کارهایی که نباید در کشورهای مختلف انجام داد

به گزارش مجله سلنا، هر کشوری بنا به فرهنگ و آدابی که دارد، یک سری کارها و یا رفتارهایی را در جامعه خود ناپسند می داند. برای مثال کشوری مانند سنگاپور، جویدن آدامس که در ظاهر بسیار ساده به نظر میرسد را منع نموده و به نوعی قانونی تحت عنوان ممنوعیت جویدن آدامس را برای مردمانش وضع نموده است. به هر حال از این دست قوانین و نبایدها در کشورهای مختلف کم نداریم و هستند دیگر کشورهایی که با وضع قوانین و یا منع بعضی ازکارهای پیش پا افتاده، در بین مردمان دنیا زبان زد شده اند. برای همین خبرنگاران در این مطلب میخواهد به بعضی از بایدها و نبایدها در کشورهای مختلف بپردازد تا در صورت سفر به هر نقطه از این کره خاکی با مسئله ای روبرو نشوید. اگر شما هم به دانستن کارهای ممنوعه در کشورهای دنیا علاقه دارید، در ادامه با ما همراه باشید.

کارهایی که نباید در کشورهای مختلف انجام داد

معرفی بعضی از نبایدها در کشورهای مختلف

در سنگاپور آدامس نجوید

شاید یکی از عجیب ترین نبایدها در کشورهای جهان، مربوط به ممنوعیت جویدن آدامس در سنگاپور باشد. سنگاپور کشوری مدرن و شیک است که نظافت در آن حرف اول را میزند و بر این اساس بیشتر مردم سنگاپور در خصوص نظافت شهری بسیار سخت گیر هستند. جویدن آدامس در سنگاپور از جمله کارهایی است که نباید انجام داد و به نحوی منع قانونی دارد. همچنین در صورت مشاهده افراد در حال جویدن آدامس، مبلغ 500 دلار جریمه در نظر گرفته شده است. جالب است بدانید از سال 2004 در این کشور قانونی وضع شد که در پی آن فقط بیمارانی که نامه از پزشک و یا دندانپزشک خود داشته باشند، میتوانند آدامس بجوند.

در روسیه دسته گلی با تعداد گل زوج ندهید

از دیگر نبایدها در کشورهای مختلف مربوط به روسیه میگردد. دادن دسته گل با تعداد گل زوج در کشور روسیه نوعی بی احترامی تلقی میگردد و فقط در مراسمات ترحیم و خاکسپاری مورد اسفاده قرار میگیرد. پس برای آنکه در روسیه به کسی بی احترامی نکنید، دسته گلی با تعداد گل فرد هدیه دهید.

بی احترامی به خاندان سلطنتی در تایلند ممنوع

هر گونه بی احترامی و یا حتی ساختن جوک درباره خاندان سلطنتی در تایلند جرم محسوب میگردد و افرادی که چنین عملی را مرتکب شوند، به 3 تا 15 سال حبس محکوم خواهند شد. بر این اساس یکی از کارهای ممنوعه در کشورهای جهان به تایلند و بی احترامی به خاندان سلطنتی اختصاص دارد.

در چین هرگز به کسی خیره نشوید

چین، یکی دیگر از ممنوعیت های جالب و نبایدها در کشورهای مختلف را در خود جای داده است. ارتباط چشمی و یا خیره شده به کسی در کشوری مثل چین نشانه بی احترامی است و تنها این کار زمانی رخ میدهد که فردی از دست فرد دیگری عصبانی باشد. پس در صورت سفر به چین هرگز این کار را نکنید و سعی کنید میهمان خوبی باشید.

در آلمان پیشاپیش تولد کسی را تبریک نگویید

پیشاپیش تولد کسی را تبریک گفتن در بیشتر جاهای جهان عملی است پسندیده که نشانه اوج احترام به فرد متقابل را میرساند. اما در آلمان این قضیه کمی متفاوت تر است و به نوعی بد شانسی را برای آنها به همراه خواهد آورد. آلمانی ها طبق خرافاتی که دارند، پیشاپیش تبریک گفتن تولد را نوعی بی احترامی میدانند و معتقدند که بدشانسی و نحسی را برای آنها به همراه خواهد آورد.

ممنوعیت صحبت کردن با صدای بلند در وسایل نقلیه عمومی کره جنوبی

کره جنوبی از جمله کشورهایی است که رعایت سکوت در تمامی وسایل نقلیه عمومی آن، حکمرانی می نماید. برای همین، سکوت کردن در محیط عمومی وسایل نقلیه یکی از مهمترین اقداماتی است که گرشگران باید به آن توجه داشته باشند. جالب است بدانید که اگر هم زمانی با صدای آهسته با کسی صحب کنید، باز هم هستند افرادی که به شما چپ چپ نگاه می نمایند. بنابراین یکی دیگر از نبایدها در کشورهای مختلف مربوط به کره جنوبی است و پیشنهاد میگردد در صورت سفر، آنها را رعایت کنید.

در کشورهای آسیایی با کفش وارد منزل کسی نشوید

یکی دیگر از نبایدها درکشورهای مختلف مربوط میگردد به کشورهای آسیایی. حتما به یاد داشته باشید در صورت سفر به کشورهای آسیایی، بدون کفش وارد منزل و یا عبادتگاه شوید. زیرا در غیر اینصورت به صاحب خانه و یا عبادتگاه بی احترامی نموده اید. همچنین باید به یاد داشته باشید که در بعضی از کشورهای آسیایی همچون میانمار با جوراب هم نمیتوان وارد مکان های مقدس و مذهبی شد.

هرگز در چین تمام غذای خود را نخورید

و باز هم چین میزبان یکی دیگر از نبایدها در کشورهای مختلف است. این بار نبایدی در خصوص خوردن غذا، کاری که در بیشتر کشورهای جهان پسندیده به شمار میرود، در چین کمی متفاوت است. در این کشور، خوردن تمامی غذای داخل بشقاب، کاری است ناپسند. زیرا در هنگامی که تمام غذای بشقاب خود را میخورید، یعنی به نحوی دارید به میزبان میگویید که غذا کافی نبوده و او از شما به خوبی میزبانی ننموده است. پس یادتان باشد که حتما بخشی از محتویات بشقاب خود را باقی بگذارید.

ممنوعیت خوردن و یا آشامیدن در ماه رمضان در کشورهای مسلمان

از دیگر نبایدها درکشورهای مختلف مربوط می گردد به ممنوعیت خوردن و یا آشامیدن در ماه رمضان و در کشورهای مسلمان. کاری که کاملا ممنوع بوده و با افراد خاطی طبق قوانین کشورهای اسلامی برخورد خواهد شد. پس در صورت سفر به کشورهای مسلمان، حتما از انجام این عمل خودداری کنید.

در آخر از شما میپرسیم که عجیب ترین قوانین و کارهای ممنوعه ای که شما با آن در کشورهای مختلف روبرو شده اید، چه بوده است؟

لطفا نظر خودتان را برای ما به اشتراک بگذارید.

1+

منبع: دلتابان
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1089

به "کارهایی که نباید در کشورهای مختلف انجام داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارهایی که نباید در کشورهای مختلف انجام داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید