افزایش 3.5 درصدی مراجعات کرونا به بیمارستان های تهران

به گزارش مجله سلنا، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از رشد 3,5 درصدی مراجعه به بخش های درمانی بر اثر بیماری کرونا در تهران خبر داد.

افزایش 3.5 درصدی مراجعات کرونا به بیمارستان های تهران

به گزارش مجله سلنا به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی که شب گذشته و در یک برنامه تلویزیونی درباره شرایط بیماری کرونا در استان تهران صحبت می کرد، گفت: در طی 24 ساعت گذشته 194 بیمار به عنوان مبتلایان جدید در مجموعه بخش های عادی و 55 بیمار در بخش های مراقبت های ویژه مراکز درمانی استان تهران بستری شده اند. همچنین 257 بیمار در 24 ساعت گذشته از بیمارستان های تهران ترخیص شده اند که نسبت به روز قبل با کاهش 10 درصدی رو به روست.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران اضافه نمود: مقایسه مجموعه مراجعانی که در طول 24 ساعت گذشته به حوزه های بهداشتی مراجعه کرده اند با روزهای گذشته تفاوت معناداری را نشان نمی دهد.

زالی یادآور شد: اما در حوزه مراجعان به بخش های درمانی سرپایی که بعضا منجر به بستری نیز شده است با رشد 3,5 درصدی نسبت به 24 ساعت گذشته رو به رو هستیم.

وی اظهار کرد: سهم کسانی که در 24 ساعت گذشته با مراجعه به بخش های بهداشتی و درمانی به علت بیماری کرونا در بیمارستان های تهران بستری شده اند، از مجموع کل مراجعان 4,7 درصد است که از عدد هفته قبل که 3.5 درصد بود مقداری افزایش را نشان می دهد، اما نسبت به روز قبل از آن، کاهش را نشان می دهد.

زالی گفت: آمار ابتلای روزانه و تغییر در الگوی بستری حاکی از آن است که باید مستمرا توصیه های بهداشتی را با دقت بیشتری مورد توجه شهروندان قرار گیرد.

وی اضافه نمود: هرگونه تسامح نسبت به این ویروس فریبنده می تواند نتایج بسیار جدی را به دنبال داشته باشد و تمام دستاوردهای گروه بهداشت و درمان را که با یک کار طاقت فرسا و متراکم در چند ماه اخیر برای مراقبت از سلامت مردم شریف تهران تلاش کرده اند، دچار مشکل کند.

زالی تاکید کرد: بنابراین بیماری کرونا کماکان باید به عنوان یک مسئله جدی تلقی شود و نباید این طور فکر شود که تغییراتی که اجرا شده منجر به مهار قطعی این ویروس شده است. خواهش من از شهروندان استان تهران این است که با جدیت و حساسیت مانند روزهای گذشته به این بیماری توجه کنند تا شاهد افول قطعی این بیماری در استان تهران باشیم.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، درباره رابطه ویروس کرونا با گرما توضیح داد: هم در ایران و هم در عرصه جهانی مطالعات و تحقیقات متعددی درباره این ویروس در حال انجام است و به دلیل به اشتراک گذاشتن این مطالعات روز به روز به طور فزاینده ای اطلاعات ما راجع به رفتار ویروس در حال تغییر است.

وی ادامه داد: همان طور که برخی از محققان نیز پیش بینی می کردند این ویروس از مقاومت قابل توجهی در طبیعت برخوردار است و رفتار کاملا متنوع و متفاوتی دارد و قدرت تطابق پذیری با شرایط محیطی برای این ویروس متصور است.

زالی ادامه داد: بنابراین علی رغم مطالعات اولیه مبنی بر آنکه بالا رفتن درجه حرارت و تغییر رطوبت می تواند شرایط متفاوتی را برای بقای ویروس فراهم کند، مطالعات جدیدتر و بروز بیماری در برخی استان های گرم و وجود این بیماری در نیمکره جنوبی حاکی از آن است که مطلقا حرارت به تنهایی موجب نابودی ویروس نمی شود. اما وجود اشعه ماورا بنفش در آفتاب می تواند در از بین رفتن ویروس اثر داشته باشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 994

به "افزایش 3.5 درصدی مراجعات کرونا به بیمارستان های تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 3.5 درصدی مراجعات کرونا به بیمارستان های تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید