لغو 70 درصد سفرهای اروپایی به ایران ، صد درصد تورهای آمریکا و کانادا هم لغو شد

به گزارش مجله سلنا، آمار گردشگران خارجی به دنبال وقوع حوادث اخیر در کشور از جمله سقوط هواپیمای مسافری اوکراین با کاهش چشمگیری روبرو شده و بسیاری از تورهای اروپایی که قصد سفر به ایران را داشتند، سفر خود را لغو کردند یا به تعویق انداختند.

لغو 70 درصد سفرهای اروپایی به ایران ، صد درصد تورهای آمریکا و کانادا هم لغو شد

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش خبرنگاران، روز گذشته رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی بیان کرد: پس از سانحه سقوط هواپیمای اوکراین، تورهای ورودی از آمریکا و کانادا 100 درصد، تورهای استرالیا و حوزه اقیانوسیه 80 درصد، تورهای ورودی از اروپا 60 درصد و تورهای ورودی آسیا 60 درصد سفرهای خود به ایران را لغو نموده اند.

حرمت الله رفیعی قبلا نیز در این باره گفته بود: بیش از 70 درصد تورهای ورودی به ایران درخواست کنسلی داده اند و احتمالا در روزهای آینده هم شاهد کاهش تعداد گردشگران ورودی خواهیم بود.

جمشید حمزه زاده، رئیس جامعه هتلداران ایران نیز لغو 80 درصد سفرهای ورودی گردشگری از کشورهای اروپایی و آمریکایی به ایران را تایید نموده است.

او گفت: این شرایط موقتی است و ما با اعمال سیاست ها و تصمیم ها می توانیم از این بحران عبور کنیم.

حمزه زاده با بیان اینکه عبور از شرایط فعلی تنها با یاری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میسر نمی گردد، اضافه کرد: برای از عبور از این دوران باید تمام ارکان دولت وارد شوند و از بخش خصوصی هم یاری بگیریم.

حمزه زاده درباره راهکارهای بهبود گردشگری گفت: مهیا کردن شرایط ورود دیگر گردشگران خارجی مانند چینی ها، روس ها و هندی ها به ایران یکی از روش هایی است که می تواند بخشی از خسارت لغو شدن تورهای اروپایی را کاهش دهد.

رئیس جامعه هتلداران ایران اظهار کرد: کشورهای ذکرشده جمعیت زیادی دارند و قطعا میزان زیادی از شهفرایندان این کشورها سالانه به سفرهای خارجی می فرایند که ایران می تواند مقصد مناسبی برای آنها باشد.

حسن سیادتان، رئیس جامعه هتلداران استان فارس نیز از تاثیر اتفاقات اخیر در کشور بر صنعت گردشگری اشاره نمود و گفت: گردشگران خارجی برای سفر به ایران هتل های استان را از 10 فروردین تا اواسط اردیبهشت 99 رزرو نموده بودند که متاسفانه اتفاقات اخیر سبب شد گردشگران بدون استثنا رزروها را کنسل نمایند.

به گفته سیادتان، تمام هتل های استان فارس در حال ورشکستگی اند.

رئیس جامعه هتلداران فارس گفت: اگرچه در شرایط فعلی آمار دقیقی از کنسلی تورهای گردشگری نداریم، اما شواهد نشان می دهد که بیش از 70 درصد تورهای گردشگری استان کنسل شده اند و به نظرم دولت باید برای رونق گردشگری و یاری به آژانس های مسافرتی کمیته بحران تشکیل دهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 579

به "لغو 70 درصد سفرهای اروپایی به ایران ، صد درصد تورهای آمریکا و کانادا هم لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو 70 درصد سفرهای اروپایی به ایران ، صد درصد تورهای آمریکا و کانادا هم لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید