تور ارزان فرانسه: هدف گذاری ام المپیک پاریس است، در کار کادر فنی دخالت نمی کنم

به گزارش مجله سلنا، به گزارش خبرنگاران، حسن یزدانی در مورد مسابقات جهانی کشتی در اسلو و درخشش تیم ملی آزاد در این رقابت ها گفت: همه اش لطف خدا بود که این اتفاقات رخ داد و کمی از زحماتی که در این چند سال کشیدیم جبران شد. کشتی من و حریف آمریکایی خیلی حساس شده بود ولی خدا یاری کرد و همین طور مربیان و حریفان تمرینی باعث شدند که به آمادگی بهتری برسم. درنهایت آن اتفاق در جهانی رخ داد و این کشتی گیر خوب آمریکایی را شکست دادم و سهم کوچکی در شادی مردم داشتم.

تور ارزان فرانسه: هدف گذاری ام المپیک پاریس است، در کار کادر فنی دخالت نمی کنم

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

وی در خصوص بررسی حریفانش پیش از حضور در دنیای 2021 تاکید نمود: موفقیت یکباره به دست نمی آید و همه چیز دست به دست هم می دهد تا نتیجه ای به دست بیاید. همه یاری کردند و دست به دست هم دادیم که این اتفاق رخ داد و خدا را شکر این زحمات منجر به برد شد. بعد از المپیک که پژمان درستکار سکان تیم را به دست گرفت، با مدت زمان کمی که تا دنیای داشتیم یک سری تمرینات در نظر گرفته شد و سعی کردیم آن تمرینات را انجام دهیم تا بدن مان به آمادگی لازم رسید و خدا را شکر همه چیز در حالت خوبی بود و توانستیم ذره ای از زحماتمان را در نروژ جبران کنیم.

ملی پوش کشتی آزاد ایران با اشاره به ارتباط روحی کشتی گیران با کادرفنی مطرح کرد: به تمام مربیان احترام می گذارم، آقا پژمان به من محبت دارند. در تمرین که شوخی وجود ندارد و جایگاه سرمربی که کاملاً معین است ولی خارج از بحث تمرینی، رابطه محبت آمیز و صمیمی با آقا پژمان درستکار و سایر مربیان داریم. بچه ها با کادرفنی راحت هستند.

وی که کاپیتان تیم ملی آزاد است، در خصوص اینکه او در تمرینات فنون تخصصی اش را به ملی پوشان آموزش می دهد، توضیح داد: این را بگویم که اول از کادرفنی اجازه می گیرم و اگر کسی از بچه ها از من چیزی بخواهد که فنی را یادشان بدهم، این کار حتماً با اجازه مربیان خواهد بود و من در کار کادرفنی دخالت نمی کنم. حالا عرفان الهی، رحمان عموزاد و قهرمانان دیگر اگر از من سوالی داشته باشند با جان و دل یاری می کنم و شادمان می شوم که در موفقیت تاثیری داشته باشم. این پهلوانان به من محبت دارند.

یزدانی که با یک برنامه تلویزیونی تبادل نظر می کرد، در خصوص اینکه تا چه زمانی کشتی را ادامه خواهد داد؟ گفت: اگر در این سال ها باختی هم داشتم قطعاً حریف از من بهتر بود که توانست من را شکست دهد ولی آخرین بار خدا یاری کرد و حریف آمریکایی را بردم. تا زمانی که توان داشته باشم و بدانم برای تیم ملی و کشتی مثمر ثمرم قطعاً کشتی می گیرم. ان شاءالله اتفاقی در این جهت پیش نیاید. هدفم المپیک 2024 هست و تا آن وقت هم بازی های آسیایی، دنیای هم در پیش است و اگر به دوبنده تیم ملی رسیدم می خواهم دل مردم را شاد کنم.

قهرمان سال 2021 دنیا در خصوص چرخه انتخابی تیم ملی تاکید نمود: من کارشناسی نمی کنم. کشتی گیرم و تابع قانون. هر تصمیمی بگیرند به عنوان عضو کوچک اطاعت می کنم وظیفه من کشتی گرفتن است. چرخه خیلی خوبی است، این دوره خیلی به مسابقات کشوری بها داده شده و کسانی که مدعی دوبنده تیم ملی هستند از قهرمان کشوری ورود پیدا کردند و نفرات برتر کشوری به آسیایی می فرایند. چند سالی بود این اتفاق رخ نداده بود. نمی گردد به این چرخه ایراد گرفت. این چرخه دست و پا شکسته در سال های گذشته هم انجام می شد ولی چرخه اعلام شده کاملاً به کشتی کشور یاری می نماید. مربی و سرمربی در انتخاب کشتی گیر نقش ندارند و خود کشتی گیر باید حقش را وسط تشک بگیرد.

وی با اعلام اینکه قرار است در آخرین مرحله از چرخه انتخابی تیم ملی کشتی بگیرد، اضافه نمود: من هر سال در انتخابی تیم ملی کشتی گرفتم و حتی اول از همه برای من انتخابی گذاشتند که قهرمانان دیگر بیایند کشتی بگیرند. الان هم این فرصت برای همه بچه ها و همین طور هم وزن هایم که مدعی دوبنده تیم ملی هستند، ایجاد شده که رقابت نمایند و من هم مثل بقیه در این چرخه کشتی می گیرم و درنهایت هر کسی حقش هست در این چرخه به حقش برسد.

وی در خصوص اینکه آیا غیر از کشتی کار دیگری هم انجام می دهد؟ گفت: حقیقتاً تمام فکر و ذهنم کشتی است و فرصت ورود به جای دیگری را ندارم ولی اگر جایی حضور من مثمرثمر باشد با جان و دل انجامش می دهم ولی شغل خاصی ندارم.

یزدانی در خصوص افتتاح سالن ورزشی اش در مازندران مطرح کرد: این یک مجموعه ورزشی و کمپ تمرینی است که در چند رشته فعال خواهد بود. فاز به فاز به بهره برداری می رسد و فعلاً سالن کشتی راه اندازی شده است. اگر پروانه بهره برداری بدهند کشتی گیران تمرینات شان را شروع می نمایند. وظیفه من بود به عنوان ورزشکار قدمی برای کشتی و ورزش استانم بردارم. امیدوارم قهرمانان خوبی را تحویل جامعه بدهیم. من با هزینه شخصی خودم این کار را انجام می دهم. هیچ حمایتی هم نشدم. داخل سالن فقط تشک هست، دوست دارم امکانات دیگری هم در سالن داشته باشیم که اینجا به آموزشگاه استعدادیابی تبدیل گردد. اگر حمایت شویم کمپی خواهد شد که قهرمانان مستعد در آن شناسایی خواهند شد.

ملی پوش کشتی ایران تاکید نمود: علاوه بر کشتی در رشته های قایقرانی، فوتسال و… هم فعالیت می کنیم و فاز به فاز جلو می رویم. هیچ یاریی از سوی ارگان های دولتی به من نشده و با هزینه شخصی این کار را انجام می دهم.

یزدانی در خصوص اینکه بعضی معتقدند در المپیک مقابل نایفونوف روس و تیلور آمریکایی بدنش شاداب نبود، گفت: بین المپیک تا نروژ 4 مرحله اردو پشت سر گذاشتیم. از نظر بدنسازی یکسری حرکات نو انجام دادیم و شیوه تمرینات تغییر کرد. هر کدام از سرمربیان شیوه متفاوت تمرینی دارند. پژمان درستکار شیوه نوی را ارائه کرد که خداراشکر نتیجه خوبی هم کسب کردیم. در توکیو اما روز اول مسابقات بدنم خالی نموده بود و خوب پر نکرد. نتوانستم غذا بخورم، حتی ماکارانی آنها هم بو می داد و نتوانستم بخورم و بدنم پر نکرد. به هر طریقی بود حریف روس را شکست دادم و خدا هم یاری کرد. روز دوم بدنم بهتر بود که آن اتفاق در فینال رخ داد و باعث شد به نتیجه ای که می خواستم نرسم.

وی ادامه داد: علاوه بر بررسی مجموعه عواملی چون تمرین، تاکتیک و مسائل روحی روانی وجود دارد که در کسب نتیجه تاثیر می گذارد. در نروژ همه یاری کردند. آقا پژمان، دکتر دبیر و بچه ها و حریفان تمرینی ام به من یاری کردند که این اتفاق مقابل تیلور رقم خورد و طلسم را بعد از مدت ها شکستیم. امیدوارم این فرایند پیروزی برای همه بچه ها ادامه دار باشد.

این کشتی گیر 27 ساله گفت: اگر اتفاقی پیش نیاید، فعلاً هدف گذاری ام تا المپیک پاریس است. نمی گردد آینده را پیش بینی کرد. دو مسابقه دنیای در پیش است و اگر لایقش باشم و صاحب دوبنده تیم ملی شوم، فعلاً به کسب افتخار برای کشتی در دنیای فکر می کنم.

وی با اشاره به انگیزه درونی اش برای شکست دیوید تیلور تاکید نمود: جدای از انگیزه درونی که خیلی موثر بود، هم ناامید نشدن و پشتکار هم خیلی تاثیر داشت. هیچ وقت ناامید نشدم و کار را ادامه دادم. عامل اصلی در موفقیت داشتن پشتکار، کوشش و اراده و ناامید نشدن است.

قهرمان المپیک 2016 ریو در خصوص سن شروع کشتی توضیح داد: یک قهرمان که می خواهد به تیم ملی برسد باید از 10- 11 سالگی استارت بزند، البته باز هم معلوم نیست به آن جایگاهی که می خواهد برسد. بعضی در 19 سالگی تازه از من می پرسند که می گردد کشتی را شروع کرد یا نه، به آنها می گویم حالا یک سال تمرین کنید اگر دیدید تغییری در شما ایجاد شد ادامه دهید ولی اگر تغییری نداشتید ادامه ندهید، کشتی ورزش سختی است. از سنین پایه و 11-12 سالگی هم استارت بزنی باز هم کسب نتیجه به اراده، پشتکار و استعداد کشتی گیر هم بستگی دارد.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص امکان بازگشتش به وزن 74 کیلوگرم مطرح کرد: اگر می خواستم به 74 کیلو برگردم که وزنم را تغییر نمی دادم. همان وقت هم وزنم 81 کیلو بود و قانون وزن کشی روز قبل بود. بعد از المپیک ریو وزنم 86-87 شد و تغییر وزن دادم و در همین وزن می مانم چون شرایطم خوب است.

حسن یزدانی ضمن قدردانی از پدر و مادرش، کادرفنی تیم ملی و فدراسیون کشتی و پرسنل خانه کشتی، از همت مسلمی و امید اسماعیل پور دو مربی سازنده اش نیز قدردانی کرد و در خصوص اینکه مردم کجا می توانند او را ببینند، گفت: قبلاً در اردوهای تیم ملی می شد این اتفاق رخ بدهد اما الان به خاطر شرایط کرونا امکانش نیست. من به خاطر مشغله هایم در رفت و آمدم، ولی گاهی در مازندران و در شهر خودم این امکان وجود دارد و دوستی دارم که کارهایی از این دست را انجام می دهد تا اگر امکانش فراهم بود در خدمت عزیزان باشم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 فروردین 1401 بروزرسانی: 23 فروردین 1401 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 2140

به "تور ارزان فرانسه: هدف گذاری ام المپیک پاریس است، در کار کادر فنی دخالت نمی کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان فرانسه: هدف گذاری ام المپیک پاریس است، در کار کادر فنی دخالت نمی کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید