هشدار هواشناسی نسبت به آلودگی هوای 7 کلانشهر

به گزارش مجله سلنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: افزایش غلطت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا شنبه (6 آذرماه) برای شهر های تهران، کرج، اراک، اصفهان، ارومیه، تبریز و مشهد، یکشنبه (7 آذرماه) برای شهر های تهران، کرج، اراک، اصفهان، ارومیه، تبریز و مشهد، دوشنبه (8 آذرماه) برای شهر های تهران، کرج، اراک، اصفهان، ارومیه، تبریز و مشهد، سه شنبه (9 آذرماه) برای شهر های تهران، کرج، اراک، اصفهان و مشهد و چهارشنبه (20 آذرماه) برای شهر های تهران، کرج، اصفهان و مشهد پیش بینی می گردد.

هشدار هواشناسی نسبت به آلودگی هوای 7 کلانشهر

به گزارش ایسنا، در پی حاکمیت این شرایط جوی افزایش شاخص کیفیت هوا درحد ناسالم برای گروه های حساس و احتمال رشد آن تا ناسالم برای تمام گروه ها در منطقه ها صنعتی و پرتردد در صورت عدم کنترل منابع آلاینده ثابت و متحرک دور از انتظار نیست بنابراین پرهیز از تردد های غیر ضروری به ویژه برای سالمندان، بچه ها و افراد با سابقه بیماری، عدم فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز، مدیریت سوخت و زمان فعالیت واحد های صنعتی در سطح و حومه کلانشهر ها توصیه می گردد.

هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفر ها و انجام کار های روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدار ها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: فرارو
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 2056

به "هشدار هواشناسی نسبت به آلودگی هوای 7 کلانشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی نسبت به آلودگی هوای 7 کلانشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید