راهنمای سفر به ایرلند

به گزارش مجله سلنا، ایرلند کشور بسیار زیبا و جادویی است که خوش نگذراندن در آن غیرممکن است. در این مقاله خبرنگاران هر آنچه پیش از سفر به این کشور احتیاج دارید را برایتان شرح خواهیم داد. همراه ما باشید.

راهنمای سفر به ایرلند

برای سفر با تور بهاری پوکت همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

ایرلند کشور زیبایی پر از تپه های سبز، قلعه، صخره های بلند زیبا و اهالی بسیار صمیمی است. دوبلین شهری زنده با کافه های زیبا و تاریخ، و دیگرنقاط این کشور پر از مناظر زیبا و قلعه است، به طوری که خوش نگذراندن در این کشور بسیار سخت است. صرف نظر از مدت سفرتان، اندازه کوچک این کشور جستجو در آن را بسیار ساده می نماید. ایرلند کشوری جادویی و پر از شگفتی، تاریخ و سرگرمی است. هیچکس ایرلند را با خاطره بد تر ک ننموده و با استفاده از این راهنمای سفر، از تمام کارهایی هیجان انگیزی که باید بکنید آگاه شوید تا شما هم این کشور را با خاطره خوب ترک کنید. به ایرلند سربزنید، فوق العاده است.

هزینه های متداول

اقامت

میانگین قیمت 15 تا 18 دلار آمریکا برای اتاق خوابگاه، 50 دلار آمریکا برای یک اتاق یک نفره در مسافرخانه و اتاق های یکنفره و دونفره با حمام و توالت خصوصی در هتل ها از شبی 45 دلار آمریکا شروع می شود. در شهرهای عظیمتر، خصوصا دوبلین، توقع قیمت بیشتری داشته باشید.

غذا

هر وعده غذاهای معمولی مانند غذاهای کافه ها و فست فود حدود 10 دلار آمریکا است. یک وعده غذای رستوران با نوشیدنی ارزشی در حدود 20 دلار آمریکا است. خرید مواد غذایی و پختن غذای خودتان نیز حدود 45 دلار آمریکا در هفته است.

جابه جایی

حمل و نقل عمومی اولین انتخاب در ایرلند است، چه سوار اتوبوس و چه سوار قطار باشید، می توانید توقع WIFI مجانی، راننده های صمیمی و زمانبندی دقیق داشته باشید. شبکه انتخاب های وسایل حمل و نقل گردش در کشور را در زمان اقامت تان آسان و ارزان می نماید. اتوبوس دور دوبلین حدود 2 دلار آمریکا است. راستاهای طولانی تر، مانند دوبلین به بِلفاست حدود 14 دلار آمریکا است. تاکسی ها گران هستند، یک راستا کوتاه حدود 7 دلار آمریکا هزینه می برد، و بیشتر شهرها کوچک هستند که می توان در آنها قدم زد. پس چندان احتیاج به تاکسی نخواهید داشت.

فعالیت ها

ورودی بیشتر موزه های سراسر ایرلند حدود 10 تا 15 دلار آمریکا است. کارخانه گینس یکی از بهترین موزه ها، اما گران ترین آنها است، ورودی آن 23 دلار آمریکا است. با رزرو آنلاین بلیط، 10 % تخفیف بگیرید (هدیه اضافی- هم چنین می توانید یک گواهی بگیرید که در زمان های پرمراجعه بتوانید به سرعت به اول صف بروید)! سفرهای روزانه در اطراف حومه شهر حدود 40 دلار آمریکا هزینه می برد.

نکات صرفه جویی در هزینه

هزینه پرواز

ایرلند از نظر ایرلاین های مالی بسیار غنی است که در سرتاسر جزایر انگلستان و اروپا پرواز می نمایند. با رزرو بلیط های ایرلاین هایی مانند Ryanair، Easyiet و BMIBaby می توانید پروازهای ایرلند به جاهای دیگر را با قیمت مناسب تر تهیه کنید.

تخفیف های دانشجویی

با یک کارت دانشجویی معتبر می توانید برای بسیاری از مناطق تفریحی، موزه و اتوبوس های سرتاسر کشور تخفیف بگیرید (تا 50 %).

غذای کافه ها را بخورید

وعده های تان را در کافه ها بخورید، غذای محلی و خوشمزه ایرلندی به کیف پول تان آسیبی نمی رساند.

کارت میراث OPW بگیرید

آنهایی که عاشق گردش در مناطق باستانی هستند، حتما باید یکی از این کارت ها تهیه نمایند. این کارت ها ورود به جاذبه های اصلی مانند بیشتر قلعه های سراسر کشور را تضمین می نمایند. قیمت این کارت برای عظیمسالان 28 دلار آمریکا است.

بهترین دیدنی ها و تفریحات ایرلند

در دوبلین بگردید

بیشتر کسانی که به ایرلند می فرایند در پایتخت این کشور، دوبلین وقت می گذرانند. دوبلین مترادف سرگرمی است. هواداران مشهورترین صادرات ایرلند (گینس) از نظر تعداد کافه هایی که آن را سِرو می نمایند، به هیچ وجه احساس کمبود نمی نمایند. معماری گرجی، موسیقی و craic دوبلین را تبدیل به یکی از مشهورترین مکان های اروپا نموده است.

در گالوِی بگردید

گالوِی که برای فستیوال اسب سواری اش در ماه جولای هر سال شناخته شده، در میان گردشگر های سرتاسر جهان بسیار پرطرفدار است. کانِمارا، که فیلم مرد آرام در آن ضبط شده، جایی است که همه باید آن را ببینند، این منطقه و دِیر کیلِمور، صومعه ای بندیکتی از دیدنی ترین نقاط ایرلند هستند. خود شهر گالوِی پاتوقی برای دانشجویان، نویسندگان و موسیقی دانان است.

در کورک به تماشای نهنگ بنشینید

کورک شهری پرهیاهو و واقع در ساحل جنوبی ایرلند است. کورک که در اصل یک مرکز دریایی است، امروزه شهر دانشگاهی عظیم مملو از رستوران های ارزان و زندگی شبانه هیجان انگیز است. موج سواری و تماشای نهنگ نیز در این منطقه پرطرفدار اند.

در جاده کِری رانندگی کنید

این جاده که همچنین به نام شبه جزیره ایوِراگ شناخته شده ، یکی از پرعبورترین راستاهای گردشگری در ایرلند است. جاده کِری پر از جاده های پر پیچ و خم ساحلی، دریاچه، راستاهای کوهستانی و قلعه های تاریخی است. کلمه فوتوژنیک حتی یک نگاه کوتاه به این جاده را توصیف نمی نماید!

در سرتاسر راستاهای غول ها گردش کنید

از مرز به سمت ایرلند شمالی گذر کنید تا راستا غول های ثبت شده در میراث فرهنگی یونسکو را ببینید. این شگفتی زمین شناسی با ستون های بازالت، باعث می شود تصور کرد اینها پله های غول ها هستند. بازدید از این منطقه را با دیدن از محل تقطیر بوشمیلز ترکیب کنید.

روز سنت پاتریک را جشن بگیرید

احتمالا 17 مارس بهترین روزی است که باید در ایرلند بود. سنت پاتریک قدیس ملی ایرلند است، و طبق افسانه ها، وی تمام مارها را از کشور بیرون کرد. برای جشن دریافت، همه لباس سبز می پوشند و در خیابان ها به پایکوبی می پردازند. چه به این افسانه اعتقاد داشته باشید، چه خیر، این عظیمترین مهمانی ای است که در آن همه ایرلندی هستند. عظیمترین رژه در دوبلین است.

سنگ بلارنی را ببوسید

قلعه بلارنی، محل قرار گیری سنگ بلارنی درست بیرون کورک قرار گرفته است. بازدیدنمایندگان برای دیدن سنگ هجوم می آورند، سنگی که باعث فصاحت افرادی می شود که آن را می بوسند.

صخره های موهِر را تحسین کنید

هواداران زیبایی خیره نماینده طبیعت، باید صخره های باشکوه موهِر را ببینند. نمای بالای صخره های تنومند سالانه میلیون ها بازدیدنماینده را به خود جلب می نمایند.

قلعه ها را ببینید

ایرلند تاریخچه ای قدیمی دارد و کل کشور مملو ازقلعه هایی است که هر کدام در شرایط بازسازی متفاوت هستند. از بقایای قدیمی قلعه دونلوچه تا قلعه کهیر به شدت محافظت شده در تیپراری، از دست دادن این زیبایی های تاریخی سخت است. می توانید سنگ بلارنی را در قلعه ای با همین نام ببوسید. بوسیدن این سنگ خوش شانسی می آورد.

در کانِمارا طبیعت گردی کنید

این پارک ملی منطقه ای الهام بخش است. خیلی از افراد برای طبیعت گردی و دوچرخه سواری کوهستان به این منطقه می آیند. در کنار قلعه های این منطقه، ناحیه معدن قدیمی و یک مرکز تاریخ و فرهنگ نیز وجود دارد.

در باغ جان اف کِنِدی قدم بزنید

این باغ که در بخش وِکسفورد قرار گرفته است، خانه 4500 گونه درخت و بوته است. چندین اتاق چای، مرکز بازدیدنمایندگان و یک منطقه پیک نیک نیز در این منطقه قرار دارند. در طول تابستان، نیز یک قطار کوچک در پارک رفت و آمد می نماید.

از جزایر آران بازدید کنید

کمتر از یک ساعت دورتر از زمین اصلی ایرلند، زیبایی طبیعی این جزایر غیرمعاصر قرار دارند. در اینجا می توانید با اتوبوس، دوچرخه و یا اسب جابه جا شوید، در حالی که مناظر زیبا، خرابه ها، قلعه های تاریخی و غیره را تماشا کنید. قلعه های توبار اینه و او برینز دو مورد از عظیمترین جاذبه های این منطقه هستند.

در موزه اولستر به گذشته سفر کنید

تنها کمی دورتر از باغ های گیاه شناسی بلفاست، این موزه میزبان مجموعه ای غیرعادی از مصنوعات و نشان دهنده تاریخچه جذاب ایرلند شمالی است. در اینجا هم چنین نمایشگاهی از حیات وحش محلی وجود دارد. نوشیدن چای در کافه های این منطقه نیز لذت بخش است.

مجذوب نیوگرانج شوید

نیوگرانج تپه گورستانی ماقبل تاریخ است که قدمت آن به بیش از 5000 سال بازمی شود، حتی قدیمی تر استون هنج. هر سال، در روز انقلاب زمستان، طاق نوری به خوبی روی ورودی آن می تابد و درون اتاق دفن را روشن می نماید. شهرت نیوگرانج برای بازدیدی جذاب و آموزنده شهرت دارد.

در کیلارنی به قرون وسطی بازگردید

کیلارنی یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری ایرلند است، که بیشتر به دلیل زیبایی غیرقابل چشم پوشی قرون وسطایی اش شهرت دارد. به صومعه ماکراس (خانه درویشی دوره فرانسیسکان مربوط به قرن 15)، قلعه راس سر بزنید و یا در خود شهر به گردش بپردازید. اینجا هم چنین نقطه شروع سنتی برای گردش در جاده کِری است.

منبع: کجارو / nomadicmatt.com
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1187

به "راهنمای سفر به ایرلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای سفر به ایرلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید