مبارزه بیولوژیک علیه آفت شپشک آرد آلو در باغات مرکبات جنوب کرمان

به گزارش مجله سلنا، مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان از مرحله اول مبارزه بیولوژیک علیه آفت شپشک آرد آلود مرکبات با رها سازی کفشدوزک کریپتولموس در سطح 456 هکتار از باغات مرکبات جنوب کرمان اطلاع داد.

مبارزه بیولوژیک علیه آفت شپشک آرد آلو در باغات مرکبات جنوب کرمان

جهت دریافت خدمات معماری ویلا مدرن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرنگاران کرمان؛مجیدفرخی،بیان کرد:درراستای سیاست های وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر کاهش مصرف سموم و کنترل بیولوژیک آفات،عملیات مبارزه بیولوژیک علیه شپشک آردآلود مرکبات با رهاسازی کفشدوزک کریپتولموس در مرحله اول در سطح 456هکتار در باغات مرکبات جنوب استان کرمان خاتمه یافت.

وی با بیان اینکه این آفت به وسیله تغذیه شیره گیاهی منجر به ضعف عمومی درخت می شود اضافه کرد: وجود پوشش مومی بر روی پوره های این آفت باعث شده که مبارزه شیمیایی با سموم تماسی و گوارشی بر علیه آن موثر نباشد و بهترین راه کنترل این آفت استفاده از دشمنان طبیعی (حشرات مفید)می باشد.

وی اضافه کرد:کفشدوزک کریپتولموس در مرحله لارویوحشره کامل شکارچی بوده و از تخم، پوره ها و حشرات کامل شپشک ها تغذیه می نماید.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی جنوب استان کرمان اهداف مبارزه بیولوژیک را فراوری محصول سالم و عاری از مصرف سموم شیمیایی،جلوگیری از مقاوم شدن آفات به سموم شیمیایی، توسعه کشاورزی پایدار و حفظ محیط زیست دانست و گفت:مرحله دوم رها سازی کفشدوزک شهریورماه امسال در باغات مرکبات شهرستان های جیرفت و عنبرآباد اجرا می شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1820

به "مبارزه بیولوژیک علیه آفت شپشک آرد آلو در باغات مرکبات جنوب کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبارزه بیولوژیک علیه آفت شپشک آرد آلو در باغات مرکبات جنوب کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید