ظرفیت خراسان شمالی، 29 شرکت دانش بنیان نیست

به گزارش مجله سلنا، خبرنگاران/خراسان شمالی عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: ظرفیت خراسان شمالی وجود صرفاً 29 شرکت دانش بنیان نیست و این تعداد باید با حمایت از جوانان نخبه، افزایش یابد.

ظرفیت خراسان شمالی، 29 شرکت دانش بنیان نیست

محمد وحیدی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: استان خراسان شمالی ظرفیت بالایی در شرکت های دانش بنیان دارد که پارک علم و فناوری در این خصوص کوشش های بسیاری نموده اما وجود 29 شرکت دانش بنیان در خراسان شمالی کافی نیست.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قریب به 6 هزار شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد، افزود: خراسان شمالی با جوانان خود، ظرفیت علمی بسیاری دارد؛ بسیاری از آن ها فرصت حضور در استان را طی سال های گذشته پیدا نکردند و در شهرها و استان های دیگر کارهای علمی و پژوهشی و فناوری انجام می دهند.

وی با تاکید بر ضرورت اعتمادسازی بین نخبگان در حمایت از اقدامات فناورانه آن ها، گفت: در خراسان شمالی ظرفیت حداقل 10 برابر شدن شرکت های دانش بنیاد وجود دارد اما باید یاری کنیم که جوانان بپذیرند ما حامی آن ها هستیم.

وحیدی افزود: به همین منظور طرح جهش فراوری دانش بنیان ظرف چند هفته آینده به صحن علنی مجلس می آید تا در مورد آن تصمیم گیری گردد و با در اولویت قرار گرفتن، به بودجه 1401 نیز برسد.

وی با بیان اینکه باید با همت مصاعف، حداقل 30 هزار شرکت دانش بنیان در کشور تأسیس گردد ادامه داد: درست است که بخشی از نخبگان ما از کشور خارج می شوند اما با حمایت های جدیدی که انجام می گردد بخشی از آن ها که در خارج از کشور بودند در حال برگشت به کشور هستند و تعداد آن ها عدد کمی نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 دی 1400 بروزرسانی: 3 دی 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 2031

به "ظرفیت خراسان شمالی، 29 شرکت دانش بنیان نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت خراسان شمالی، 29 شرکت دانش بنیان نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید