سایه بورس روی بازار رهن کامل مسکن تهران

به گزارش مجله سلنا، خبرنگاران: بازار اجاره آپارتمان های مسکونی در یکی، دو هفته گذشته با افزایش تعداد فایل های عرضه شده به صورت رهن کامل روبه رو بوده است.

سایه بورس روی بازار رهن کامل مسکن تهران

جهت دریافت خدمات آلاچیق شیشه ای با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش مجله سلناهر چند به طور کلی فقر فایل در بازار اجاره برای جست و جوگران این بازار دردسرساز شده است، اما افزایش نسبی آپارتمان های مسکونی در همین شرایط نیز محسوس است.

این روزها اخبار و تحلیل های گوناگونی درباره اثر متقابل بورس و بازارهای دیگر منتشر شده است. واسطه های ملکی معتقدند این تاثیر در بازار اجاره به شکل افزایش فایل های رهن کامل منعکس شده است. در شرایطی که بعضی از سرمایه گذاران ملکی قصد فروش آپارتمان خود را ندارند، طبعا تا دوره رونق بعدی بازار ملک از عایدی عرضه در بازار اجاره بهره مند می شوند.

هر چند ممکن است کاهش نرخ سود بانکی بعضی از موجران را به دریافت اجاره بهای ماهانه بیشتر در برابر ودیعه کمتر تشویق کند، اما در عین حال یک گروه دیگر از موجران که به سرمایه گذاری در بازار سرمایه ترغیب شده اند، مبلغ رهن کامل را به دریافت اجاره بها ترجیح می دهند.

آنالیز فایل های موجود در بازار اجاره حاکی از این است که عمده موجران مشتاق عرضه ملک برای رهن کامل، صاحبان واحدهای عظیم متراژ با مساحت 90 مترمربع به بالا هستند. البته در بازار آپارتمان های نقلی نیز فایل رهن کامل قابل جست وجوست، اما در عمده موارد عبارت قابل تبدیل قید شده است؛ چراکه طبعا میزان رهن و اجاره این املاک بستگی زیادی به استطاعت پرداخت متقاضیان اجاره آنها دارد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 12 خرداد 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 866

به "سایه بورس روی بازار رهن کامل مسکن تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سایه بورس روی بازار رهن کامل مسکن تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید