مجتمع های مسکونی دوستدار کودک می شوند

به گزارش مجله سلنا، تهران(پانا) - ضوابط مربوط به طراحی مجتمع های مسکونی دوستدار کودک در شهر تهران به تصویب اعضاءکمیسیون ماده پنج رسید.

مجتمع های مسکونی دوستدار کودک می شوند

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، سومین جلسه کمیسیون ماده پنج امسال به ریاست پیروز حناچی، شهردار تهران و با حضور محسن هاشمی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری و اشراقی، رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل شد و تصویب ضوابط مربوط به طراحی مجتمع های مسکونی دوستدار کودک در شهر تهران یکی از تصمیمات مهم این جلسه بود.

اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج در تشریح این مصوبه گفت: منظور از مجتمع مسکونی دوستدار کودک، مجموعه ای است، متشکل از مسکن مطلوب و امکانات مناسب برای تحرک مستقل و ایمن بچه ها در فضاهای مشترک و مشاع تا این فضاها بستری برای شکل گیری اجتماع محلی دوستدار کودک باشد. هدف کلی این طرح هم پاسخگویی به نیازهای فیزیکی و روانی بچه ها، ایجاد مجتمع های مسکونی سر زنده، ظرفیت سازی و ارتقای آگاهی و دانش متخصصین، متولیـان و بهره وران این حوزه است.

وی ادامه داد: بدین منظور در سومین جلسه کمیسیون ماده پنج در امسال، ضوابط مربوط به طراحی مجتمع های مسکونی دوستدار کودک در دستور کار نهاده شد که پس از توضیحات مشاور طرح و بحث و آنالیز اعضاء، ضمن تصویب موضوع، قرار شد معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران نسبت به ابلاغ ضوابط مجتمع های مسکونی دوستدار کودک با توجه به رویکرد طرح و آنالیز امکان تحقق پذیری آن در محلات شهر تهران، به لحاظ مشاعات مجاز ساختمانی و با توجه به رعایت موارد ایمنی و رعایت کنترل های طبیعی اقدام لازم را به عمل آورد.

اشراقی گفت: بعلاوه در ادامه این جلسه، با انتزاع محدوده بلوک شهری ملاقات در بخش غربی اراضی عباس آباد در محدوده منطقه 3 که دارای 17 پلاک مسکونی و اداری است، موافقت شد.

وی اضافه کرد: البته عملیاتی شدن آن منوط به تصویب شورایعالی شهرسازی و معماری ایران است و در این تصمیم توصیه شدکه کاربردها و عملکردها متناسب با این محدوده ملاک عمل باشد.

ارتفاع مجاز برای احداث ساختمان های تازه معین شد

معین حداکثر ارتفاع مجاز بناهای غیر بلند مرتبه شهر تهران تا 50 متر از دیگر تصمیمات سومین جلسه کمیسیون ماده پنج در سال 1400 بود، بر این اساس شهرداری های منطقه ها در زمان صدور پروانه های ساختمانی ملزم به رعایت ارتفاع شدند و قرار شد معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران ضمن تبیین و معین حداکثر ارتفاع مجاز طبقات، جهت فعالیت ها و کاربری های مختلف، مراتب را برای اجراء به منطقه ها ابلاغ کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1860

به "مجتمع های مسکونی دوستدار کودک می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجتمع های مسکونی دوستدار کودک می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید