خبرنگاران رئیس شورای اروپا از برگزاری اجلاس اروپا و آمریکا با حضور بایدن اطلاع داد

به گزارش مجله سلنا، لندن - خبرنگاران - رئیس شورای اروپا روز آدینه از برگزاری اجلاس مشترک اروپا و آمریکا در ماه ژوئن اطلاع داد که قرار است جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا برای شرکت در اجلاس سران پیمان آتلانتیک شمالی به بروکسل پایتخت بلژیک سفر کند.

خبرنگاران رئیس شورای اروپا از برگزاری اجلاس اروپا و آمریکا با حضور بایدن اطلاع داد

به گزارش خبرنگاران، شارل میشل با انتشار پیامی در حساب توئیتری خود نوشت: این افتخار را دارم که همراه با اروسولا فون درلاین (رئیس کمیسیون اروپا) اعلام کنم که در جریان سفر رئیس جمهوری بایدن به بروکسل در ماه ژوئن یک نشست مشترک اروپا و آمریکا برگزار خواهد شد.

وی ترمیم اتحاد میان اروپا و آمریکا و تقویت قوا برای مقابله با کووید-19، تغییرات آب و هوایی و همچنین مسائل امنیتی و چندجانبه گرایی را در روابط دو طرف حائز اهمیت توصیف کرد.

فون درلاین هم در توئیتی با اعلام این خبر اضافه نمود که دو طرف زمینه همکاری های زیادی در حوزه تغییرات آب و هوایی، مسائل بهداشتی، تجاری و چالش های ژئوپلیتیک دارند.

در همین حال کاخ سفید خاطرنشان کرد که جو بایدن قرار است در ماه ژوئن برای اولین سفر خارجی به انگلستان و بلژیک سفر کند. جن ساکی سخنگوی کاخ سفید روز آدینه با اعلام این خبر اضافه نمود که هدف از انجام این سفر برجسته کردن تعهد بایدن در مورد احیای روابط فرا آتلانتیک و همکاری نزدیک با متحدان آمریکا است.

بایدن قرار است در جریان سفرش به انگلستان در اجلاس سران هفت کشور صنعتی دنیا موسوم به گروه جی 7 شرکت کند.

به گزارش رسانه های انگلیس، او در این سفر دیدارهای دوجانبه ای را با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس و سایر رهبران گروه هفت خواهد داشت. رئیس جمهوری آمریکا سپس برای شرکت در اجلاس سران پیمان آتلانتیک شمالی راهی بروکسل خواهد شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1739

به "خبرنگاران رئیس شورای اروپا از برگزاری اجلاس اروپا و آمریکا با حضور بایدن اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رئیس شورای اروپا از برگزاری اجلاس اروپا و آمریکا با حضور بایدن اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید