ظریف: روابط اقتصادی با سوریه را تقویت خواهیم کرد

به گزارش مجله سلنا، وزیر امور خارجه کشورمان که امروز وارد مسکو شد به رسانه های روسیه گفت، تهران روابط اقتصادی خود را با دمشق علی رغم تحریم های جدید آمریکا موسوم به قانون قیصر تقویت خواهد کرد.

ظریف: روابط اقتصادی با سوریه را تقویت خواهیم کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به سوال خبرگزاری روسی اسپوتنیک درباره قانون قیصر گفت: ما روابط اقتصادی قوی با سوریه داریم و این کشور یک خط اعتباری در ایران دارد. ما و دوستان ما برای توسعه شرایط اقتصادی سوریه کار خواهیم کرد و همکاری اقتصادی بین ایران و سوریه را افزایش خواهیم داد.

ظریف امروز وارد مسکو شد و این اظهارات را قبل از دیدار خود با مقامات روسیه مطرح نمود.

مجلس کنندگان آمریکا در ژانویه 2019 (دی 1397) قانون قیصر را با هدف وضع تحریم علیه دولت سوریه و حامیان آن با اکثریت مطلق آرا تصویب کرد.

سال گذشته نیز مجلس سنای آمریکا در بررسی قانون بودجه دفاعی سال 2020 این کشور قانون قیصر را با 68 رأی موافق در برابر 8 رأی مخالف به تصویب رساند. انتها دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دسامبر 2019 (آذر 1398) با صدور فرمانی قانون قیصر را تأیید کرد.

این قانون بانک مرکزی سوریه و بخش نفت و انرژی و بخش ساخت وساز این کشور را هدف قرار می دهد، همچنین روسیه، ایران، حزب الله و همه طرف هایی که با سوریه در جنبه های نظامی و اقتصادی و تجاری همکاری می کنند به اضافه لبنان و عراق و اردن مورد هدف این قانون هستند، به عبارت دقیقتر، این قانون مرحله بازسازی و آبادانی سوریه را هدف قرار می دهد.

هرچند قانون قیصر نخستین مورد از اقدامات آمریکا برای اعمال فشار بر سوریه به شمار نمی آید بلکه پیش از آن نیز واشنگتن و اتحادیه اروپا بسته تحریم هایی را علیه سوریه اعمال کرده اند، اما قانون قیصر مهم ترین اقدام جدی کاخ سفید برای اعمال فشار بر دولت سوریه است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1010

به "ظریف: روابط اقتصادی با سوریه را تقویت خواهیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: روابط اقتصادی با سوریه را تقویت خواهیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید