شروع فاز نخست طرح اقدام ملی مسکن در زنجان

به گزارش مجله سلنا، خبرنگاران/زنجان مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان از شروع فاز نخست اجرای طرح اقدام ملی فراوری مسکن در زمین 73 هکتاری اطلاع داد.

شروع فاز نخست طرح اقدام ملی مسکن در زنجان

جهت دریافت خدمات آلاچیق حیاط با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

استاندار زنجان دیروز (31 اردیبهشت) در جلسه کارگروه مسکن، اظهار کرد: برنامه ریزی های طرح اقدام ملی مسکن باید عملیاتی باشد و نظام نامه ای دقیق تنظیم و کمیته های مربوطه تشکیل و زیرساخت ها موازی با پروژه ها آماده سازی گردد.

فتح الله حقیقی، به جلوگیری از دلال بازی در حوزه مسکن تاکید نمود و گفت: باید کمیته ای برای رسیدگی به بنگاه های متخلف و غیرمجاز تشکیل و خرید و فروش مسکن در یک سامانه ثبت گردد تا از، دست به دست شدن مساکن و افزایش قیمت غیرمنطقی جلوگیری گردد.

این مسئول با اشاره به اینکه باید به مسکن به عنوان یک کالای مصرفی نگاه کرد، اضافه نمود: باید برای خانه های خالی مالیات در نظر گرفته شده و با کسانی که به دنبال بورس بازی زمین و مسکن هستند، برخورد گردد.

وی توضیح داد: نباید اجازه داد عده ای سودجو نظم بازار مسکن را برهم زنند و با افرادی که برای مستاجران و خریداران منازل مشکل ایجاد می نمایند، برخورد جدی صورت گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان نیز در ادامه این جلسه بیان نمود: فاز نخست طرح اقدام ملی فراوری مسکن در زمین 73 هکتاری به ظرفیت 1800 واحد شروع شده و در مرحله پی کنی است و راه و شهرسازی به عنوان نایب مردم، مجری و سازنده را معین می نماید.

مسعود بیات منش با اشاره به اینکه انتخاب مجری طبق فرآیندهای تعریف شده انجام می گردد، مطرح کرد: ظرفیت ساخت 150 واحد مسکونی در استان زنجان وجود دارد و 18 پیمانکار تایید صلاحیت شدند و سعی شده پایین ترین قیمت برای ساخت مسکن لحاظ گردد.

وی بیان کرد: قیمت ساخت برای واحدهای مسکونی معمولی هر مترمربع 2 میلیون و 100 هزار تومان در نظر گرفته شده است که این مبلغ برای واحدهای مسکونی ویژه 2 میلیون و 200 هزار تومان است و 900 هزار تومان برای انشعابات و پروانه پیش بینی شده که هزینه هر واحد در مجموع 3 میلیون تومان برای هر مترمربع برآورد شده و سازندگان مکلف هستند این واحدها را با این قیمت و با ویژگی های تعیین شده تحویل دهند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به پایش ثبت نام نمایندگان طرح اقدام ملی مسکن، توضیح داد: از بین کسانی که واجد شرایط شناخته شدند، 1700 متقاضی در مرحله افتتاح حساب و واریز پول هستند و خدمات روبنایی از جمله مسجد، مدرسه، فضاهای تفریحی و سایر موارد تامین می گردد.

وی به مشکل تامین زمین برای ساخت واحدهای مسکونی در شهر قیدار اشاره و اظهار داشت: در حال حاضر با رایزنی های اجرا شده یک زمین از طرف اداره اوقاف و امور خیریه و یک زمین 21 هکتاری نیز تامین و مشکل این شهرستان رفع شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 895

به "شروع فاز نخست طرح اقدام ملی مسکن در زنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع فاز نخست طرح اقدام ملی مسکن در زنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید