چه کسی در حال جاسوسی از گوشی آیفون شما است؟

به گزارش مجله سلنا، همشهری آنلاین نوشت: اگر فکر می کنید کسی به محتوای گوشی آیفون شما دسترسی دارد و کارهایتان را رصد می نماید، بهتر است درباره اش مطمئن شوید. راه هایی برای فهمیدن این موضوع وجود دارد.

چه کسی در حال جاسوسی از گوشی آیفون شما است؟

چه کسی در حال جاسوسی در گوشی آیفون شما است؟ برای اینکه بفهمید کسی فعالیت های شما با آیفون تان را می پاید یا نه، راه هایی وجود دارد. ممکن است در خانه، محل کار یا جاهای دیگر به کسی مشکوک باشید، بنابراین بهتر است زودتر بفهمید شکتان درست است یا خیر.

اولین چیزی که باید بدانید این است که هیچ راه سرراستی وجود ندارد، اگر جاسوس گوشی شما کارش را بلد باشد، قبل از اینکه شما بفهمید همه رد پاهایش را پاک خواهد نمود. با این حال، چند راه برای متوجه شدن، در صورتی که طرفتان زیاد هم حرفه ای نباشد، وجود دارد.

ابتدا کاروسل اپلیکیشن هایتان را آنالیز کنید. اگر آیفون شما دارای دکمه هوم یا خانه است، کافیست دوبار روی آن کلیک کنید تا برنامه های باز به ترتیب زمان استفاده به شما نشان داده گردد. اگر می دانید که مثلا آخرین بار در حال بازی با موبایلتان بوده اید، اما جدیدترین برنامه واتس اپ است، پس یک جای کار می لنگد. البته یک جاسوس باهوش، حواسش به ترتیب برنامه های شما است و مطمئن می گردد همان ترتیب حفظ گردد.

یک راه دیگر این است که رکوردهای زمان مورد استفاده صفحه آیفون تان را آنالیز کنید. به Settings و سپس Screen Time بروید و سپس روی See All Activity کلیک کنید. روز مورد نظرتان را انتخاب کنید و جدول زمانی برنامه هایی که استفاده نموده اید ببینید. بنابراین اگر ساعت 11 صبح از موبایل استفاده نمی نموده اید، اما Screen Time نشان می دهد که در آن موقع از اینستاگرام استفاده می کردید، احتمالا مسئله ای وجود دارد.

روش های متداول تری هم برای گرفتن مچ جاسوس ها وجود دارد. می توانید تاریخچه اینترنت خود را در یک مرورگر وب آنالیز کنید. یا می توانید ببینید آیا پیغام های واتس اپ بدون اینکه خودتان آنها را مشاهده نموده باشید، خوانده شده اند یا نه.

البته برترین توصیه این است که به یاد داشته باشید که آیفون خود را در چه وضعیتی ترک نموده اید، بنابراین هر گونه تغییری را متوجه خواهید شد. در هر صورت، داشتن اقدامات موثر در زمینه امنیت سایبری مهم است. مثلا مطمئن شوید که صفحه گوشیتان با رمز عبور مطمئنی قفل است. بعلاوه یک رمز عبور جداگانه برای واتس اپ بگذارید. گوشی خود را به خصوص در مکان های عمومی بدون هیچ گونه تمهید امنیتی رها نکنید. در نظر داشته باشید که مکالمات حساس را پس از انتها حذف کنید، به خصوص اگر جزئیات کارت خود را برای یکی از اعضای خانواده ارسال نموده یا آدرس خانه خود را به دوستی داده باشید.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1402 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 2367

به "چه کسی در حال جاسوسی از گوشی آیفون شما است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسی در حال جاسوسی از گوشی آیفون شما است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید