عکس ، کشف اسکلت 10 هزار و 500 ساله !

به گزارش مجله سلنا، باستان شناسان قدیمی ترین بقایای انسان شناخته شده را در شمال آلمان در یک گور 10500 ساله در لوخو، شلزویگ-هولشتاین کشف کردند.

عکس ، کشف اسکلت 10 هزار و 500 ساله !

نگارعلی- بقایای آن در باتلاق Duvensee، یک دریاچه داخلی ماقبل تاریخ که شامل بیش از 20 سایت باستانی میان سنگی و نوسنگی است، کشف شد.

بیشتر بخوانید:

عکس | پای بازی ها به داخل خودروهای bmw کشیده شد!

عکس | کرم ها در 520 سال پیش این شکلی بودند!

محیط بی هوازی باتلاق بقایای ارگانیک، از جمله استخوان های سوخته را حفظ می نماید، اما آن قدر کم به جای مانده بود که تا زمانی که تیم یک استخوان ران انسان را کشف کرد، توانست تایید کند که یک قبر را کشف نموده است.

دفن افراد شکارچی-گردآورنده-ماهیگیر که در اوایل دوره میان سنگی در اروپا زندگی می کردند بسیار نادر است. تدفین های میان سنگی قبلاً در شمال آلمان و جنوب اسکاندیناوی کشف شده اند، اما تنها مربوط به دوره میان سنگی پسین (هزاره های هفتم تا ششم قبل از میلاد) است. تنها تدفینی که از نظر زمان قابل مقایسه بود در یوتلند دانمارک کشف شد. این نیز یک تدفین سوزانده شده است، نشان می دهد که سوزاندن ممکن است روش ارجح دفن در میان شکارچیان میانسنگی بوده باشد.

در حین حفاری چندین قطعه استخوان که کاملاً سوزانده نشده بودند پیدا شد. مدیر کاوش هارالد لوبک امیدوار است بتواند DNA باستان شناسی را از آنها بازیابی کند.

باستان شناسان از سال 1923 به حفاری Duvensee Moor پرداخته اند و بعلاوه پناهگاه شکارچیان و گردآورندگان عصر حجر را کشف نموده اند.

با توجه به شرایط مرگ هارالد لوبکه می گوید در خصوص استخوان های سوخته، معین دلیل مرگ سخت است.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 مهر 1401 بروزرسانی: 24 مهر 1401 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 2283

به "عکس ، کشف اسکلت 10 هزار و 500 ساله !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، کشف اسکلت 10 هزار و 500 ساله !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید