نظامیان ترکیه برای گشت زنی در کنار آمریکایی ها وارد سوریه شدند

به گزارش مجله سلنا، خودروهای نظامی ترکیه یکشنبه، 17 شهریور، وارد سوریه شدند تا درکنار نیروهای آمریکایی، گشت های برنامه ریزی شده با هدف ایجاد یک منطقۀ امن در این کشور را آغاز کنند. این منطقۀ امن در امتداد مرزِ مناطقی است که توسط نیروهای کرد کنترل می شود.

نظامیان ترکیه برای گشت زنی در کنار آمریکایی ها وارد سوریه شدند

به گزارش یورو نیوز، خودروهای نظامی ترکیه در حدود 15 کیلومتری شرق شهر مرزی آکاکاله ترکیه که در همسایگی شهر تل ابیض سوریه است، به خودروهای گشت آمریکایی پیوستند.

مناطق شرقی رود فرات عمدتا در کنترل نیروهای کرد عضو ی پ گ است که از متحدان آمریکا در مبارزه با داعش محسوب می شدند. آنکارا این نیروها را با این توجیه که با شبه نظامیان کرد ترکیه در ارتباط هستند، تروریست می خواند.

اگرچه ترکیه و ایالات متحده پس از مذاکراتی فشرده سرانجام با ایجاد یک منطقۀ امن و یک مرکز عملیات مشترک موافقت کرده اند اما همچنان در موضوعاتی مانند عمق این منطقه و ساختار فرماندهی نیروها اختلاف دارند و به همین دلیل تاکنون همکاری هایشان به چند گشت زنی مشترک با هلی کوپتر محدود شده است.

ترکیه که محل اسکان حدود 3 میلیون و ششصد هزار پناهجوی جنگ هشت سالۀ سوریه است، امید دارد که بتواند حدود 1 میلیون پناهجو را در مناطق شمالی سوریه اسکان دهد.

سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه امروز در مصاحبه با خبرنگار سی ان ان خاطرنشان کرد: اگرچه جغرافیای ما یک مزیت است اما از نظر مهاجرت و ترور نقطه ضعف هایی دارد. اگر گشت های آمریکایی می توانند در شرق فرات در کنار نیروهای ما به گشت زنی بپردازند و اگر می توانند سربازانشان را وارد این منطقه کنند و اگر در حال حاضر پایگاه های دیده بانی ترکیه در ادلب دایر شده، این ها همه نتیجۀ گام هایی است که ترکیه برداشته است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 295

به "نظامیان ترکیه برای گشت زنی در کنار آمریکایی ها وارد سوریه شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظامیان ترکیه برای گشت زنی در کنار آمریکایی ها وارد سوریه شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید