روحانی: همه کوشش ها برای به حداقل رساندن صدمات کرونا به کار گرفته گردد، برای برطرف دغدغه های کسانی که در خط اول مقابله با کرونا کوشش کنید

به گزارش مجله سلنا، رئیس جمهور در تماس تلفنی با استانداران چهار استان کشور، ضمن دریافت گزارش دقیق از فعالیتهایشان در ارتباط با اجرای دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، دستورات لازم را برای تامین احتیاج های ضروری این استان ها برای مقابله با بیماری کرونا، به وزارتخانه های مرتبط صادر کرد.

روحانی: همه کوشش ها برای به حداقل رساندن صدمات کرونا به کار گرفته گردد، برای برطرف دغدغه های کسانی که در خط اول مقابله با کرونا کوشش کنید

به گزارش گروه سیاسی مجله سلنا، حسن روحانی روز پنجشنبه در پی تماس با استانداران البرز، اصفهان، مرکزی و خراسان رضوی، به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مسوول ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا و وزیران کشور، صنعت، معدن و تجارت و ارتباط و فناوری اطلاعات، دستورات لازم را برای برطرف احتیاج های این استان ها در حوزه ماموریت هر یک از این وزارتخانه ها، ابلاغ نمود.

همچنین مقرر شد تمامی محور های مطروحه در گفت: وگوی تلفنی هفته جاری رئیس جمهور با استانداران هفت استان کشور جمع بندی و در اولین نشست ستاد ملی مبارزه با کرونا که به ریاست وی تشکیل می شود، مورد بحث و آنالیز قرار گیرند.

رئیس جمهور با درخواست از استانداران برای کوشش در راستا به حداقل رساندن صدمات بیماری کرونا بر سلامت، اقتصاد و زندگی مردم، تشویق مردم به ماندن در خانه به عنوان امن ترین مکان برای حفظ سلامت خانواده با هدف قطع زنجیره شیوع ویروس را در این برهه زمانی گامی ارزشمند خواند و دستورات مقتضی را برای اجرای سریع و دقیق تمهیدات و پروتکل بهداشتی مختص تعطیلات نوروزی ارائه کرد.

رئیس جمهور با قدردانی مجدد از کوشش خستگی ناپذیر و مسوولانه کادر درمانی کشور به عنوان سرداران خط اول مبارزه با بیماری کرونا، اظهارداشت: احتیاج ها و دغدغه های کادر درمانی بیمارستان ها و همه کسانی که در خط اول پیشگیری و مقابله با کرونا مشغول خدمت هستند، باید هر چه سریعتر برطرف شود و کادر درمانی و پزشکان مورد احتیاج بیمارستان ها براساس سیاست های ستاد ملی کرونا به گونه ای تقویت شود که در این ایام در کار و زندگی شخصی خود با مشکل روبرو نشوند.

روحانی در ادامه به توافقات با ستاد فرماندهی نیرو های مسلح کشور اشاره نمود و از استانداران خواست از ظرفیت این نیرو ها در حوزه تامین کادر درمانی و فضا های درمانی مورد احتیاج برای تسریع در فرایند مقابله و ریشه کنی بیماری کرونا بهره گرفته شود.

رئیس جمهور، لازمه موفقیت هر طرح و برنامه ای در کشور را مشارکت و همراهی مردم دانست و تاکید نمود: بی تردید مردم همانند دیگر صحنه ها، در این مبارزه همگانی با بیماری کرونا، همراهی و مشارکتی فعال دارند و در این راستا باید از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در چارچوب مشارکت جویی مردمی برای مهار ویروس کرونا استفاده کرد.

رئیس جمهور، جلوگیری از انتشار شایعات بی اساس در فضای رسانه ای با انتشار دقیق و به موقع اخبار و واقعیت ها با هدف ممانعت از ایجاد وحشت و اضطراب در میان مردم را ضروری خواند.

روحانی همچنین اظهارداشت: لازم است در چارچوب مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، رفت و آمد مردم در ایام تعطیلات نوروزی در مبادی خروجی شهر ها، در چارچوب پروتکل های بهداشتی کنترل شود تا به این ترتیب تا حد امکان از شیوع این بیماری جلوگیری به عمل آید.

عزیزالله شهبازی استاندار البرز، عباس رضایی استاندار اصفهان، سید علی آقازاده استاندار مرکزی و علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی نیز در این تماس های تلفنی، گزارشی دقیق از فعالیتهایشان در ارتباط با اجرای دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا ارائه کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 792

به "روحانی: همه کوشش ها برای به حداقل رساندن صدمات کرونا به کار گرفته گردد، برای برطرف دغدغه های کسانی که در خط اول مقابله با کرونا کوشش کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: همه کوشش ها برای به حداقل رساندن صدمات کرونا به کار گرفته گردد، برای برطرف دغدغه های کسانی که در خط اول مقابله با کرونا کوشش کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید