نظر محمود صادقی درباره سفرهای استانی قالیباف

به گزارش مجله سلنا، خبرنگاران : نماینده تهران در مجلس دهم گفت: من نیت خوانی نمی کنم که قصد آقای قالیباف تبلیغات برای انتخابات ریاست جمهوری است یا خیر، اما نوع و سبک کار یک مقداری شائبه برانگیز است و چون همراه با تبلیغات رسانه ای فراوان است.

نظر محمود صادقی درباره سفرهای استانی قالیباف

برای سفر با تور سفر به پوکت همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین: نماینده سابق مجلس درباره سفرهای استانی قالیباف گفت: تمامی روسای مجلس از گذشته تا امروز همیشه سفرهایی را به استان ها داشتند، در استان حضور پیدا می کردند دیدارها و نظارت هایی انجام می شد اما هیچکدام به اندازه این مجلس پر سروصدا نبود.

محمود صادقی نماینده دوره دهم مجلس شورای اسلامی و فعال سیاسی اصلاح طلب درخصوص سفر نمایندگان به مناطق مختلف در استان ها با عناوینی همچون نظارت میدانی به خبرنگار ایلنا، گفت: این که مسئولین آن هم مسئولین بالای نظام در بین مردم باشند و از نزدیک مسائل مردم خصوصاً مناطق محروم را لمس و درک نمایند کار پسندیده ای است و نباید مسئولان به نشستن در مرکز و دریافت گزارش ها عادت نمایند، پس این بازدیدهای میدانی ضرورت دارد. اما به نظرم هر دستگاهی متناسب با شأن و صندلی و وظایف و اختیاراتش باید عمل کند.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی بیش از 290 نماینده از سراسر کشور و حوزه های انتخابی مختلف دارد. به نظرم اگر هدف رسیدگی به مسائل مناطق محروم و حوزه های انتخابیه است، بهتر است مجلس این کار را متوجه آحاد نمایندگان کند.

صادقی در ادامه گفت: مجلس باید اولاً نمایندگان را از لحاظ سبک کار و ارتباط با مسئولان توانمندسازی کند، ثانیاً به طور منظم می توانند برنامه ریزی نمایند که از نمایندگان گزارشات نظارتی دریافت و بعد مسائل حوزه های انتخابیه را در کمیسیون تخصصی به طور منظم مطرح نمایند و بعضاً حتی کمیسیون ها را با اعضاء و رؤسای شان منظم به مناطق مختلف گسیل کرد.

وی اضافه نمود: البته این حضورها اگر با تعامل با قواهای دیگر و دستورات اجرایی باشد مؤثرتر خواهد بود و یک هم افزایی بین قواها ایجاد می نماید. هرچند کار مجلس اجرایی نیست، اما انتظارات مردم در سراسر کشور از نمایندگان و مجلس این است که به ویژه از زاویه نظارتی به بهبود پیش برد امور یاری نمایند.

صادقی همچنین درباره سفرهای استانی رییس مجلس که تحت عنوان نظارت میدانی انجام می گردد و اینکه آیا اصلا رئیس مجلس چنین وظایفی دارد یانه؟، ابراز داشت: درباره اینکه اکنون این نوع سفرها توسط رییس مجلس انجام می گردد، من نیت خوانی نمی کنم که قصد آقای قالیباف تبلیغات برای انتخابات ریاست جمهوری است یا خیر، اما نوع و سبک کار یک مقداری شائبه برانگیز است و چون همراه با تبلیغات رسانه ای فراوان است، به ویژه بازتابی که صداوسیما روی خبرهای آن می دهد مقداری غیرعادی است و این موارد چنین شائبه ای را ایجاد می نماید.

وی ادامه داد: تمامی روسای مجلس از گذشته تا امروز همیشه سفرهایی را به استان ها داشتند، در استان حضور پیدا می کردند دیدارها و نظارت هایی انجام می شد اما هیچکدام این اندازه پر سروصدا نبود.

نماینده تهران در مجلس دهم در ادامه با اشاره به خاطره ای گفت: در مجلس دهم اگرچه نماینده تهران بودیم اما معمولاً به مناطق محروم سفرهایی داشتیم، مثلاً در سیل استان خوزستان ما سفری به اهواز و از آن طرف سوسنگرد داشتیم و بعد به لرستان برگشتیم و همراه با برخی از دوستان بودیم، این برنامه ها را هم اکثرا شوراهای شهر آن شهرستان ها برنامه ریزی نموده بودند و ما به این مناسبت حضور پیدا کردیم، اما نه عکس و نه هیچ گزارشی از این نوع سفرها به این شکلی که اکنون انجام می گردد، منتشر نکردیم.

وی ادامه داد: در همین سفر یکی از اعضای شورای شهر اهواز در نامه ای درخواست تخصیص آن درصد از درآمد منطقه نفت خیز که به این استان ها تخصیص داده شد، را به من داد، علیرغم نقدهایی که ما به آقای لاریجانی داشتیم، من دیدم در این موضوع بلافاصله پیگیر موضوع شدند، برای اهواز وقت گذاشتند و موضوع را پیگیری کردند. در مجموع باید بگویم که من دغدغه حضور میدانی را مثبت تلقی می کنم و آن را امر منفی نمی دانم، اما به نظر می آید برای این که شائبه تبلیغاتی نداشته باشد و تأثیرگذارتر هم باشد، باید از پتانسیل و توان همه نمایندگان استفاده گردد و همچنین از نمایندگان در حوزه های انتخابیه پشتیبانی و حمایت گردد تا موثرتر باشند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1210

به "نظر محمود صادقی درباره سفرهای استانی قالیباف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظر محمود صادقی درباره سفرهای استانی قالیباف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید