کنکور 98، آیا کلاس کنکور در قبولی کنکور تاثیر دارد؟

به گزارش مجله سلنا، کنکور؛ آزمون مهم علمی است که با برنامه ریزی دقیق و رعایت نکات کلیدی می توان نتیجه خوبی در آن کسب کرد.

کنکور 98، آیا کلاس کنکور در قبولی کنکور تاثیر دارد؟

به گزارش خبرنگار، کنکور یکی از مهم ترین آزمون های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می آید.

در واقع کنکور را می توان ثمره 12 سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.

، برنامه ریزی مناسب، خواب کافی، تغذیه مناسب و مغذی، همراهی خانواده، ورزش، داشتن هدف، دوری از استرس و اضطراب، توکل و ایمان به خدا، همت بالا، استفاده از کتاب درسی و منابع یاری آموزشی مناسب و معتبر و مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که داوطلبان باید در طول دوران مطالعه برای کنکور مدنظر قرار داد و آن را رعایت کرد.

برای اینکه بدانید کنکور غولی نیست که شما در ذهن ساخته اید و می توان با آرامش کامل و برنامه ریزی مناسب شبیه یک آزمون معمولی با آن رفتار کرد؛ قصد داریم از این پس با بسته ویژه کنکوری ها شما را با نکات مهم و مطالب کلیدی کنکور آشنا کنیم تا ضمن رسیدن به آرامش و دوری از استرس، روش های موفقیت را کسب کنید و نتیجه ای مطلوب و قابل قبول در کنکور به دست آورید.

عوامل مهم برای موفقیت در کنکور

سهیل سراج مشاور تحصیلی در گفت وگو با خبرنگار ، درباره تاثیر کلاس های کنکور در قبولی دانش آموزان اظهار کرد: شرکت در کلاس کنکور سرعت را بالا می برد اما این ملاک قبولی در کنکور نیست. یکی از احتیاج های اساسی دانش آموزان آشنایی با روش های مطالعه است تا با حضور در آنها در کنار افزایش راندمان مطالعه بتوانند اضطراب خود را برای ادامه جهت کاهش دهند و این عوامل روند حرکت را بهتر و سرعت را بیشتر خواهد نمود؛ قبولی در کنکور بستگی به کوشش فرد دارد و اینکه چطور آموزش دیده است همچنین انگیزه در قبولی کنکور بسیار موثر است.

وی اعلام کرد: اگر مطالعه دانش آموز در مدارس غیرانتفاعی و دولتی، در حد کنکور باشد دیگر احتیاجی به کلاس کنکور نخواهد بود اما بعضی از مدارس به دلیل عدم رسیدگی مناسب به دانش آموزان احتیاج به کلاس کنکور را ایجاد می نمایند.

این مشاور تحصیلی ادامه داد: درس و مباحث و کتب در تمام مدارس کشور یکی هستند اما اینکه آن مدرسه به دروس اهمیت دهند، مهم است.

کنکور 98| 8 نکته کلیدی و مهم برای موفقیت در کنکور

سراج با اشاره به روش های ایجاد آرامش برای کنکوری ها، اظهار کرد: روش ها و ورزش های آرامش بخش در قبولی کنکور بسیار موثر است؛ ورزش به کنکوری ها توصیه می گردد و به خصوص اگر ابتدای صبح باشد باعث افزایش بازده عملکرد ذهن خواهد شد.

وی یادآوری کرد: اگر این ورزش شاد باشد بسیار موثرتر خواهد بود و باعث برطرف خستگی روحی می گردد و اعتماد به نفس را افزایش می دهد؛ همچنین ورزش هایی که آرام بخش هستند مفید هستند و بسیار یاری نماینده خواهد بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 مرداد 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 193

به "کنکور 98، آیا کلاس کنکور در قبولی کنکور تاثیر دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنکور 98، آیا کلاس کنکور در قبولی کنکور تاثیر دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید