انتخابات سرنوشت ساز انگلیس با هدف روشن شدن تکلیف برگزیت

رای دهندگان انگلیسی امروز پنجشنبه به پای صندوق های رای می فرایند تا تکلیف نهایی خروج این کشور از اتحادیه اروپا را معین نمایند.

انتخابات سرنوشت ساز انگلیس با هدف روشن شدن تکلیف برگزیت

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، مردم انگلیس در حالی امروز در انتخابات سرنوشت ساز سراسری شرکت می نمایند که نتیجه این انتخابات می تواند منجر به هموار کردن جهت برای بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس برای خارج کردن این کشور از اتحادیه اروپا گردد یا در مقابل جهت برای برگزاری یک همه پرسی جدید درباره برگزیت فراهم گردد و لندن در تصمیم خود برای خروج از اتحادیه اروپا بازنگری کند.

جانسون پس از شکست در اجرای طرح برگزیت تا ضرب الاجل 31 اکتبر، خواهان برگزاری انتخابات سراسری 12 دسامبر شد تا بن بست سیاسی فعلی از بین برود. تحلیلگران هشدار داده اند که خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا می تواند به ضرر اقتصاد این کشور تمام گردد.

جانسون با شعار انتخاباتی خود در حمایت از برگزیت وعده داده است تا به بن بست سیاسی انتها داده و هزینه های بیشتری را برای بهداشت و سلامت، آموزش و پلیس اختصاص دهد.

جرمی کوربین رهبر حزب کارگر و مخالف جدی جانسون نیز وعده داده است تا هزینه های عمومی را افزایش دهد، خدمات مهم و کلیدی را ملی کند و مالیات بر ثروتمندان را افزایش دهد و همه پرسی دیگری را برای برگزیت برگزار نماید.

همه نظرسنجی های مهم نشان می دهد که حزب محافظه کار به رهبری جانسون پیروز انتخابات خواهد شد.

جانسون در این باره گفت: می توانیم یک دولت اکثریت محافظه کار داشته باشیم که برگزیت را نهایی نموده و از پتانسیل های بریتانیا حداکثر استفاده را ببرد. این انتخابات شانس مهمی برای ماست تا به بن بست سیاسی انتها دهیم.

کوربین نیز گفت: محافظه کاران حزب میلیاردرها هستند در حالی که حزب کارگر نماینده اکثریت مردم است.

در صورت پیروزی محافظه کاران، جانسون اجازه خواهد داشت تا بریتانیا را از اتحادیه اروپایی که در سال 1973 به آن پیوسته است، خارج کند.

مردم بریتانیا در همه پرسی 2016 میلادی با 52 درصد رای موافق در برابر 48 درصد رای مخالف، از خروج این کشور از اتحادیه اروپا حمایت کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 21 دی 1398 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 542

به "انتخابات سرنوشت ساز انگلیس با هدف روشن شدن تکلیف برگزیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخابات سرنوشت ساز انگلیس با هدف روشن شدن تکلیف برگزیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید