اختلاف در تیم امنیتی ترامپ بر سر نحوه پاسخ به حملات علیه آرامکو

به گزارش مجله سلنا، یک رسانه آمریکایی بامداد چهارشنبه از بروز اختلاف در تیم شورای امنیت ملی آمریکا درباره نحوه پاسخ به حملات صورت گرفته علیه تأسیسات نفت عربستان سعودی خبر داده است.

اختلاف در تیم امنیتی ترامپ بر سر نحوه پاسخ به حملات علیه آرامکو

به گزارش گروه بین الملل مجله سلنا، منابع خبری بامداد چهارشنبه از اختلاف در تیم شورای امنیت ملی آمریکا در مورد نحوه پاسخ به حملات صورت گرفته به تأسیسات نفتی عربستان سعودی خبر داده اند.

مجله فارن پالیسی گزارش داده با آنکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا چند روز پیش در توئیتر اعلام نمود که ارتش آمریکا آماده آتش برای پاسخ به حملات صورت گرفته علیه آرامکو است، اکنون دولت او عقب نشسته تا به ارزیابی گزینه هایش بپردازد.

فارن پالیسی نوشته، همین ارزیابی ها شکاف های میان تیم امنیت ملی ترامپ را یک هفته بعد از اخراج جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید نمایان تر نموده است. یک مقام ارشد دولت آمریکا به این مجله گفت وزارت خارجه امریکا از افزایش محسوس شمار نظامیان این کشور در منطقه حمایت می نماید، اما مقام های پنتاگون خواهان اتحاذ رویکردی محتاطانه تر است. مقام های وزارت دفاع آمریکا، افزایش شمار نیروها را اقدامی پرهزینه می دانند.

جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا سه شنبه در جمع مجله سلنا گفت که ترامپ هنوز درخواستی برای اقدام نظامی مطرح ننموده است. وی گفت: رئیس جمهور به صراحت گفته به دنبال شروع جنگ نیست. او علی رغم این گفت این حمله، اقدامی ستیزه جویانه است.

وی البته در بخشی از سخنانش گفت که حملات به تأسیسات نفتی سعودی ها با الگوی حملات قبلی حوثی ها (انصارالله) مطابقت ندارد و از حملات قبلی پیشرفته تر است.

ترامپ خودش هم به شخصه درباره نحوه واکنش به موضوع مردد به نظر می رسد. او روز دوشنبه با چرخشی آشکار نسبت به توئیت یک روز قبل تر خود از مقصر کردن تهران بابت حمله به تأسیسات نفت سعودی خودداری کرد.

فارن پالیسی به وضع بغرنج ترامپ اشاره نموده و نوشته او از یک طرف باید با اجتناب از درگیری با ایران به وعده انتخاباتی اش در سال 2016 برای دوری از شروع جنگ های جدید در خاورمیانه عمل کند و از سوی دیگر باید از عربستان سعودی که متحد واشنگتن در منطقه علیه ایران است حمایت کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 337

به "اختلاف در تیم امنیتی ترامپ بر سر نحوه پاسخ به حملات علیه آرامکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلاف در تیم امنیتی ترامپ بر سر نحوه پاسخ به حملات علیه آرامکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید