قیمت های نجومی و شرایط اجاره خودروهای لوکس

به گزارش مجله سلنا، ایسنا/ این خبر پیرامون قیمت های نجومی و شرایط اجاره خودروهای لوکس برای شما نگارش شده است.

قیمت های نجومی و شرایط اجاره خودروهای لوکس

شاید تا حالا آگهی کرایه خودروهای لاکچری را در سایت ها یا شبکه های اجتماعی دیده باشید یا در بین دوستان و آشنایانتان کسانی را بشناسید که برای یک یا چند روز، یک خودروی خاص و لوکس کرایه نموده باشند اما ممکن است درباره شرایط کرایه کردن این خودروها، هزینه هایش، مدارک مورد احتیاج و ... چیزی نشنیده باشید.

روزنامه خراسان پیرامون قیمت های نجومی و شرایط اجاره خودروهای لوکس نوشت: خودروهای پورشه، بی ام دبلیو، مازراتی، لکسوس، بنز و ... هرچند آپشن های جذابی دارند اما شرایط کرایه کردن آنها هم کم و بیش هوش را از سرتان میپراند. با چندین شرکت و مرکز تخصصی اجاره خودرو تماس گرفتیم تا سرکی در دنیای کرایه خودروهای لوکس برای تعطیلات نوروز سال جاری بکشیم. هرچند که ظاهرا کمی برای گرفتن این تصمیم یعنی اجاره خودرو دیر شده چون برخی هایشان یا بطور کلی جوابگو نبودند یا می گفتند برای بعد از سیزده به در و تعطیلات نوروزی 1401 در خدمتیم و قبل از آن هیچ خودرویی برای کرایه نداریم.

بعلاوه با یکی از مشتری های این شرکتها که بیش از 20 بار خودروهای ایرانی و خارجی کرایه نموده، درباره تجربیاتش و نکات کمتر گفته شده این حوزه گفت وگویی داشتیم.

برای کرایه خودرو نباید نگران هزینه ها باشید

مجید، 33 ساله، یکی از افرادی است که خودروی شخصی سمند است اما برای سفر، از سالها پیش انتخاب همیشگی خودروهای خارجی و کرایه کردن آنها بوده است. از او میخواهم درباره تجربیات شخصی از این ماجرا و نکاتی بگوید که شرکتهای کرایه خودروهای خارجی در ابتدا به مشتری نمی گویند اما ممکن است در آینده برایش دردسر گردد. مجید میگوید: در این ماجرا، باید خیلی نگران بحث هزینه ها نباشید. اگر بخواهید با وسواس درباره هزینه ها، چنین خودروهایی را کرایه کنید، استرس زیادی را باید متحمل شوید. بگذارید یک مثال بزنم تا بهتر متوجه منظورم شوید. مثلا من یکبار در کیش یک مرسدس بنز اجاره کردم. وقتی می خواستم پارک کنم، گوشه سپرش یک طلق نقره ای پلاستیکی داشت که به جدول خورد و ترک برداشت.

بابت همین اتفاق، 1.5 میلیون تومان از من گرفتند. درست است که این خودروها بیمه بدنه دارند اما اگر دقت کنید در زمان قرارداد، با شما تفاهم می نمایند که مثلا خسارتهای زیر 10 میلیون تومان را باید خودتان پرداخت کنید. بنابراین بابت هر تصادفی، شما نمی توانید از بیمه بدنه بهره ببرید. علاوه بر این، خودرو بابت هر خسارت جزئی، از کارافتادگی خواهد داشت و شما باید هزینه روزانه بابت تعمیر خودرویی که خوابیده را هم بدهید. این یکی از آن مواردی است که معمولا بصورت شفاف با مشتری درباره آن صحبت نمی گردد.

او درباره تفاوت کرایه کردن خودرو در جزیره هایی مثل کیش با بقیه شهرهای کشور میگوید: خودروهای اجاره ای در جزیره ها، جی پی اس می خورد یعنی شرکتی که از آنجا خودرو را کرایه کردید، لحظه به لحظه دقیقا می بیند شما چه مسیری را می روید، سرعت شما در آن لحظه چقدر است و ... . این تفاوت خودروهایی است که در جزیره ها کرایه داده می گردد.

او در انتها بعنوان شخصی که از کرایه چنین خودروهایی راضی است، می گوید: علاوه بر نکاتی که گفتم، این شرکتها معمولا یک هزینه اضافه را هم از شما بعد از انعقاد قرارداد می گیرند به نام هزینه جرایم هدایت و رانندگی. به عنوان مثال، اگر اجاره ماشین برای یک شب دو میلیون تومان باشد، دو میلیون تومان پول نقد هم از شما می گیرند که اگر تخلف هدایت و رانندگی مرتکب شدید، از همان پول استفاده نمایند. نکته این است که معمولا استعلام این جریمه ها به وسیله این شرکتها، زمان بسیار زیادی میبرد و این پول گاهی تا چند ماه دستشان می ماند و به شما برنمی گردانند.

از تهران تا کیش با پورشه، 400 میلیون ناقابل

سلام. برای 10 روز اول سال نو یک خودروی خارجی خوب برای کرایه می خواهم، پیشنهادتان چیست؟ این سوال را به محض برداشتن تلفن به وسیله منشی یک شرکت کرایه خودرو میپرسم که میگوید: دنبال کرایه کوتاه مدت خودرو برای ایام نوروز نباشید چون امکان ندارد که گیر بیاورید. الان من حداقل یک ماه به بالا اجاره می دهم.

از او میپرسم که قیمت کرایه این خودروها الان با روزهای عید، تفاوتی دارد یا نه که می گوید: قیمت همه چیز در شب و روزهای عید، چندین برابر می گردد، خیلی راحت و شفاف بخواهم با شما صحبت کنم، باید بگویم خودرویی که الان کرایه روزانه اش دو میلیون است، آن روز و شب ها، حداقل 4 یا 5 میلیون تومان خواهد شد.

سوال اولم را تکرار می کنم که پیشنهاد شما به من برای داشتن یک سفر لاکچری و رویایی چیست که می گوید: پیشنهاد من برای شما که دغدغه مالی ندارید، پورشه پاناراماست. کرایه یک ماهه آن برای شب عید، ناقابل 200 میلیون تومان می گردد. البته حتما می دانید محدودیت کیلومتر هم دارد، ماهی 3000 کیلومتر ولی نگران نباشید، به ازای هر 100 کیلومتر اضافه با پرداخت کمی هزینه بیشتر (به میزان اجاره یک روز خودرو) می توانید سفرتان را به انتها برسانید. با این شرایط مثلا از تهران تا کیش، رفت و برگشت برای شما تقریبا 400 میلیون تومان هزینه خواهد داشت.

قیمت این خودرو حدود 7 میلیارد است. از او درباره شرایط کرایه این خودرو هم می پرسم که می گوید: دقیقا همان چیزهایی را می گیرم که عرف جامعه است، سند خانه یا هر چیزی که ارزش برابر با خودرو داشته باشد به همراه یک فقره چک به مبلغ 300 میلیون تومان نقد. فقط در زمان استفاده از خودرو باید مراقب باشید در جاده خاکی نرانید، در جاهایی که ممکن است برای خودرو ضرر داشته باشد نباید تردد کنید و .... بیمه بدنه کامل هم دارد و مطئمنم با این خودرو، یک سفر متفاوت و هیجان انگیز در انتظار شما خواهد بود.

کمتر از 20 روز کرایه نمی دهیم

با شرکت الف.ن که ظاهرا همه مدل خودروی داخلی و خارجی دارد و بیش از 10 سال است در این حرفه مشغول کار است، تماس می گیرم. فردی که تلفن را جواب می دهد، می پرسد چه خودرویی می خواهید و برای چند روز؟ می گویم: یک خودروی تقریبا لوکس خارجی برای یک هفته. از 2 یا 3 فروردین می خواهم به سفر بروم و می خواهم با خودرویی باشد که هم در آن آسایش داشته باشم و هم خیالم راحت باشد که برایم مشکل و دردسری درست نمی نماید.

وی پیرامون قیمت های نجومی و شرایط اجاره خودروهای لوکس میگوید: خودروهای ما همه مرتب و تمیز هستند و خیالتان از این بابت راحت باشد اما برای روزهای عید، حداقل مدت زمان اجاره خودروهای خارجی ، 20 روز است و کمتر از این مدت کرایه نمی دهیم.

به او می گویم که من فقط پورشه یا بنز میخواهم که می گوید: الان که من با شما صحبت می کنم، از بین خودروهای شبیه به سلیقه شما فقط مازراتی گرن توریسمو، بی ام دبلیو 730، لکسوس، پورشه ماکان و تویوتا لندکروز دارم. مازراتی گرن توریسمو، روزانه 14 میلیون تومان (برای 20 روز می گردد حداقل 280 میلیون تومان)، بی ام دبلیو 730 روزانه 10 میلیون تومان، پورشه ماکان روزانه 10 میلیون تومان و.... فقط این نکته را به شما بگویم که موجودی خودروهایمان در این شب و روزها لحظه می زند بنابراین هرچه زودتر قرارداد را بنویسیم، خیالتان راحت تر است که شب عیدی برایتان دردسر نگردد.

استفاده از بیمه فقط برای خسارتهای بالای 20 میلیون

با شرکت دیگری تماس می گیرم که پیج اینستاگرامش بیش از 70 هزار دنبال نماینده دارد. از او درباره افزایش قیمت اجاره خودروهای لاکچری نسبت به سال گذشته می پرسم که می گوید: نسبت به سال پیش، خیلی گران شده است. پارسال برخی از مدل های پورشه همین موقع یک میلیارد و 200 میلیون یا 300 میلیون بود، الان بیش از سه میلیارد شده. اجاره اش هم تقریبا دو برابر شده است.

فردی که تلفن این شرکت را پاسخ داده درباره اینکه در 20 روز کرایه این خودرو، در نهایت چند کیلومتر می توانیم رانندگی کنیم، می گوید: ما برای نوروز سال جاری کمتر از 20 روز، خودرو را کرایه نخواهیم داد. شما در 20 روز، حداکثر 3000 کیلومتر می توانید با این خودروها در سطح شهر و جاده ها تردد کنید. هر 150 کیلومتر اضافه، اجاره یک روز به خودرو اضافه می گردد. البته اگر هم الان و قبل از قطع کردن این تماس رزروتان را قطعی کنید، 200 کیلومتر از ما هدیه دریافت می کنید.

از او درباره شرایط بیمه ای این خودروها و اینکه هزینه های تصادف احتمالی چطور محاسبه خواهد شد، میپرسم که می گوید: تمام خودروهایی که به شما کرایه خواهیم داد، بیمه بدنه دارد. البته اگر خسارتی که در تصادف به آن وارد می گردد بالای 20 میلیون تومان باشد، از بیمه بدنه استفاده می کنیم. هر قدرش را بیمه داد که هیچ، بقیه اش را باید مشتری بدهد. خودروهایمان بیمه سرقت هم دارد اما تا حالا هیچ موردی نشنیدم که چنین خودروهایی را سرقت نموده باشند چون امنیت بسیار بالایی دارند.

کرایه گران خودروهای آلمانی و مقرون به صرفه چینی و کره ای

الان بابت اجاره مازراتی گرن توریسمو، روزانه 14 میلیون تومان می گیرند ولی برای سفر کرایه نمی دهیم اما اگر شرکتی را پیدا کنید که این خودرو را داشته باشد، کمتر از 350 میلیون برای 15 روز به شما کرایه نخواهد داد. منشی این شرکت هم که حوصله زیادی برای بیان منوی پیشنهادی دارد، به نسبت بقیه وقت بیشتری می گذارد و توضیحات جامع تری را به من می دهد. البته او درباره قیمت خودروهای خارجی برای کرایه روزانه اطلاعات دارد و با این مقدمه که شرکتشان برای کرایه چند روزه، الان خودرویی ندارد، می گوید: بین انواع بنز و بی ام دبلیوهای موجود در خیابان، بی ام دبلیو 330i یکی از مقرون به صرفهترین گزینه ها برای اجاره روزانه محسوب می گردد و کرایه یک روز و یک شب نشستن پشت فرمان آن به 2.5 میلیون تومان می رسد.

اجاره بی ام دبلیو Z4 که یک خودروی کروک دو نفره است، دو میلیون و 900 هزار تومان خرج دارد. بابت اجاره روزانه بنز C200 حدود سه میلیون تومان و برای بنز S500 با رنگ مشکی 4.5 میلیون تومان باید بپردازید. اجاره تویوتا لندکروز GRX چهار در که شاسی بلند هفت نفره محسوب می گردد و مدل دست دوم 2013 آن با 140 هزار کیلومتر کارکرد 5.5 میلیارد تومان آگهی شده، 4.5 میلیون تومان است. سوناتا هیبرید 2018، دو میلیون و 500 هزار تومان، کیا اسپورتیج 2015، دو میلیون و 250 هزار تومان و ... . بطور کلی، کرایه خودروهای آلمانی از همه بیشتر است و خودروهای چینی و کره ای در بین خودروهای خارجی، از همه کمتر.

250 میلیون ودیعه نقدی برای کرایه خودروهای خارجی

با شرکت دیگری برای کرایه خودروهای لوکس خارجی تماس می گیرم. او می گوید: ما الان فقط پورشه باکستر داریم که کرایه آن هم روزانه پنج میلیون تومان است. برای تعطیلات نوروز کمتر از 20 روز هم کرایه نمی دهیم چون برایمان از لحاظ مالی نمی صرفد.

از او درباره شرایط اجاره چنین خودروهایی هم می پرسم که می گوید: برای ضمانت، 250 میلیون تومان باید ودیعه نقدی بگذارید، به همراه یک چک یا سفته به میزان قیمت خودرو. مثلا برای باکستر که الان موجود است و می توانید برای کرایه اقدام کنید، باید 3.5 میلیارد چک بدهید. علاوه بر این، داشتن گواهینامه و حداقل 19 سال سن الزامی است و فرد اجاره نماینده باید حداقل یک سال از تاریخ صدور گواهینامه اش گذشته باشد. معمولا هم دو میلیون تومان باید نقدی در اختیار ما بگذارید برای خلافی هدایت و رانندگی که تا 70 روز نزد شرکت می ماند.

اجاره روزانه خودروهای داخلی از 300 تا 500 هزار تومان

با یکی از شرکتهای کرایه خودرو تماس می گیرم که در منوی سایتش فقط خودروی داخلی دارد. بعد از تماس، متوجه می شوم که سرش خیلی شلوغ است چون تقریبا 2 دقیقه من را پشت خط نگه داشت تا چند مشتری دیگر را راه بیندازد. از او درباره قیمت کرایه خودروهای داخلی پرسیدم که گفت: الان کمتر از سمند ندارم و کلا هم پراید و تیبا و ساینا در بازار فعلی طرفداری برای کرایه ندارد. هزینه کرایه روزانه سمند، 300 هزار تومان است البته برای روزهای قبل از نوروز. برای نوروز بخواهید، باید ثبت نام کنید، 27 اسفند به شما خبر می دهیم که امکان کرایه اش وجود دارد یا نه.

از او درباره گرانترین کرایه برای خودروهای داخلی هم می پرسم که می گوید: اجاره گرانترین خودروهای داخلی برای یک روز حدود 500 هزار تومان است. مثلا مالک پژو 207 اتوماتیک که حالا خودروی او نیم میلیارد تومان ارزش پیدا نموده است و در کنار دنا پلاس اتوماتیک و یکی دو محصول دیگر گرانترین مدل های داخلی بشمار می رود، 550 هزار تومان بابت اجاره روزانه آن دریافت می نماید. برای پژو 207 صندوقدار همین رقم را می گیرند و هزینه یک شبانه روز اجاره تندر اتوماتیک به 520 هزار تومان می رسد. اگر پژو پارس و پژو 206 صندوقدار را انتخاب کنید، رقم پرداختی تا 400 هزار تومان کاهش پیدا می نماید و اجاره یک روز سمند را هم که خدمتتان عرض کردم، 300 هزار تومان خرج دارد.

از او درباره کرایه خودروهای خارجی هم می پرسم که می گوید: ما قبلا خودروی خارجی هم کرایه می دادیم اما الان به دلایل شخصی، دیگر در این حوزه فعالیت نداریم. ضمناً به شما بگویم که قیمت اجاره خودروهای خارجی بشدت بالا رفته و خودروهای خوب برای 24 ساعت دیگر کمتر از دو میلیون تومان پیدا نمی گردد. حالا خودروهای آمریکایی و لوکس که قیمت های خودشان را دارند. مثلا لامبورگینی هوراکان برای یک شبانه روز 30 میلیون تومان یا جگوار نزدیک به پنج میلیون تومان اجاره داده می گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 16 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1401 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 2165

به "قیمت های نجومی و شرایط اجاره خودروهای لوکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت های نجومی و شرایط اجاره خودروهای لوکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید