سازمان ملل آنالیز هک تلفن مالک آمازون توسط بن سلمان را خواهان شد

به گزارش مجله سلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، کارشناسان سازمان ملل خواهان آنالیز اتهام دست داشتن محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در هک تلفن مدیرعامل آمازون شدند. بر اساس این گزارش، کارشناسان سازمان ملل متحد از مقامات رسمی آمریکا و دیگر مقامات مربوط خواستند اتهامات مطرح شده در مورد دست داشتن ولیعهد عربستان سعودی در مورد هک تلفن موبایل جف بزوس، مدیرعامل آمازون را بلافاصله آنالیز نمایند.

سازمان ملل آنالیز هک تلفن مالک آمازون توسط بن سلمان را خواهان شد

اگنس کالامارد گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره اعدام های خودسرانه و قتل های فراقانونی و دیوید کی گزارشگر ویژه این سازمان در مورد آزادی بیان روز چهارشنبه در ژنو در بیانیه ای اعلام کردند که خبر هک شدن تلفن همراه بزوس ایجاب می نماید که سازمان ملل و سایر نهادهای مربوط تحقیقاتی در این زمینه انجام دهند.

لازم به ذکر است که روزنامه های واشنگتن پست آمریکا و گاردین انگلیس به تازگی در مطلبی نوشتند که محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی با ارسال ویدیوئی به وسیله موبایل خود به موبایل مالک آمازون، آن را هک نموده و اطلاعات آن را دزدیده است.

سفارت عربستان سعودی در آمریکا نسبت به خبر منتشر شده در مورد هک تلفن مالک واشنگتن پست واکنش نشان داد.

سفارت سعودی در واشنگتن این گزارش را رد نموده و هشدار داده است در مورد آن درخواست تحقیقات خواهد نمود. آمازون تا به امروز به این گزارش واکنشی نشان نداده است.

گزارش های اولیه در مورد هک تلفن جف بزوس، رئیس و مؤسس ابَرفروشگاه اینترنتی آمازون و مالک واشنگتن پست توسط عربستان به اوایل سال باز می شود. در آن موقع گوین دی بکر، کارآگاهی که بیزوس استخدام نموده بود گفته بود تلفن مؤسس آمازون توسط عربستان هک شده است.

دی بکر گفته بود عکس های این میلیاردر آمریکایی و پیغام های خصوصی اش ربوده شده و در اختیار نشریه نشنال اینکوایرر وابسته به شرکت امریکن مدیا قرار گرفته است.

روزنامه گاردین روز اول بهمن گزارش داد که هک تلفن جف بیزوس با ولیعهد عربستان مرتبط است. به گفته گاردین بدافزار ارسال شده به تلفن بزوس از شماره ای فرستاده شده که محمد بن سلمان از آن استفاده می نماید.

بنا بر این گزارش بدافزار در پیغام ارسالی از شماره بن سلمان در واتس اپ، برای جف بیزوس، قرار داشته است.

جف بزوس صاحب روزنامه واشنگتن پست است؛ روزنامه ای که قتل نویسنده آن جمال خاشقجی، توسط مأموران عربستان، به جنجالی گسترده برای ریاض تبدیل شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 701

به "سازمان ملل آنالیز هک تلفن مالک آمازون توسط بن سلمان را خواهان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل آنالیز هک تلفن مالک آمازون توسط بن سلمان را خواهان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید