نرخ هر شانه تخم مرغ 34 هزار تومان

به گزارش مجله سلنا، مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار گفت: طبق آخرین مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ 17 هزارتومان و هر شانه دو کیلویی 34 هزارتومان برای مصرف کنندگان تعیین شده و نرخ فروش بیش از این در خرده فروشی ها اجحاف است.

نرخ هر شانه تخم مرغ 34 هزار تومان

به گزارش خبرنگاران، هدایت اصغری روز یکشنبه در مصاحبه با ایرنا اضافه کرد: براساس مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار، قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب واحدهای مرغداری 14 هزارتومان، درب عمده فروشی ها 15 هزارو 300 تومان و با در نظر دریافت کرایه حمل به میادین میوه وتره بار برای مصرف کنندگان نرخ نهایی 17 هزارتومان تعیین شده است.

وی اظهارداشت: در واقع هر شانه تخم مرغ دو کیلوگرمی باید با نرخ 34 هزار تومان به دست مصرف کنندگان در سراسر کشور برسد و در صورت اعلام گزارش گرانفروشی در سطح خرده فروشی ها، به طور حتم دستگاه های نظارتی با متخلفان برخورد می کند.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار شرح داد: طی یک تا دو هفته اخیر با ایجاد بارانداز تخم مرغ در منطقه تهرانپارس و عرضه آن با نرخ های مصوب به نظر می رسد بازار این محصول تا حدی کاهشی شده و بزودی متعادل می شود.

اصغری با تاکید براینکه تخم مرغ مورد نیاز کشور تامین است، اضافه کرد: اکنون حجم خوبی تخم مرغ با نرخ های مصوب وارد بارانداز تهران پارس می شود و در اختیار میادین میوه و تره بار و اصناف و خرده فروشی ها قرار می گیرد.

وی گفت: در صورت نیاز استان ها، اتحادیه با همکاری شرکت پشتیبانی امور دام و سازمان های صنعت و معدن استان ها امکان ایجاد بارانداز تخم مرغ را دارد تا هر چه سریعتر نرخ در استان های مختلف متعادل شود.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار شرح داد: البته نرخ تمام شده هر کیلوگرم تخم مرغ با توجه به هزینه های تولید با در نظر دریافت سود بین 10 تا 15 درصد برای تولیدکنندگان 15 هزارو 733 تومان است، اما با توجه به اینکه ستاد تنظیم بازار، حقوق مصرف کنندگان را نیز در نظر دارد قیمت تمام شده تخم مرغ را درب مرغداری ها با کیلویی 14 هزارتومان بدون دریافت هیچ سودی تعیین کرده است که تولیدکنندگان نیز این موضوع را پذیرفته اند.

وی اضافه کرد: بنابراین دریافت هرگونه سود اضافی در توزیع و فروش تخم مرغ در سطح خرده فروشی ها خلاف مصوبه ستاد تنظیم بازار است و انتظار می رود مردم از گرانفروشان خرید نکنند و از میادین میوه و تره با و فروشگاه های زنجیره ای با نرخ های مصوب این محصول را تهیه کنند.

اصغری ادامه داد: در حال حاضر برای متعادل شدن بازار تخم مرغ داخلی هیچگونه صادراتی صورت نمی گیرد.

طبق بررسی های میدانی طی سه هفته اخیر تا به امروز قیمت هر شانه تخم مرغ در بازار و سطح خرده فروشی ها همچنان بین 40 تا 43 هزار تومان است.

براساس آمارها سال گذشته بیش از یک میلیون تن تخم مرغ در کشور تولید شد که هر ساله بخش مازاد آن به کشورهای همسایه صادر می شود.

طبق گفته مسوولان، تا ابتدای آذرماه جاری تخم مرغ به کشورهای هدف صادر می شد و اکنون حدود یک ماه است که صادرات این محصول ممنوع شده است.

طبق مصوبه پیشین ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب واحدهای مرغداری 12 هزارتومان و برای مصرف کنندگان 14 هزارو 500 تومان تعیین شده بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1524

به "نرخ هر شانه تخم مرغ 34 هزار تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ هر شانه تخم مرغ 34 هزار تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید