ساخت مستند باد بر می خیزد از نیمه گذشت

به گزارش مجله سلنا، ساخت مستند سینمایی باد بر می خیزد به نویسندگی و کارگردانی محمد عبدی زاده از نیمه گذشت.

ساخت مستند باد بر می خیزد از نیمه گذشت

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، ساخت مستند سینمایی باد بر می خیزد به نویسندگی و کارگردانی محمد عبدی زاده در شهر تفرش از نیمه گذشت و پس از خاتمه، وارد مرحله تدوین و صداگذاری خواهد شد.

رضا حیدری، لیلا محمدی، بهنام سرلک، اکرم رنجبر، مهدی کاشفی، رامین افروز، پارسا صادقی، حسین مختاری، محمد مهدی لطیفیان، الیا محمد خانی، قیاس علس رنجبر، فاطمه کمک، پارسا صادقی، فاطمه نقی بیگی، رسول اکرادی، حسن درویشی، نصراله شاه حسینی، معصومه شاه حسینی، شایان فضلی خانی، زهرا رضایی، فاطمه رضایی، نجفعلی فضلی خانی، علی اردو خانی، پریا افروز، محمد مهدی موسایی، یاسین حیدری، ابوالفضل رنجبر، امیر صالح شهرابی، بنیامین حیدری، مریم مختاری، آتنا مختاری، ملیکا مختاری در این اثر نقش آفرینی می نمایند.

در خلاصه داستان باد بر می خیزد آمده: علی پسر بچه ای است که با دیدن یک هواپیمای جنگی عاشق پرواز می گردد و تصمیم می گیرد پرواز کند؛ او یعنی شهید خلبان علی مراد دنیا شاه لو عظیم شده و به خواسته اش می رسد.

از دیگر عوامل این اثر می توان به مجری طرح: خسرو کمال خانی، مشاور نظامی پروژه: تیمسار حسین خلیلی، مشاور هنری پروژه: ابوالقاسم ناصری، دستیار و برنامه ریز: لیلا محمدی، مدیر فراوری: شاهین عبدی زاده، تصویربردار: مجید بختکمک، نورپرداز: امیر کوه برد، طراح چهره پرداز: رضا عربی، طراح صحنه و لباس: شیرین اتفاق، جانشین فراوری: اکرم رنجبر، مدیر تدارکات: رامین افروز، جلوه های ویژه بصری: امین نوذری، عکاس: سعید رجبی و... اشاره نمود.

** سیزیف روی میز تدوین نهاده شد

فیلم کوتاه سیزیف به تهیه نمایندگی و کارگردانی مسعود سالاری، پس از اتمام مرحله تصویربرداری روی میز تدوین نهاده شد تا برای شرکت در جشنواره های داخلی و خارجی آماده گردد.

مسعود سالاری دانش آموخته رشته بازیگری دانشگاه هنرومعماری در مقطع کارشناسی و دانشجوی رشته بازیگری دانشگاه هنر تهران در مقطع ارشد بوده و پیش از این در نمایش های متعددی به عنوان بازیگر حضور داشته و کارگردانی آثار متعددی را نیز در تئاتر برعهده داشته است.

سیزیف اولین فیلم کوتاه سالاری بوده که به صورت صامت روایت می گردد و روایتی از بی فایده شدن زندگی برای انسان در عصر مدرن است.

در خلاصه داستان این اثر آمده: موضوعاتی که در شبانه روز برای انسان ها تکرار می گردد، سبب شده تا انسان عصر حاضر به روزمرگی برسد. این شرایط به گونه ای ادامه پیدا نموده که ابزار ها نسبت به انسان دارای مزیت های بیشتری شده اند که از جمله می توان به طول عمر بیشتر آن ها اشاره نمود.

صادق ملکی، پدرام عزیزی، میدیا برنجی و ایلیا نصیری گروه بازیگران ثابت سالاری هستند که علاوه بر بازی در این فیلم، در نمایش های اتفاق، هدیه، حصارک این کارگردان نیز به عنوان بازیگر حضور داشته اند.

از دیگر عوامل این فیلم کوتاه می توان به: پویان احمدی (تصویربردار و تدوین)، علیرضا احمدی نیا (موسیقی) اشاره نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1224

به "ساخت مستند باد بر می خیزد از نیمه گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت مستند باد بر می خیزد از نیمه گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید