مصرف روی و ویتامین C تاثیری بر بیماری کووید-19 ندارد

به گزارش مجله سلنا، نتایج یک آنالیز نشان می دهد که مصرف روی و ویتامین C تاثیری بر بیماری کووید-19 ندارد.

مصرف روی و ویتامین C تاثیری بر بیماری کووید-19 ندارد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مصرف مکمل های روی و ویتامین C ممکن است به تقویت سیستم ایمنی یاری کند، اما در صورت اثربخش بودن در درمان بیماری کووید-19، تاثیر آن بسیار ناچیز است.

محققان اظهار داشتند: این مطالعه پس از 10 روز درمان با مکمل های روی، ویتامین C یا هر دوی آن ها سرانجام یافت، زیرا این مکمل ها در بیماران کرونایی که در بیمارستان تحت درمان نبودند اثربخش نبوده است.

محققان آمریکایی اظهار داشتند: مصرف مکمل روی یا ویتامین C با دوز بالا یا ترکیب هر دوی آن ها تاثیری در کاهش مدت زمان بیماری در بیماران سرپایی مبتلا به کووید-19 در مقایسه با روش های درمانی استاندارد نداشته است.

به گفته محققان آمریکایی از آنجاییکه در این آزمایش به نقطه نهایی اولیه خود مبنی بر اثبات اثرات مفید روی یا ویتامین C دست نیافتیم فرایند آزمایشات زودتر سرانجام یافت.

در چندین مطالعه مزایای مکمل های تقویت کننده سیستم ایمنی بدن در درمان بیماری کووید-19به تنهایی یا در ترکیب با دارو درمانی مورد آنالیز قرار گرفته اند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، هرچند به گفته محققان این اثربخشی در خصوص مکمل های روی و ویتامین C مشاهده نشده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1633

به "مصرف روی و ویتامین C تاثیری بر بیماری کووید-19 ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف روی و ویتامین C تاثیری بر بیماری کووید-19 ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید