مجوز شکار و صید حیات وحش در استان تهران صادر نخواهد شد

به گزارش مجله سلنا، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: هیچ گونه مجوز شکار و صید حیات وحش در استان تهران در حال حاضر صادر نخواهد شد.

مجوز شکار و صید حیات وحش در استان تهران صادر نخواهد شد

به گزارش ، سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران روز گذشته در بازدید از بعضی منطقه ها تحت مدیریت محیط زیست در شرق استان تهران و در جمع محیط بانان فیروزکوه و دماوند با اشاره به اینکه باید حداقل دو پاسگاه محیط بانی در پناهگاه حیات وحش کاوه فیروزکوه جانمایی و احداث گردد، گفت: این منطقه با حداقل نیرو و امکانات به برترین وجه ممکن حفاظت شده که عدم دست اندازی به طبیعت، افزایش جمعیت حیات وحش بز و قوچ و میش و برخورد جدی با تخلفات محیط زیستی گویای این موضوع است و جای تشکر بسیار از مدیریت محیط زیست در این منطقه و به طور کلی در منطقه ها شرق استان به واسطه کوشش محیط بانان و همکاری مردم دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با هشدار جدی به شکارچیان غیرمجاز حیات وحش در استان تهران اضافه کرد: محیط بانان یگان حفاظت استان تهران با برنامه ریزی لازم و گشت های مستمر و هوشیاری کامل با کوچکترین تخلف شکار و صید حیات وحش برخورد خواهند کرد، مخصوصا در حال حاضر که زمان زاد و ولد حیات وحش است و در این رابطه هیچ گونه گذشتی نخواهیم داشت.

وی با تاکید به اینکه هیچ گونه مجوز شکار و صید حیات وحش در استان تهران در حال حاضر صادر نخواهد شد، توضیح داد: سال ها است که کشور با موضوع خشکسالی و نوسان اقلیم روبرو بوده و شرایط هیدرولوژیکی چشمه ها به اسم آبشخور حیات وحش تغییر نموده و بسیاری از آن ها از بین رفته است که این موضوع به طور قطع بر روی اکولوژی منطقه و نهایتاً جمعیت حیات وحش تاثیرگزار است، چرا که زیستگاه ها عمدتا دچار نوسان شده اند و تغذیه و شرب لازم را نمی توانند در اختیار حیات وحش قرار دهند.

محمودی ادامه داد: با این شرایط صدور مجوز شکار و صید حیات وحش توجیه پذیر نیست و تا زمانی که شرایط مناسب به زیستگاه ها برنگردد مدیریت حیات وحش و موضوع حفاظت باید سختگیرانه باشد و از تصمیم گیری های اشتباه و احساسی باید دوری کرد.

وی در خاتمه اظهار کرد: محیط زیست متعلق به همه ما هست و در این رابطه نیازمند همکاری مردم و دوستداران طبیعت هستیم و از شهروندان می خواهیم که هرگونه تخلف محیط زیستی را در حداقل زمان ممکن به محیط زیست اطلاع دهند.

لازم به ذکر است؛ منطقه کوه سفید دماوند و پناهگاه حیات وحش کاوه فیروزکوه از منطقه ها دارای پتانسیل مناسب برای زیست جانوارانی همانند قوچ و میش، کل و بز، پلنگ، خرس قهوه ای، کفتار، گربه جنگلی و انواع خزندگان و پرندگان شکاری محسوب می گردد، بعلاوه سه اثر طبیعی ملی تنگه واشی، غار رودافشان و دریاچه تار و هویر در این دو شهرستان واقع شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1902

به "مجوز شکار و صید حیات وحش در استان تهران صادر نخواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجوز شکار و صید حیات وحش در استان تهران صادر نخواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید