جزیره کیش را واگذار کردند؟ ، منبع خبر واگذاری 25 ساله کیش به چین کجاست؟

به گزارش مجله سلنا، مدیرعامل منطقه آزاد کیش واگذاری این جزیره به چین را که اخیرا در بعضی شبکه های مجازی منتشر شده، بی اساس و کذب گفت و گفت: منشا این خبر در خارج از کشور است.

جزیره کیش را واگذار کردند؟ ، منبع خبر واگذاری 25 ساله کیش به چین کجاست؟

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

در پی انتشار اخباری در فضای مجازی مبنی بر واگذاری کیش به مدت 25 سال به کشور چین، غلامحسین مظفری توضیح داد: این خبر از اساس کذب است و با آنالیز پلیس فتا تعیین شد منشاء اصلی انتشار خبر در خارج از کشور است.

مدیر عامل منطقه آزاد کیش اضافه نمود: برای اطمینان بیشتر به مردم و سرمایه گذاران اعلام می کنم که جزیره کیش قرار نیست به هیچ کشوری واگذار گردد و این منطقه آزاد با برنامه ریزی های صورت گرفته بلند مدت و به کارگیری توانمندی های داخلی و جذب سرمایه های بین المللی بوِیژه در حوزه گردشگری در حال رشد و توسعه است.

وی با اشاره به برگزاری پیروز رویداد بین المللی اینوکس و سمپوزیوم فرصتهای سرمایه گذاری کشورهای عضو اکو با رویکرد گردشگری، در جزیره کیش یادآوری کرد: انتشار اخبار کذب مبنی بر واگذاری جزیره کیش، اقدامی سابقه دار و هدفمند است که همیشه همزمان با برگزاری رویدادهای تحول آفرین در کیش منتشر شده و این بار نیز همزمان با برگزاری رویداد بین المللی سمپوزیوم فرصتهای سرمایه گذاری گردشگری حوزه اکو توسط بعضی شبکه های مجازی نشر داده شد.

پیش از این هم در اسفندماه سال 97 خبر واگذاری کیش به چینی ها مطرح شده بود.

غلامحسین مظفری توضیح داد: منطقه آزاد کیش در قالب برنامه ریزی های میان و بلند مدت از سرمایه گذاری داخلی و خارجی در بخشهای مختلف زیر بنایی این جزیره استقبال می نماید و برای توسعه هرچه بیشتر این منطقه برنامه دارد که در این برنامه ها موضوع واگذاری امور به کشوری دیگر جایگاهی ندارد.

وی با اشاره به این که واگذاری منطقه آزاد کیش به کشورهای دیگر موضوعی است که تصمیم گیری در مورد آن نیازمند مراحل قانونی و مصوبات قوه مقننه و سازکارهای قانونی است اضافه نمود: کسانی که هرازگاه این شایعات را منتشرمی نمایند بدانند که قوانین جمهوی اسلامی ایران در این خصوص واضح و روشن است.

منبع: چمدان
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 516

به "جزیره کیش را واگذار کردند؟ ، منبع خبر واگذاری 25 ساله کیش به چین کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزیره کیش را واگذار کردند؟ ، منبع خبر واگذاری 25 ساله کیش به چین کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید