برگزاری کنکور در پاییز آمار تلفات کرونا را بالا می برد

به گزارش مجله سلنا، یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری کنکور در موعد مقرر، درباره دلایل این مساله شرح داد.

برگزاری کنکور در پاییز آمار تلفات کرونا را بالا می برد

به گزارش مجله سلنا به نقل از ایسنا، محمدعلی محسنی بندپی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصمیم برگزاری کنکور سراسری در موعد مقرر گفت: اگر کنکور در زمان خود برگزار نمی شد، ممکن بود آغاز سال تحصیلی یا سربازی داوطلبان پسر با مشکل روبرو گردد. از طرف دیگر، هیچ کسی نمی تواند این تضمین را بدهد که در یک یا 2 ماه آینده شاهد کاهش پیک شیوع ویروس کرونا باشیم.

وی ادامه داد: اگر این چشم انداز وجود داشت که در پاییز یا حتی زمستان یک یا 2 ماه از میزان ابتلا به کرونا کم خواهد شد، ما قطعا برای حفظ جان جوانانمان زمان برگزاری کنکور را به تعویق می انداختیم اما نه تنها چنین انتظاری وجود ندارد بلکه با آغاز فصل سرما ممکن است آنفلوآنزا هم بر کرونا سوار شده و تعداد تلفات هم افزایش یابد به همین دلیل تصمیم گرفته شد که کنکور در موعد مقرر برگزار گردد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان افزود: پیش از این هم کارشناسان به این نتیجه رسیده بودند که ناگزیر به برگزاری کنکور منتها با رعایت فاصله گذاری اجتماعی هستیم. می توان فضای برگزاری آزمون را به گونه ای برنامه ریزی کرد که تعداد داوطلبان در آن سالن کم باشند و همچنین آنها با فاصله زیاد از یکدیگر بنشینند. همچنین قبل از آن هم جایگاه ها ضدعفونی شده و به داوطلبان ماسک رایگان داده گردد. قطعا با این تمهیدات می توان با موفقیت عبور کرد.

محسنی بندپی گفت: به قول وزیر بهداشت، راحت ترین کار این است که همه کارها را تعطیل نموده تا شاهد کاهش شیوع کرونا باشیم اما در نهایت دود این عقب ماندگی به چشم مردم می رود. به همین دلیل است که کارشناسان 2 وزارتخانه بهداشت و علوم به این نتیجه رسیدند که کنکور با رعایت سختگیرانه پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار گردد. این تمهیدات برای آن است که فرزندان این کشور و خانواده هایشان نگران جان آنها نباشند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1093

به "برگزاری کنکور در پاییز آمار تلفات کرونا را بالا می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری کنکور در پاییز آمار تلفات کرونا را بالا می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید