اخبار صنعت

لغو 70 درصد سفرهای اروپایی به ایران ، صد درصد تورهای آمریکا و کانادا هم لغو شد

آمار گردشگران خارجی به دنبال وقوع حوادث اخیر در کشور از جمله سقوط هواپیمای مسافری اوکراین با کاهش چشمگیری روبرو شده و بسیاری از تورهای اروپایی که قصد سفر به ایران را داشتند، سفر خود را لغو کردند یا به تعویق انداختند.

4 بهمن 1398

ببربازی در سافاری رانتامبور هند

شاید تنها چیزی که در کارتون تارزان بارها حسرت آن را خورده باشیم، طبیعت بکر و بی غل و غش داستان باشد که برای ما شهرنشین ها؛ آرزوست. همزیستی مسالمت آمیز کنار حیوانات و دنیای سبزی که تنفس در آن دل چسب تر است. حال اگر شما هم هوس یک بار زیستن در جنگل به سرتان...

4 بهمن 1398

واگذاری بندر گوادر به چین و نگرانی غرب از بازی بزرگ اقتصادی-دفاعی پکن و اسلام آباد

خبرنگاران: کارشناس پاکستانی با توجه به اهمیت جغرافیایی بندر گوادر گفت که پروژه بزرگ راهرو مالی پکن- اسلام آباد بازی بزرگ مالی و دفاعی در منطقه است که دریای عرب و نفوذ هند را زیر تاثیر قرار خواهد داد.

30 دی 1398

موافقت ایران با واردات قطعات خودرو و دارو از هند در عوض صادرات نفت

خبرنگاران: یک مقام وزارت بازرگانی هند از موافقت ایران با واردات قطعات خودرو و دارو از این کشور در عوض پول نفت صادراتی خود به هند اطلاع داد.

24 دی 1398

ایران را نمی توان با پول نفت اداره کرد ، لزوم صیانت شرکت های دانش بنیان از بازار داخلی

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با تاکید بر اینکه ایران را نمی توان با پول نفت آن را اداره کرد، گفت: شرکت های دانش بنیان باید از بازار داخلی صیانت نمایند.

23 دی 1398

میراث حجتی برای کشاورزی کشور چه بود؟

بخش چای، برنج و ابریشم در زمان مدیریت آقای حجتی در بخش کشاورزی نابود شد و عملا درب سازمان چای بسته شد.

22 دی 1398

هندبال باشگاه های آسیا؛ اولین برد برای فولاد مبارکه سپاهان

تیم فولاد مبارکه سپاهان پیروز شد تیم العربی کویت را مغلوب کرده و به نخستین برد خود دست یابد.

15 دی 1398

صید فانوس ماهی تکذیب شد

محبی گفت: با وجود اذعان برخی مسئولان و نمایندگان به صراحت باید گفت که هیچ فعالیت صید فانوس ماهی در خلیج فارس صورت نمی پذیرد.

14 دی 1398

مظلومی: استقلال مدعی جدی قهرمانی در لیگ برتر است

سرمربی اسبق تیم فوتبال استقلال تهران گفت: شاگردان استراماچونی در هفته های اخیر عملکرد بسیار خوبی داشتند و نشان دادند مدعی قهرمانی در لیگ برتر هستند.

12 دی 1398

تمدید معافیت همکاری با شرکت چینیِ متهم به نقض تحریم ایران توسط آمریکا

وزارت خزانه داری آمریکا معافیت شرکت ها برای توقف تدریجی همکاری خود با شرکت کشتی رانی کاسکو را تمدید کرد.

10 دی 1398

لاریجانی:در مورد افزایش تعرفه های مخابراتی تامل کنید

رئیس مجلس در دیدار اعضای هیئت مدیره شرکت مخابرات با بیان این که اکنون شرایط کشور به دلیل نبرد مالی، خاص و متفاوت است، گفت: تغییر تعرفه ها را به مسئولان کشور توصیه نمی کنم.

10 دی 1398

شهرک صنعتی دانش بنیان بیخ گوش تهران

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران از صدور مجوز تاسیس شهرک صنعتی دانش بنیان از سوی این سازمان در نیمه اول امسال خبر داد و گفت که عملیات اجرایی این شهرک در نیمه دوم امسال آغاز می شود.

8 دی 1398

آمریکا استقلال و حق حاکمیت سوریه را هدف گرفته است

رئیس کمیسیون امور بین المللی شورای فدراسیون روسیه اظهار داشت: آمریکا با ساخت پایگاه نظامی در سوریه در واقع حق حاکمیت و استقلال مردم این کشور را زیر پا می گذارد و جالب است که غربی ها به این واقعیت تلخ و اقدام غیرقانونی هیچ اهمیتی نمی دهند.

6 دی 1398

ایران و ایتالیا سند همکاری های کشاورزی، قرنطینه و حفظ نباتات امضا کردند

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی شب گذشته در شهر رم یادداشت تفاهم همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا در زمینه حفظ نباتات را با همتای خود مایوریزیو مارتینا وزیر سیاست های کشاورزی، غذا و جنگلداری ایتالیا امضا کرد.

5 دی 1398

فرش دستبافت نهاوند نیازمند توجه است، لزوم حذف واسطه گری در فرش

خبرنگاران - گروه استان ها: فرش دستبافت نهاوند با شهرت جهانی بیشتر به صورت دو زرع و یک زرع و نیم فراوری می گردد و 99 درصد فراوریات فرش دستباف نهاوند به وسیله اتحادیه مرکزی فرش تهران به کشورهای آمریکا، کانادا، آلمان و کشورهای عربی صادر می گردد.

5 دی 1398

همکاری دانشگاه امیرکبیر با کشور ترکیه افزایش پیدا می نماید

مدیر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به فعالیت های بین المللی این دانشگاه در سطح آموزشی و پژوهشی گفت: این دانشگاه دارای روابط گسترده بین المللی است.

4 دی 1398

یک مقام مسئول: 940 نانوایی متخلف به تعزیرات معرفی شدند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: از ابتدای مهرماه 940 واحد نانوایی متخلف با بیش از 2 میلیارد و 362 میلیون ریال تخلف روی وزن و قیمت نان شناسایی و به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

3 دی 1398

مخالفان تعطیلی پنجشنبه ها بزرگنمایی می نمایند

بعد از انتشار خبری مبنی بر تصویب طرح تعطیلی پنجشنبه ها در کمیسیون اجتماعی مجلس، روز پنجشنبه خبری منتشر شد که براساس آن گویا قرار است به زودی این طرح در صحن مجلس مطرح و در خصوص آن رای گیری گردد.

22 آذر 1398

انتصاب های جدید در اروپا کلید خورد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رادیو آلمان، اتریش از امروز همزمان با شروع سال جدید میلادی ریاست سازمان امنیت و همکاری اروپا را از آلمان به دست گرفت.

21 آذر 1398

باید با اتکا به بودجه بدون نفت پیشرفت کنیم

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید بتوانیم در چنین شرایطی با اتکا به بودجه بدون نفت پیش روی کنیم در غیر این صورت امروز یا فردا از بین خواهیم رفت.

20 آذر 1398
تعداد: (92)