اخبار سیاسی

مقام سابق مصری: پسر فوت شده مُرسی قصد افشاگری داشت

عضو سابق شورای ملی حقوق بشر مصر ضمن اعلام اینکه دادستانی مصر اعلام نموده یک زن در قتل عبدالله مرسی پسر رئیس جمهور سابق مصر دست داشته، توضیح داد، عبدالله یادداشتی درباره پدر و خانواده اش آماده نموده بود.

30 مهر 1398

انبارهایی که آثار تاریخی موزه نفت را تأمین کردند

از زمان برداشتن نخستین قدم ها موزه های مرکز اسناد صنعت نفت، حدود سه هزار قلم شی در موزه های این بخش گردآوری شده اند؛ آثاری که بخش قابل توجهی از آن ها از انبارهای مازاد صنعت نفت تهیه شده اند.

30 مهر 1398

واکنش فرانسه به تصمیم ایران برای کاهش تعهدات برجامی

وزارت امور خارجه فرانسه خواهان خودداری ایران از کاهش بیشتر تعهدات برجامی خود شد.

26 مهر 1398

نخست وزیر عراق: ما به همسایگان خود آسیب نمی زنیم

نخست وزیر عراق در دیدار با دبیرکل ناتو تأکید کرد که این کشور با روحیه مسئولیت پذیری با بحران کنونی در منطقه برخورد می کند و موجب آسیب رسیدن به برادران و همسایگان خود نمی شود.

25 مهر 1398

ناکام از خرید گرینلند؛ ترامپ سفر دانمارک را لغو کرد

به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با انتشار پیامی توئیتری دلخوری خود را از بابت عدم موافقت دانمارک با پیشنهاد وی مبنی بر خرید گرینلند، نشان داد.

22 مهر 1398

انهدام 7 اقامتگاه داعش در استان صلاح الدین عراق

وزارت دفاع عراق از انهدام هفت اقامتگاه گروه تروریستی داعش در استان صلاح الدین خبر داد.

22 مهر 1398

یک پیش بینی از سقوط نفت به 50 دلار

یکی از بزرگترین بازرگانان نفت جهان پیش بینی کرد نفت خام به پایین ترین حد از دسامبر سال 2018 سقوط خواهد کرد و باعث می شود تولید اوپک و متحدانش کاهش بیشتری پیدا کند.

21 مهر 1398

نگرانی گریفیث از حملات اخیر به تأسیسات پالایشگاهی عربستان

نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن حمله در مورد حمله اخیر به تأسیسات نفتی عربستان ابراز نگرانی کرد.

21 مهر 1398

ژنرال آمریکایی: بحث خروج مطرح نیست، حتی صحبت درباره کاهش نیرو در افغانستان زودهنگام است

رئیس ستاد مشترک آمریکا گفت که در شرایط کنونی بحث خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان مطرح نیست و گفت وگو درباره کاهش نیرو در این کشور و آینده نیروهای مبارزه با تروریسم نیز هنوز زود هنگام است.

19 مهر 1398

افزایش همکاری در زمینه هوش مصنوعی

منطقه خودمختار گوانگشی چین روز دوشنبه متعهد شد تا همکاری خود را با انجمن ملل جنوب شرقی آسیا در زمینه هوش مصنوعی تقویت کند.

19 مهر 1398

مذاکرات مقامات وزارت دفاع عربستان و آمریکا در واشنگتن برگزار گردید

به گزارش خبرنگاران به نقل از واس، خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع عربستان با مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا در واشنگتن دیدار و مصاحبه کرد.

18 مهر 1398

نظامیان ترکیه برای گشت زنی در کنار آمریکایی ها وارد سوریه شدند

خودروهای نظامی ترکیه یکشنبه، 17 شهریور، وارد سوریه شدند تا درکنار نیروهای آمریکایی، گشت های برنامه ریزی شده با هدف ایجاد یک منطقۀ امن در این کشور را آغاز کنند. این منطقۀ امن در امتداد مرزِ مناطقی است که توسط نیروهای کرد کنترل می شود.

17 مهر 1398

چرا داووداغلو از حزب حاکم ترکیه اخراج شد؟

اعلام تصمیم شورای مرکزی حزب عدالت و توسعه ترکیه برای اخراج احمد داوود اوغلو رهبر سابق این حزب و نخست وزیر سابق ترکیه، محافل سیاسی و رسانه های این کشور را متعجب نکرد؛ چرا که در این چند سال، ریسمان رابطه داوود اوغلو و اردوغان، نازک و نازک تر شده و همه می...

17 مهر 1398

حق مشاوره های نجومی در جیب بنگاهداران شمال شهر

افزایش قیمت ملک، نان برخی از مشاوران املاک را توی روغن انداخت.

14 مهر 1398

احتمال جابه جایی فراغی

ستاره حجتی - گرگان-خبرنگار: شهر فراغی در گلستان با نشست های پی در پی شبیه به استخوانی لای زخم شده است که از زمان تشکیل و اسکان ساکنان، هر روز مسئله ای بر مسائل پیشین اضافه می شود.

13 مهر 1398

ابراز رضایت وزیر ارتباطات از فعالیت های سازمان میراث فرهنگی در حوزه دولت الکترونیک

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید از غرفه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ، از فعالیت های سازمان میراث فرهنگی در حوزه دولت الکترونیک ابراز رضایت کرد.

12 مهر 1398

واکنش نماینده مجلس به مخالفت دولت با تشکیل وزارت میراث فرهنگی ، دولت به قانون احترام بگذارد ، میراث فرهنگی دیگر حیاط خلوت دولت ها نخواهد بود

پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به اظهارات معاون پارلمانی دولت درباره مخالفت با تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری واکنش نشان داد.

5 مهر 1398

بازدارندگی ایران دربرابر تهدید مجدد علیه نفتکش آدریان دریا، تقلای بی فایده آمریکا

آزادی نفتکش حامل نفت ایران در جبل الطارق و عدم همراهی کشورهای دیگر با آمریکا این سوال را مطرح نموده که واشنگتن در تقابل با تهران و راهبرد مقاومت فعال ایران و بازدارندگی ناشی از آن، تا چه حد در توقیف احتمالی مجدد این کشتی توانایی اقدام دارد.

2 مهر 1398

صحبت نرم، تحریم نرم

ایالات متحده آمریکا در حال حاضر تلاش دارد با نظام یکپارچه تحریم ها به نحوی ساختار اقتصادی ونزوئلا را فلج کند و موجب شود که مردم اقدام به شورش و براندازی کنند و گروه مخالف جای مادورو را بگیرد.

28 شهریور 1398

شرایط تازه برای تسهیل سرمایه گذاری

معاون سرمایه گذاری، امور حقوقی و مجلس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در نشست تخصصی بررسی سیاست های تشویقی سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و هتلداری در مشهد گفت: مهم ترین حمایت از سرمایه گذاران چوب لای چرخ آن ها نگذاشتن و تسهیل شرایط سرمایه...

27 شهریور 1398
تعداد: (59)