اخبار سیاسی

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی ایلام الگویی پیروز در بین مراکز کشور است

خبرنگاران/ایلام رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان ایلام گفت: مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی ایلام نمونه و الگویی پیروز در بین مراکزاستان و حتی کشور است که با دارا بودن مرکز نوآوری صنایع دستی علاوه بر برگزاری استارتاپ ها پیروز به ارائه خدمات نیز...

25 فروردین 1400

نسل سوم بنادر در ایران ایجاد می گردد

تهران (پانا) - وزیر راه و شهرسازی در آیین امضای تفاهم نامه همکاری با وزارت میراث فرهنگی و گردشگری گفت حرکت به سمت بنادر نسل سوم در دستور کار وزارت راه و شهرسازی است.

23 فروردین 1400

پوتین: فضای مجازی به عرصه ای برای رویارویی تبدیل شده است

رئیس جمهوری روسیه هشدار داد که فناوری های جدید دیجیتالی و فضای مجازی به عرصه ای برای تهدیدات جهانی، رویارویی نابرابر و حملات سایبری علیه منافع ملی کشورها تبدیل شده است.

21 فروردین 1400

واکسن اسپوتنیک وی بالاتر از فایزر قرار گرفت

شرکت سازنده واکسن روسی اسپوتنیک وی اعلام کرد که این واکسن از از نظر تأییدیه های قانونی در رده دومین واکسن محبوب علیه بیماری کووید - 19 در جهان قرار گرفت.

16 فروردین 1400

دیدار سفیر کشورمان با گروه دوستی ایران و ترکیه

سفیر کشورمان در آنکارا با اعضای گروه دوستی ایران و ترکیه که از احزاب مختلف سیاسی این کشور تشکیل شده است، دیدار و گفت وگو کرد.

12 فروردین 1400

بازار سرمایه، 30 درصد سود خود را از صنعت فولاد به دست می آورد

تهران (پانا) - دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت 30 درصد سود بازار سرمایه متعلق به صنعت فولاد است و امروز فولاد در آب رسانی به استان های خراسان، یزد، هزمزگان، کرمان و حتی اصفهان نقش پیدا نموده است.

5 فروردین 1400

محمد کاسبی: گزیده کارم اما نقش دادستان برای خود خودم بود

تسنیم/ بازیگر نقش نماینده مجلس سریال دادِستان اعتقاد دارد: در این سریال می گوییم چرا فساد وجود دارد و حرف هایی از عدالتخواهی می زنیم می گویند این شعار است.

4 فروردین 1400

بیانیه مشترک قطر، روسیه و ترکیه؛ تاکید بر حل سیاسی بحران سوریه

وزیران خارجه روسیه، قطر و ترکیه در خاتمه نشست خود در دوحه بیانیه مشترکی صادر و بر ضرورت حل سیاسی بحران سوریه تاکید کردند.

4 فروردین 1400

ولنتاین سیاسی در روسیه؛ شمع های قلبی و نور موبایل برای ناوالنی

حامیان الکسی ناوالنی، منتقد دولت روسیه قصد دارند روز یکشنبه 14 فوریه با وجود هشدار های دولت، در حیاط های مسکونی سراسر روسیه با روشن کردن شمع از وی حمایت کنند.

2 فروردین 1400

تایلور گرین؛ تازه ترین نشانه سرطان ترامپ در حزب جمهوری خواه خبرنگاران

اظهارات جنجالی یک قانونگذار حامی رئیس جمهور سابق آمریکا که یکی از همکارانش آن را برای حزب جمهوری خواه سرطان توصیف کرده به نمایشی تازه از انشقاق این حزب پس از دونالد ترامپ تبدیل شده است.

1 فروردین 1400

خاکی صدیق: چالش های جدی در سنجش دروس عملی اساتید وجود دارد خبرنگاران

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: مسائل و چالش های جدی در سنجش دروس عملی اساتید وجود دارد؛ به همین منظور ستاد کرونا به بعضی مناطق مجوز برگزاری کلاس های عملی را داد.

1 فروردین 1400

خبرنگاران حمایت رییس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا ازمذاکرات مجدد با ایران

تهران- خبرنگاران- رییس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه ای از طرح دولت بایدن برای مذاکرات مجدد با ایران حمایت کرد.

1 فروردین 1400

رئیس جمهور، قرنطینه خوزستان را تایید کند

خبرنگاران/خوزستان رئیس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: به عنوان رئیس مجمع نمایندگان خوزستان از رئیس جمهور درخواست می کنم که تعطیلی دو هفته ای و قرنطینه استان خوزستان را تایید کند؛ در این زمینه با معاون رئیس جمهور نیز صحبت شده تا این مساله را پیگیری کند....

28 اسفند 1399

نظر به آغاز موج چهارم کرونا، آزمون های کارآموزی و کارورزی را لغو کنید!

شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در نامه ای به معاون آموزشی وزارت بهداشت نوشت: با لغو آزمون های کارآموزی و کارورزی، خللی در فرایند آموزشی دانشجویان به وجود نخواهد آمد و در شرایط کنونی لغو و یا تعویق آن ها ضرورت می یابد.

27 اسفند 1399

محمدرضا شفاه: وزارت ارشاد به ما گفت مصلحت نیست نام فیلم مصلحت نظام باشد

تهران (پانا) - نشست پرسش و پاسخ فیلم مصلحت به کارگردانی حسین دارابی با حضور کارگردان، محمدرضا شفاه (تهیه کننده)، سهی بانو ذوالقدر، وحید رهبانی، نازنین فراهانی، امیر نوروزی (بازیگر)، آرش قاسمی (صداگذار)، ، روزبه رایگا (مدیر فیلمبرداری)، سیاوش کردجان (تدوینگر)...

26 اسفند 1399

ویدئو، سخنان جنجالی بهروز افخمی در حاشیه جشنواره فجر

اینکه بهروز افخمی بدون ماسک در فضای جشنواره حاضر و در مقابل دوربین یک رسانه به طرح دیدگاه های خود علیه لزوم استفاده از ماسک می پردازد، فی نفسه رفتاری غلط و غیرقابل دفاع است.

26 اسفند 1399

2، 6 میلیون پوند هزینه نوسازی مرکز کنفرانس های خبری به سبک کاخ سفید در دفتر نخست وزیری انگلیس

رسانه های انگلیسی گزارش کردند، دولت این کشور بیش از 2.6 میلیون پوند را صرف یک سری نوسازی ها با هدف برگزاری کنفرانس های مطبوعاتی به سبک کاخ سفید نموده است.

22 اسفند 1399

هیئت شورای انتقالی جنوب یمن راهی مسکو شد

یک هیئت وابسته به گروه شبه نظامی جنوب یمن موسوم به شورای انتقالی که تحت حمایت امارات است، راهی مسکو شد.

19 اسفند 1399

مقاله: آشنایی با سیستم دولت کانادا

در نهایت با توجه به قانون اساسی، 1867، اصل قانون اساسی مشابه آن با انگلستان، سیستم پارلمانی کانادا از انگلیس یا Westminster ناشی می گردد. سیستم دولت پارلمانی کانادا دارای ویژگیهای اصلی زیر است:

18 اسفند 1399

کدام فیلم ها برای نمایش در جشنواره مجوز گرفتند؟

این فهرست شامل تمام فیلم هایی است که حداقل در یک بخش از نگاه هیأت داوران، نامزد دریافت سیمرغ شده اند. معرفی 16 فیلم سودای سیمرغ صبح سه شنبه 7 بهمن ماه توسط دبیر این دوره از جشنواره در قالب نشست زنده اینترنتی انجام شد.

15 اسفند 1399
تعداد: (416)