برترین مکان ها برای تماشا آبی ترین آب ها و عالمی از زیبایی ها

به گزارش مجله سلنا، گاهی اوقات تنها چیزی که برای تمرکز و تازه کردن فکر و جسم احتیاج دارید، داشتن یک روز خوب است که بتوانید با خاطری آسوده به دریای آبی در یکی از مناسب ترین مکان ها برای تماشا آبی ترین آب ها خیره شوید. برای یاری به شما در یافتن آرامش درونی و لذت بردن از اوقات فراغت، ما لیستی از بهترین مکان ها برای تماشا آبی ترین آب ها را تهیه نموده ایم. این دریاچه ها، دریاها، سواحل و خلیج ها منظره فوق العاده زیبایی دارند و دارای آب های پاک و فیروزه ای هستند که تصورش را هم نمی توانید بکنید. احتیاجی به گفتن نیست. این ها بهترین مکان ها برای تماشا آبی ترین آب ها می باشند.

برترین مکان ها برای تماشا آبی ترین آب ها و عالمی از زیبایی ها

اگرمنوی، یونان

سخت است یک نقطه در جزیره لفکادا پیدا کنید که منظره ها تماشایی از دریای صاف و شفاف یونان را نداشته باشد اما ساحل اگرمنوی در سواحل غربی به طور ویژه ای زیبا و حیرت انگیز است. برای رفتن به این ساحل باید از شیب نسبتا تندی پایین بروید که این ویژگی باعث کم شدن جمعیتی که به آنجا می روند می شود اما زمانی که به پایین رسیدید ماسه های سفید در مقابل آب های فیروزه ای یک مکان ایده آل را به وجود آورده اند که می توانید کل روز را در زیر نور افتاب در یکی از مناسب ترین مکان ها برای تماشا آبی ترین آب ها استراحت کنید.

دریاچه کراتر، اورگان

آب های آبی و عمیق که دهانه آتشفشانی کوه مازاما را پر می نماید، یاری نموده که دریاچه کراتر یکی از برترین مکان ها برای تماشا آبی ترین آب ها شود. به علت اینکه هیچ جریان آبی یا رودخانه ای به آب های عمیق و آبی اینجا ریخته نمی شود که باعث کدر شدن آب شود، آب این ناحیه بسیار پاک و شفاف است. همه این ها باعث شده که یک مکان ایده آل برای غواصانی به وجود بیاید که شجاعت کافی برای غواصی در آب های سرد را دارند. دریاچه کراتر که در جنوب اورگان قرار گرفته است عمیق ترین دریاچه در ایالات متحده است و 1943 فوت ارتفاع دارد. نور خورشید تنها به عمق 400 فوتی آن می رسد.

کن سن، ویتنام

صخره های گرانیتی در اطراف آب های شفاف کن سن قرار دارند. اینجا تنها جزیره مسکونی در میان 16 جزیره از مجمع الجزایر تقریبا خالی از سکنه کن دائو و یکی از برترین جزایر مخفی روی زمین است و 110 مایل دورتر از سواحل جنوب شرقی قرار گرفته است. سواحل دست نخورده جزیره با ماسه های طلایی و آب های آبی چشم نواز آراسته شده است. برای مشاهده مجذوب نماینده ترین منظره دریای فیروزه ای به سمت تالاب دام تره بی بروید.

خلیج شیطان، ویرجین گوردا، جزایر ویرجین بریتانیا

گاهی به نظر می رسد برترین چشم میزانا آن هایی هستند که باید برای رسیدن به آن ها کوشش کرد و خلیج شیطان، ویرجین گوردا در جزایر ویرجین بریتانیا هم یکی از همین مکان هاست که باید برای رسیدن به آن کارهایی انجام دهید. بعد از گذشتن از ناحیه بث به منطقه ای کوچک و زیبا از شن و ماسه های سفید می رسید که با عنوان خلیج شیطان شناخته می شود. این منطقه زیبا ارزش کوشش کردن را دارد. می توانید در این آب های پاک و فیروزه ای کارائیب غواصی کنید و یا به سادگی در گوشه ای بنشینید و از زیبایی های اطراف لذت ببرید.

پارک ملی دریاچه های پلوتویک، کرواسی

پارک ملی دریاچه های پلوتویک دو ساعت از شهر صنعتی زاگرب فاصله دارد. این پارک جنگلی که از سال 1979 یک مکان میراث دنیای یونسکو بوده با 16 دریاچه آبی فیروزه ای که دارد یکی از برترین شاهکارهای مادر طبیعت است. مسیر پیاده روی چوبی که در پارک وجود دارد به بازدید نمایندگان شانس بازدید از آبشارهای زیبا و شفاف آن جا را می دهد. آن ها می توانند اطراف آبشارها و حتی بالای آن را ببینند بعلاوه می توانید از تورهای قایق بهره ببرید تا این آب های آبی و عمیق را از فاصله نزدیک تری در یکی از برترین مکان ها برای تماشا آبی ترین آب ها ببینید.

آمبرگریس کی، بلیز

آمبرگریس کی بلیز به میزان یک قایق سواری کوتاه از بزرگترین حوضه مرجانی در خارج از استرالیا فاصله دارد و بهشتی برای غواصان و شناگران است. در کنار کوسه ها و سفره ماهی ها شنا کنید، از هول چان مارین ریزرو بازدید نمایید و مارماهی ها، لاکپشت های دریایی و ماهی های رنگارنگ را از نزدیک ببینید و یا در غارهای زیر آبی بلو هول گردش کنید. هنگامی که در آب نیستید از تابش گرم آفتاب در ساحل لذت ببرید.

دریاچه پنج گل، پارک ملی جیوژایگو، چین

آبشارهای تماشایی به درون دریاچه های آبی و زیبای این مکان میراث دنیای که در استان سیچوان قرار گرفته است، فرو می ریزند. معروف ترین جاذبه این پارک دریاچه پنج گل است. آب های آبی و خیره نماینده آن منظره ای تماشای را از درختانی که در کف دریاچه افتاده اند و مانند یک تور گسترده شده اند به نمایش گذاشته است. آب این دریاچه بسیار تمیز و آرام است به گونه ای که می توان مانند آینه تصویر کوه ها و درختان اطراف و آسمان را در آن مشاهده نمود.

جزیره هاولک، هند

این بهشت دور افتاده بخشی از زنجیره جزایر اندامان در خلیج بنگال است. دسترسی به آن ساده نیست اما این سفر برای کسانی که به سواحل شنی سفید، آب های فیروزه ای و شنا و غواصی در آب های دور از جمعیت علاقه دارند ارزشمند خواهد بود. جزیره هاولک مکانی عالی برای یک گشت و گذار گرمسیری می باشد. برای رسیدن به بهشت واقعی در میان درختان نخل هنگام غروب آفتاب به سمت آب های شفاف ساحل رادانگار بروید.

ایسیاس د روساریو، کلمبیا

در ساحل کارتاگنا یک زنجیره کوچک از جزایر که عمدتا غیرمسکونی هستند و ایسیاس د روساریو نامیده می شود، قرار گرفته است. سواحل شنی سفید اغلب با گیاهان مانگرو پوشیده شده اند و آب های آبی و عمیق محل قرارگیری بزرگترین تپه های مرجانی کلمبیا می باشد که در آن بیش از هزار نوع جاندار مختلف استوایی زندگی می نمایند. بیشتر هتل ها در ایسیا گرند قرار دارند و بعلاوه شما می توانید با یک قایق به کشف شگفتی های منطقه بپردازید.

دریاچه پیتو، آلبرتا، کانادا

این دریاچه در پارک ملی بنف قرار گرفته است و آب های درخشان خود را مدیون آب شدن یخچال های پیتو و منطقه ها یخی واپتا است. این دریاچه آبی که مانند یک یاقوت کبود است از بوسامیت که در نزدیکی دریاچه لوئیس آلبرتا بوده، بهتر دیده می شود. بازدیدنمایندگان شجاع می توانند به سمت پایین دریاچه و یخچال ها بروند. شما می توانید در چشمه های آب گرم طبیعی بنف از شر دردهای عضلانی خلاص شوید.

مالدیو

به عنوان یکی از برترین جزایر دنیا جای تعجب نیست که مالدیو یکی از مقصدهای مورد علاقه افراد مشهور است. شما می توانید این جزیره را در میان دریای هند و عمان پیدا کنید. این جزیره دارای خانه های ییلاقی لوکس است که بر روی آب های آبی خیره نماینده قرار دارند و با سواحل ماسه ای سفید احاطه شده اند. اگر لذت بردن از زیبایی های منطقه کافی نیست، می توانید در میان صخره های مرجانی کاوش کنید، از زمین بازی زیر آب تماشا نمایید و یا در یکی از برترین آبگرم های دنیا به استراحت و ریلکس کردن بپردازید.

پالاوان، فیلیپین

با اینکه تنها به میزان یک پرواز کوتاه از مانیل فاصله دارد اما احساس می کنید که پالاوان یک دنیا دیگر است. این مجمع الجزایر کم جمعیت از جزایر پر از جنگل تشکیل شده و به وسیله آب های پر از ماهی و صخره های مرجانی و مجموعه ای باور نکردنی از تالاب ها، دریاچه ها و سواحل مخفی احاطه شده است. در آب های النیدو سیاحت کنید جایی که در آن ماهی های گرمسیری در اطراف صخره های مرجانی ازدحام می نمایند، در آب های جزیره لیناپاکان غواصی کنید و یا خیلی دلیرانه در میان آب های طولانی ترین رود زیرزمینی دنیا شنا کنید.

گودال اقیانوس سوآ، ساموآ

در زبان عامیانه گودال بزرگ نامیده می شود. این منطقه شنا محلی در اقیانوس آرام جنوبی واقع شده و یکی از شگفتی های طبیعت می باشد. برای لذت بردن از آب های شفاف بازدیدنمایندگان باید از میان یک جنگل سرسبز در منطقه های که گدازه های آتش فشانی بوده و در خارج از روستای لوتوفاگا در جزیره اپلو در ساموآ حرکت نمایند. از آنجا یک پله با شیب تند برای افراد شجاع شاید یک پرش سریع باشد. درون یک سوراخ وجود دارد که تقریبا 100 فوت عمق دارد. آبی که از مجراهای گدازه ای که به اقیانوس متصل است، وارد می شود باعث می شود که این سوراخ شگفت انگیز هیچگاه خشک نشود.

منبع: همگردی
انتشار: 20 دی 1401 بروزرسانی: 20 دی 1401 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 2322

به "برترین مکان ها برای تماشا آبی ترین آب ها و عالمی از زیبایی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین مکان ها برای تماشا آبی ترین آب ها و عالمی از زیبایی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید