معجزه چتر نجات موشک های چینی!

به گزارش مجله سلنا، ایرنا نوشت: مهندسان چینی در حال کار روی یک سامانه چتر نجات برای بازیابی تقویت کننده ها و محفظه حمل محموله های موشک در حین پرتاب هستند تا بازیابی قطعات موشک قابل استفاده مجدد دقیق تر و قابل کنترل تر انجام گردد.با راه اندازی چنین سامانه ای، می توان سالانه بیش از یک میلیارد یوان (حدود 145 میلیون دلار) در هزینه های پرتاب صرفه جویی کرد.

معجزه چتر نجات موشک های چینی!

مهندسان چینی در حال کار روی یک سامانه چتر نجات برای بازیابی تقویت کننده ها و (فیرینگ) محفظه حمل محموله های موشک در حین پرتاب هستند تا بازیابی قطعات موشک قابل استفاده مجدد دقیق تر و قابل کنترل تر انجام گردد.

فیرینگ محموله مخروطی دماغه ای است که برای محافظت از محموله موشک در برابر تأثیر فشار دینامیکی و گرمایش آیرودینامیکی در حین پرتاب به وسیله جو استفاده می گردد.

این سامانه که به وسیله آموزشگاه فناوری فضایی چین ابداع شده از فناوری کنترل گلایدر (بدون نیروی موتور) استفاده می نماید و می تواند محدوده فرود را به منطقه ای کوچکتر از 30 تا 90 کیلومتر کاهش دهد.

این سامانه همراه با فناوری بافر فرود، تقویت کننده ها و فیرینگ ها را قادر می سازد، پس از فرود روی زمین، سالم بمانند.

سایت های اصلی پرتاب چین در اعماق زمین قرار دارند که به این معنی است که جلوگیری از فرود غیرقابل پیش بینی قطعات موشک سقوط نموده، به ویژه در مناطقی که فعالیت انسانی وجود دارد، به یک وظیفه کلیدی فوری برای دانشمندان تبدیل شده است.

تنگ هایشان معاون مهندس ارشد این پروژه، گفت: سامانه بازیابی بعلاوه می تواند به کاهش قیمت پرتاب موشک یاری کند تا خدمات مالی تری ارائه گردد.

تنگ گفت: در دو سال گذشته، چین بیش از 50 بار در سال پرتاب موشک های حامل را انجام داده است. با راه اندازی چنین سامانه ای، می توان سالانه بیش از یک میلیارد یوان (حدود 145 میلیون دلار) در هزینه های پرتاب صرفه جویی کرد.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 فروردین 1402 بروزرسانی: 18 فروردین 1402 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 2360

به "معجزه چتر نجات موشک های چینی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معجزه چتر نجات موشک های چینی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید