تأکید دبیر کل شورای همکاری بر برطرف اختلافات با قطر

به گزارش مجله سلنا، دبیر کل جدید شورای همکاری خلیج فارس برطرف اختلاف میان کشورهای محور سعودی با قطر برای تقویت همکاری ها و مقابله با چالش های کشورهای عضو این شورا به خصوص در شرایط همه گیری کرونا ضروری خواند.

تأکید دبیر کل شورای همکاری بر برطرف اختلافات با قطر

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله سلنا، نایف الحجرف دبیر کل جدید شورای همکاری خلیج فارس ابراز اطمینان کرد که کشورهای عضو شورای همکاری قادر به حل اختلافاتی هستند که به قطع روابط تعدادی از این کشورها با قطر منجر شده است.

صفحه رسمی دبیرخانه شورای همکاری به مناسبت سی و نهمین سال تاسیس این نهاد حوزه خلیج فارس گفت: اختلاف میان کشورهای عربی حوزه خلیج (فارس) که به سال سوم خود نزدیک می گردد چالشی برای همکاری خلیج فارس است، زیرا این نگرانی مشترک برای همه کشورهای شورا است.

به گزارش پایگاه خبری اسپوتنیک، در ادامه آمده است: اعتقاد ما در حل این اختلاف در چارچوب شورای همکاری خلیج (فارس) و فیصله دادن به آن بسیار بالاست تا مکانیزم منصفانه ای برای مقابله با هرگونه مناقشه ای که در آینده ممکن است رخ دهد، ایجاد گردد.

بر اساس این بیانیه دیگر چالشی که در راستا شورای همکاری خلیج فارس در آستانه دهه پنجم آن وجود دارد چالش های عظیم تحمیل شده توسط همه گیری کرونا است که همه جوانب زندگی را تحت تأثیر قرار داده و بر همه بشریت تأثیر گذاشته است.

دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس که اقتصاددان و وزیر سابق کویت است و در ماه آوریل گذشته کار خود را در این سمت شروع نموده است، گفت: از همین رو ما به عنوان سیستم شورای همکاری می بایست اقدامات مشترک و آمادگی جمعی خود را برای تعامل با دنیای پس از کرونا با ابعاد مالی، بهداشتی،اجتماعی، امنیتی،کارگری و استراتژیک آن تقویت کنیم تا از مردم و دستاوردهای خود محافظت نموده و راستا مقدس خود را تقویت نموده و آینده خود را تضمین کنیم.

عربستان، مصر، امارات و بحرین از حدود سه سال پیش روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع کردند و 13 شرط از جمله کاهش روابط با تهران، تعطیلی شبکه الجزیره و قطع حمایت از اخوان المسلمین و حماس را از برای از سرگیری این روابط معین کردند.

در عین حال بعضی کارشناسان مسائل حوزه خلیج فارس معتقدند، امیر قطر همچنان به عربستان بی اعتماد است و تا وقتی که ریاض به دنبال تحمیل سیاست های خود بر دوحه باشد امکان ندارد، اختلافات عربستان و قطر خاتمه پذیرد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 869

به "تأکید دبیر کل شورای همکاری بر برطرف اختلافات با قطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید دبیر کل شورای همکاری بر برطرف اختلافات با قطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید