

جیم کری

جیم کری از آن دسته هنرمندانی است که هر بار یادش می کنیم، خنده ای روی لب مان ظاهر می گردد اما جالب است بدانید این کمدین پیروز نقاشی های معروفی نیز کشیده است.

نمایشگاه های آثار نقاشی جیم کری در گالری های مختلفی تاکنون برگزار شده اند و اهالی جهانی هنر از نقاشی های جیم کری تعریف و تمجید های زیادی داشته اند.

جانی کش

امکان ندارد از هواداران پروپاقرص موسیقی باشید و جانی کش را نشناسید، این خواننده سرشناس که همواره در اعتراض به فقر و مصیبت انسان ها رنگ سیاه را برای لباس های خود انتخاب می کرد تا سرانجام عمر خود هرگز نقاشی را کنار نگذاشت.

جانی کش از آن دسته خواننده های فعالی بود که وقت زیادی برای اجرای کنسرت صرف می کرد در نتیجه آثار زیادی را از وی شاهد نیستیم اما تابلوی معروف نقاشی او با نام Flight هوادارن زیادی دارد.

باب دیلن

باب دیلن به عنوان اولین ترانه سرایی شناخته می گردد که توانسته جایزه نوبل ادبیات را از آن خود کند، اما هنر باب دیلن تنها به ترانه سرایی و خوانندگی ختم نمی گردد و این نابغه جهانی موسیقی علاقه زیادی به نقاشی در سبک امپرسیونیسم دارد.

به همین منظور از سال 1994 تاکنون باب دیلن 3 کتاب از نقاشی های خود منتشر نموده است.

استیوی نیکس

این خواننده و آهنگساز آمریکایی را بیشتر به خاطر همکاری با گروه موسیقی معروف فلیتوود مک می شناسیم. جالب است بدانید دوست استیوی وی را با جهانی نقاشی آشنا کرد.

از بخت بد روزگار دوست هنرمند استیوی به بیماری سرطان خون مبتلا شد و مدتی با این بیماری مبارزه کرد و درنهایت از جهان رفت. استیوی نیکس که تحت تأثیر دوستش قرار گرفته بود بیشتر نقاشی های خود را به این دوست از دست رفته خود هدیه نموده است.

جیمز فرانکو

این بازیگر سرشناس که جایزه گلدن گلوب و اسکار را در کارنامه خود دارد علاقه زیادی به کشیدن نقاشی در سبک مدرن رنسانس از خود نشان می دهد. جیمز فرانکو مدعی است از دوران دبیرستان نقاشی می نموده و در آن موقع بیشتر از بازیگری مشغول به نقاشی بوده است.

جیمز فرانکو در قسمتی از فیلم مردعنکبوتی 3 در حال نقاشی دیده می گردد و در سال 2006 نمایشگاهی از نقاشی های خود برگزار کرد که با اقبال اهالی هنر روبرو شد.

رزی ادانل

این کمدین معروف و دوست داشتنی علاقه زیادی به هنرهای تجسمی دارد و همواره سعی نموده تا از این طریق به موسسه های خیریه نیز یاری کند. در نتیجه ادانل یک گالری نقاشی راه اندازی کرد و درآمد ناشی از فروش تابلوهایش را به خیریه اهدا کرد.

آنتونی هاپکینز

سر آنتونی هاپکینز که بسیاری وی را به پیکاسوی جهانی سینما تشبیه می نمایند علاقه زیادی به نقاشی دارد، وی مدعی است از نقاشان بزرگ زیادی برای تابلوهای خود الهام می گیرد و رنگ های تیره و تصاویر بهت انگیزی را در نقاشی های آنتونی هاپکیز شاهد هستیم که بازی فراموش نشدنی وی در نقش هانیبال لکتر در فیلم سکوت بره ها را در ذهن تداعی می نماید.

جنیس جاپلین

این ملکه پرآوازه جهانی موسیقی راک که در سن 27 سالگی جهان را ترک گفت، آهنگ های بسیاری را برای هواداران راک به یادگار گذاشت. در کنار این موسیقی ها که پس از گذشت حدود 5 دهه هنوز هم جذابیت دارند نقاشی های مختلفی نیز از جنیس جاپلین به یادگار مانده است.

فرانک سیناترا

بسیاری از بزرگان جهانی موسیقی سیناترا را به عنوان بزرگترین خواننده قرن بیستم می شناسند، فرانک سیناترا که خواننده و بازیگر بسیار پرکاری بود در طول عمر هنری خود بیشتر از 1400 ترانه اجرا کرد و 10 جایزه معروف گرمی را به خانه برد.

سیناترا که هنوز هم طنین صدای گرمش در گوش هوداران باقی مانده است در کنار خوانندگی دستی در نقاشی هم داشت و تابلوهای مختلفی را شاهد هستیم که به فرانک سیناترا نسبت داده می گردد.

سیلوستر استالونه

راکی بالبوا جهانی سینما که بیشتر وی را در فیلم های پر زد و خورد شاهد هستیم در زندگی شخصی فردی حساس و هنرمند است و علاقه زیادی به کشیدن نقاشی های آبستره دارد. به لحاظ هنری نمی توان در مورد نقاشی های استالونه قضاوت کرد اما نام وی کافی است تا آثارش قیمت هایی گزاف داشته باشند.

مایکل جکسون

پادشاه موسیقی پاپ در کنار خوانندگی هزار و یک هنر دیگر نیز داشت. مایکل دوست داشتنی در دوران کودکی نقاش بسیار ماهری شناخته می شد و بسیاری بر این باور بودند که استعداد نقاشی مایکل جکسون وی را به سمت نقاشی حرفه ای در آینده پیش خواهد برد اما روزگار نقشه دیگری برای مایکل جکسون داشت و در نهایت شاهد درخشش مایکل روی صحنه های موسیقی بودیم.

نقاشی جکسون از چارلی چاپلین یکی از مهم ترین آثار این پادشاه موسیقی به حساب می آید، جالب است بدانید مایکل این نقاشی را زمانی که تنها 9 سال داشته کشیده است.

مرلین مونرو

ستاره بی فروغ جهانی هنر که پس از گذشتن 56 سال از مرگش هنوز هم هوادار دارد و عکس ها و تصاویرش بر روی دیوار اتاق های جوان ها نقش بسته است در نقاشی هم دست داشت. مرلین زیبارو در نقاشی آبرنگ تخصص داشت و نقش یک گل رز را برای هدیه به جان اف کندی، رئیس جمهور وقت آمریکا کشیده بود.

رانی وود

رانی وود گیتاریست گروه رولینگ استون بود که در کنار موسیقی، استعداد چشمگیری در نقاشی دارد. در نقاشی های رانی آن سوی دیگر چهره موسیقی راک اند رول را می توان مشاهده کرد. رانی وود از آن دسته هنرمندانی است که در کنار زندگی حرفه ای، زندگی شخصی شلوغی دارد و پدر 6 فرزند است اما این مشغولیت ها هرگز نتوانسته جلوی استعداد رانی وود در نقاشی را بگیرد.

یوکو اونو

کسی در جهانی موسیقی وجود ندارد که یوکو اونو را نشناسد، یوکو که این روزها حدود 85 سال سن دارد همسر جان لنون افسانه ای بود و به صورت حرفه ای نقاشی را آموزش دیده و دنبال می نماید.

یوکو سابقه درخشانی در همکاری با موسسه های خیریه دارد و درآمد فروش بیشتر تابلوهای یوکو خرج مصارف انسان محبت آمیز می گردد.

پرنس چارلز

چارلز، شاهزاده ولز، وارث و پسر ارشد الیزابت دوم است و همسر پرنسس دایانای زیبارو بود. پرنس چارلز علاقه زیادی به نقاشی از طبیعت دارد و در بیشتر تابلوهای او شاهد نقاشی های روستایی و منظره های بدیعی از طبیعت هستیم.

در این قسمت به سرانجام فهرست سلبریتی هایی رسیدیم که در نقاشی هم دستی دارند، در سرانجام پیشنهاد می کنیم اگر شما هم چهره سرشناسی را می شناسید که در کنار فعالیت های اصلی خود به نقاشی مشغول است در قسمت نظرات نام و معینات این چهره سرشناس را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: jerrysartarama

منبع: برترین ها
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 289

به "چهره هایی که در نقاشی هم حرفی برای گفتن دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهره هایی که در نقاشی هم حرفی برای گفتن دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید