حمله هکری کره شمالی به تولید کننده واکسن کرونا

به گزارش مجله سلنا، خبرنگاران: چند هکر از کره شمالی تلاش کردند به سامانه شرکت تولید واکسن کرونا آسترا زنکا انگلیس نفوذ کنند.

حمله هکری کره شمالی به تولید کننده واکسن کرونا

به گزارش خبرنگاران،فارس به نقل از رویترز گزارش داد: هکرهای کره شمالی طی هفته های گذشته تلاش کردند تا به سامانه شرکت داروسازی آسترا زنکا انگلیس نفوذ کنند. این شرکت از جمله داروسازانی است که اخیرا اعلام کرده با پیروزیت توانسته است واکسن با اثرگذاری بیش از 90 درصد برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا تولید کند.

منابع آگاه می گویند: این هکرها تلاش کردند تا با عناوین مختلف در نرم افزارهایی مانند لینکدین و واتساپ به عنوان کارفرما به کارمندان شرکت آسترا زنکا نزدیک شده و به آ نها پیشنهاد کار بدهند. آنها سپس اطلاعاتی را به عنوان شرایط کاری به کارمندان ارسال کردند که این اطلاعات دارای نرم افزارهایی بوده که رایانه کارمندان را آلوده می کرده است.

یکی از این منابع آگاه می گویند: این هکرها به تعداد زیادی از کارمندان آستار زنکا هم از جمله کارمندان بخش تحقیقات واکسن کرونا این شرکت حمله کردند اما گویا نتوانسته اند در حملات خود پیروز عمل کنند.

کننده کره شمالی در سازمان ملل در ژنو نسبت به این خبر واکنشی نشان نداده است، پیونگ یانگ هم پیشتر هر گونه اقدام در راستای حملات سایبری را رد کرده بود. خود شرکت آسترا زنکا هم که هم اکنون یکی از سه شرکت تولیدکننده واکسن کرونا در جهان به شمار می رود، در این زمینه اظهارنظری نکرده است.

منابع آگاه می گویند: ابزارها و تکنیک های هکرها نشان می دهد که آنها بخشی از تلاش نفوذ به سامانه دیگر کشورها هستند که مقامات آمریکایی می گویند از طرف کره شمالی انجام می شود.

بنا به گفته سه منبع آگاه، که در این زمینه تحقیقاتی را داشته اند این هکرها پیشتر روی شرکت های فعال در حوزه صنایع دفاعی و سازمان های رسانه ای متمرکز بوده اند، اما طی هفته های گذشته روی شرکت های تحقیقاتی در زمینه های مرتبط با کرونا تمرکز کرده اند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1288

به "حمله هکری کره شمالی به تولید کننده واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله هکری کره شمالی به تولید کننده واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید