آسیب پذیرترین کشور در برابر گرمایش جهانی معین شد

به گزارش مجله سلنا، محققان دریافتند بیشتر افرادی که با استرس گرمایی ناشی از تغییرات آب و هوایی روبرو هستند در هند زندگی می نمایند.

آسیب پذیرترین کشور در برابر گرمایش جهانی معین شد

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی خبرنگاران، به نقل از business-standard؛ هنگامی که استنلی رابینسون نویسنده رمان های فضایی، کتاب وزارت آینده را نوشت در کتابش پیش بینی نموده بود که در کشور هند گرمای طاقت فرسایی ایجاد می گردد و همین امر سلامت مردم را برهم می زند.

هند در معرض بیشترین تغییرات اقلیمی

براساس گزارش ها، مطالعه جدیدی در مجموعه مقالات آموزشگاه ملی علوم منتشر شده که داده های نگران نماینده ای را ارائه می دهد. گفته شده این مطالعات می تواند روایت استنلی را به واقعیت تبدیل کند. محققان دریافتند که بیشتر افراد روی کره زمین که با استرس گرمایی ناشی از تغییرات آب و هوایی روبرو هستند، در هند زندگی می نمایند. در سه دهه اخیرا ساکنان این کشور پرجمعیت بار گرمایش زمین را تحمل نموده اند که این امر باعث افزایش خطرات برای سلامتی شان شده است. به گفته محققان گرمایش زمین در سراسر دنیا رو به افزایش است.

براساس گزارش ها، 17 شهر هند از جمله دهلی نو تحت تأثیر استرس گرمایی قرار گرفته اند. دهلی نو در رتبه دوم و داکا مرکز بنگلادش در صدر لیست قرار گرفتند.محققان با استفاده از شاخص به اصطلاح لامپ مرطوب، تجزیه و تحلیل آماری 13115 شهر را در سراسر دنیا انجام دادند؛ معیاری که دما، رطوبت، سرعت باد و گرمای تابشی را محاسبه می نماید. هنگامی که این میزان گیری بیش از 30 درجه سانتیگراد (86 درجه فارنهایت) می گردد، سازمان استاندارد بین المللی می گوید که کارگران با بیماری های ناشی از گرما روبرو می شوند که می تواند منجر به مرگ گردد.

کلی کیلور، مدیر دانشگاه کالیفرنیا در موسسه تحقیقات زمین سانتا باربارا، می گوید: قرار گرفتن در معرض گرمای شدید در منطقه ها شهری بسیار گسترده تر است و در این منطقه ها افزایش بیشتری می یابد. تقریباً از هر پنج نفر روی زمین یک نفر در 30 سال گذشته در معرض افزایش گرمای شهری قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 مهر 1400 بروزرسانی: 28 مهر 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1958

به "آسیب پذیرترین کشور در برابر گرمایش جهانی معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسیب پذیرترین کشور در برابر گرمایش جهانی معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید