بحران نان در کمین بیروت

به گزارش مجله سلنا، ایسنا نوشت: مدیر اجرایی برنامه های جهانی غذا وابسته به سازمان ملل توضیح داد که بسیار نگران است از اینکه شاید نان در لبنان طی دو هفته و نیم تمام گردد.

بحران نان در کمین بیروت

به نقل از عربی الجدید، مدیر اجرایی برنامه های جهانی غذا گفت: 85 درصد از غلات لبنان به وسیله بندر تخریب شده بیروت وارد می شد. وی گفت که معتقد است امکان راه اندازی بخشی از این بندر طی این ماه وجود دارد.

این مقام که در حال حاضر برای ارزیابی خسارت ها در بیروت است، در گزارشی مجازی به سازمان ملل درمورد اوضاع انسانی در لبنان در پی این انفجار گفت: با همکاری با ارتش لبنان، بر این باور هستیم که امکان پاکسازی بخشی از این مکان تخریب شده وجود دارد، ما بسیاری از تجهیزات را به صورت هوایی انتقال خواهیم داد و تمام کوشش خود را می کنیم.

وی همچنین گفت که با اعضای دولت موقت لبنان ملاقات نموده و به آنها گفته است که سازمان ملل نیازمند همکاری مطلق است و اینکه سنگ اندازی هایی صورت نگیرد، چراکه مردم در خیابان ها خشمگین و نیازمند یاری بین المللی هستند، اما امید می رود که یاری ها مستقیماً به دست مردم برسد.

برای نخستین بار از انفجار هفته گذشته، دو کشتی در بندر بیروت لنگر انداختند که یکی از آنها حامل بار غلات بود.

این مقام مسئول گفت، کشتی که 17500 تن از آرد گندم را انتقال می دهد، باید طی دو هفته به بیروت برسد تا نان در سفره تمامی لبنانی ها قرار بگیرد و این امر برای 20 روز نان را فراهم می سازد.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1102

به "بحران نان در کمین بیروت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران نان در کمین بیروت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید