نصب دوربین های پلاک خوان در خروجی های زوج و فرد سابق

به گزارش مجله سلنا، معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: خروجی های محدوده طرح کنترل آلودگی هوا (منطقه زوج و فرد سابق) به سیستم کنترل مکانیزه معروف به دوربین های پلاک خوان مجهز شدند.

نصب دوربین های پلاک خوان در خروجی های زوج و فرد سابق

محسن پورسیدآقایی گفت: پس از تجهیز مبادی ورودی محدوده کنترل آلودگی هوا به سیستم کنترل مکانیزه بعضی افراد از خیابان های یک طرفه ای که مبادی خروجی محدوده زوج و فرد سابق به شمار می رود وارد محدوده می شوند.

وی اظهارداشت: این افراد در واقع 2 تخلف ورود ممنوع و ورود غیرمجاز به محدوده کنترل آلودگی هوا یا همان زوج یا فرد سابق را به صورت همزمان مرتکب می شوند.

معاون شهردار تهران ادامه داد: اکنون مبادی خروجی محدوده کنترل آلودگی هوا نیز به سیستم کنترل مکانیزه مجهز و در این راستا تاکنون 120 خروجی محدوده کنترل آلودگی هوا به دوربین پلاک خوان مجهز شده است.

پورسیدآقایی توضیح داد: افرادی که از خروجی ها وارد محدوده طرح کنترل آلودگی هوا یا طرح ترافیک شوند، هم بابت ورود ممنوع و هم برای ورود غیرمجاز به محدوده جریمه خواهند شد.

معاون شهردار تهران اضافه نمود: در زمان حاضر ثبت تخلف معاینه فنی با هزار و 400 دوربین، ثبت تخلف ورودی محدوده طرح ترافیک به وسیله 92 دوربین و ثبت تخلف ورودی محدوده کنترل آلودگی هوا به وسیله 111 دوربین انجام می گردد.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران توضیح داد: روزانه 10 میلیون رکورد به وسیله دوربین های سطح شهر گرفته می گردد که از این میزان 15 هزار ثبت تخلف سرعت و چراغ قرمز بوده است.

طرح کنترل آلودگی هوا یا زوج و فرد سابق که از آن به عنوان حلقه دوم طرح ترافیک نیز یاد می گردد از اول تیر سال جاری جایگزین طرح زوج و فرد شد و ساعت اجرای آن در روزهای شنبه تا چهارشنبه از 6:30 تا 19 و روزهای پنجشنبه از 6:30 تا 13 است.

اجرای طرح کنترل آلودگی هوا از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علی، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب به بزرگراه های نواب و چمران محدود است و براساس این طرح، دیگر ملاک ورود به محدوده زوج یا فرد سابق آخرین رقم سمت راست پلاک های خودرو نیست.

خودروهای پلاک تهران 20 روز و خودروهای پلاک شهرستان 15 روز در هر فصل می توانند به محدوده طرح کنترل آلودگی هوا به صورت رایگان وارد شوند و شرط بهره مندی از تسهیلات این طرح نیز ثبت نام خودرو در سامانه my.tehran.ir است.

اگر مالکان مشخصات خودرو خود را در سامانه تهران من ثبت نکنند علاوه بر عوارض مشمول جریمه نیز می شوند.

علاوه بر طرح کنترل آلودگی هوا، طرح ترافیک اصلی نیز در مرکز پایتخت روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30 تا 19 اجرا می گردد که از شمال به خیابان مطهری، از سمت جنوب به خیابان شوش، از سمت غرب به خیابان کارگر و از سمت شرق به خیابان شریعتی و 17 شهریور محدود است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 مرداد 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 204

به "نصب دوربین های پلاک خوان در خروجی های زوج و فرد سابق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب دوربین های پلاک خوان در خروجی های زوج و فرد سابق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید