قادر آشنا مجددا به مدیریت تئاتر بازگشت

به گزارش مجله سلنا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی قادر آشنا را به عنوان مدیر کل هنر های نمایشی منصوب کرد.

قادر آشنا مجددا به مدیریت تئاتر بازگشت

به گزارش گروه فرهنگی مجله سلنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی حکمی قادر آشنا را به عنوان مدیرکل هنر های نمایشی منصوب کرد.

در حکم وزیر ارشاد خطاب به قادر آشنا آمده است:

نظر به تعهد، توان و تجربیات ارزنده جناب عالی در عرصه های فرهنگی و هنری بنا به پیشنهاد معاون امور هنری به موجب این حکم به سمت مدیرکل هنر های نمایشی منصوب می شوید.

هنر های نمایشی به عنوان هنر بنیادین نقش بی بدیلی در بالندگی سایر رشته های هنری دارد و انتظار می رود با برنامه ریزی دقیق و تعامل سازنده با هنرمندان تئاتر نسبت به توسعه کمی و کیفی آن و همچنین کمک به فعال سازی مراکز کشف و پرورش استعداد های درخشان نمایش کشور گام های موثری بردارید.

یادآور می شود شهرام کرمی مدیرکل پیشین هنر های نمایشی در روز های اخیر استعفای خود را از این سمت اعلام نموده بود.

کرمی در استعفای خود برای سید مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشت:

احتراما با توجه به انتها ماموریت اینجانب در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نظر به حجم فعالیت های اداره کل هنر های نمایشی و سختی و دشواری مسوولیت این حوزه با نهایت احترام و سپاس از توجه و حمایت همیشگی شما برادر خوب و مهربان بدین وسیله انصراف خود را از تداوم همکاری در این مجموعه به حضورتان اعلام می کنم.

در این دو سال به پاس احترام به مهر و اعتماد جنابعالی و احساس تکلیف فردی جهت خدمت به جامعه هنرمندان با همه دشواری و سختی این حوزه از هیچ کوشش و کوشش برای موفقیت مجموعه اداره کل هنر های نمایشی و معاونت هنری دریغ نداشته ام. اینک برای تداوم این همکاری با انبوه مسائل این مسوولیت که فارغ از امور اجرایی توام با انتظارات خانواده هنرمندان تئاتر و محدودیت اعتباری و ساختاری همراه است، اینجانب توان ادامه فعالیت نداشته و احساس می کنم تا همین زمان وظیفه خود را در قبال کشور و هنرمندان انجام داده ام. دنیای هنر و قلم خواسته فردی من بوده و اینک ترجیح می دهم در کنار خانواده و فرزندان این تجربه گرانبهای عمرم را برای روز های روشن آینده در فضای هنر صرف کنم. وظیفه دارم از لطف و مهربانی و عنایت شما برادر بزرگوار تشکر نموده و امید دارم انتها همکاری ما آغازی برای روزگار همیشگی دوستی و مهربانی در حق این حقیر باشد.

همچنین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در لوح سپاسی از خدمات شهرام کرمی قدردانی کرد.

در متن لوح سپاس وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است:

از کوشش و ممارست جناب عالی در دوره مسوولیت اداره کل هنر های نمایشی صمیمانه قدردانی می کنم. تعهد، مسوولیت پذیری، تعامل با اصحاب فرهنگ و هنر و همکاری با دستگاه های فرهنگی از نقاط درخشان کارنامه مسوولیت جناب عالی است.

از خداوند متعال تدام توفیقات جناب عالی و سربلندی و عزت ایران اسلامی را خواستارم.

قادر آشنا مدیرکل جدید هنر های نمایشی پیش از این به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهکیلویه و بویر احمد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز، رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر و مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران فعالیت نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 805

به "قادر آشنا مجددا به مدیریت تئاتر بازگشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قادر آشنا مجددا به مدیریت تئاتر بازگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید