یکه تازی سوگلی در جوایز فیلم اروپا

به گزارش مجله سلنا، داستان سوگلی در اوایل قرن هجدهم در دوران جنگ بین انگلستان و فرانسه روی می دهد و درباره رقابت دو عضو فامیل ملکه آن است که هر دو می کوشند سوگلی دربار باشند.

یکه تازی سوگلی در جوایز فیلم اروپا

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

برندگان سی و دومین دوره جوایز فیلم اروپا در برلین آلمان معرفی شدند و کمدی تاریخی سوگلی به کارگردانی یورگوس لانتیموس کارگردان یونانی توانست با یکه تازی کم نظیری مهم ترین جوایز این دوره از جایزه فیلم اروپا را درو کند. این فیلم که در 9 رشته نامزد شده بود، برنده هشت جایزه از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردان شد.

داستان سوگلی در اوایل قرن هجدهم در دوران جنگ بین انگلستان و فرانسه روی می دهد و درباره رقابت دو عضو فامیل ملکه آن است که هر دو می کوشند سوگلی دربار باشند. الیویا کلمن بازیگر نقش ملکه برای بازی درخشانش در این فیلم جایزه بهترین بازیگر زن را از آن خود کرد.

کلمن سال گذشته نیز برای همین نقش جایزه اسکار بهترین بازیگر زن را گرفته بود. سوگلی که فراوری مشترک بریتانیا، ایرلند و آمریکا است، در سی و دومین دوره جوایز فیلم اروپا در بخش های بهترین کمدی، بهترین فیلمبردار (رابی رایان)، بهترین تدوینگر (یورگوس ماوروپ ساریدیس)، بهترین طراح لباس (سندی پوئل) و بهترین طراح مو و چهره پردازی (نادیا استیسی) هم جایزه گرفت.

یکه تازی سوگلی در جوایز فیلم اروپا

به جز سوگلی، تنها فیلمی که بیش از یک جایزه دریافت کرد، فیلم شبه زندگی نامه ای رنج و افتخار به کارگردانی پدرو آلمودوار بود. آنتونیو باندراس برای بازی در نقش یک کارگردان سالخورده سینما که با انتخاب های خود در گذشته و حال دست وپنجه نرم می نماید، جایزه بهترین بازیگر مرد را برد.

این فیلم در بخش بهترین طراح صحنه (آنتون گومز) نیز برنده شد. همچنین فیلم فرانسوی پرتره یک بانو در آتش به کارگردانی سلین سیاما که در پنج بخش نامزد بود، جایزه بهترین فیلمنامه نویس را برای سیاما به همراه داشت. ژولیت بینوش ستاره فرانسوی و بازیگر فیلم هایی، چون بیمار انگلیسی، شکلات و سبکی تحمل ناپذیر هستی در مراسم شنبه شب، جایزه دستاورد اروپا در سینمای دنیا را دریافت کرد.

بینوش پس از دریافت جایزه گفت: فکر می کنم هنر، پیدا کردن یک دنیای تازه و تقسیم کردن آن با دیگران است. توصیه من به بازیگران زن جوان این است: مسوولیت چیزی را که انتخاب می کنید به عهده بگیرید، برای این که ما باید متفاوت باشیم. ورنر هرتسوگ کارگردان صاحب سبک آلمانی نیز جایزه یک عمر دستاورد آموزشگاه فیلم اروپا را گرفت.

ویم وندرس کارگردان هموطن هرتسوگ که ریاست آموزشگاه فیلم اروپا را به عهده دارد، پیش از اعطای جایزه به او گفت: تو یک نابغه هستی؛ یک مبدع خودآموخته سینما. تو سر من را منفجر می کنی! از همه این ها فراتر، من تو را به خاطر شور و شوق بی پایانی که داری دوست دارم.

هرتسوگ پس از دریافت جایزه گفت: می توانیم شادمان باشیم که سینمای اروپا تنها متکی به یک سبک نیست. شادمانم اتحاد اروپا باعث شد در کشور های کوچک فیلم های فوق العاده فراوری گردد. فیلم های یک افسر و یک جاسوس به کارگردانی رومن پولانسکی و خائن به کارگردانی مارکو بلوکیو مراسم را دست خالی ترک کردند.

منبع: فرادید
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 549

به "یکه تازی سوگلی در جوایز فیلم اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یکه تازی سوگلی در جوایز فیلم اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید