نظریه ای از فیلم رستاخیزهای ماتریکس درباره قرص های آبی نو

به گزارش مجله سلنا، از زمانی که خبر ساخت چهارمین فیلم فرنچایز ماتریکس رستاخیز ماتریکس اعلام شده هواداران سوالات زیادی مطرح کردند. سومین فیلم ماتریکس، انقلاب های ماتریکس، با مرگ احتمالی قهرمان های این مجموعه، نئو (کیانو ریوز) و ترینیتی (کری-آن ماس) و رهایی تمام افرادی که در حال حاضر در ماتریکس به دام افتاده اند، به انتها رسید. با این حال این طور به نظر می رسد که در رستاخیز ماتریکس نئو بار دیگر در دنیای مجازی که به وسیله ماشین ها اداره می گردد و با کوچک ترین مقاومتی از جانب انسان ها برخورد می گردد، گرفتار شده است که در این صورت دانسته های قبلی ما را زیر سوال می برد.

نظریه ای از فیلم رستاخیزهای ماتریکس درباره قرص های آبی نو

پس چگونه نئو و ترینیتی از اتفاقات سرانجام فیلم انقلاب های ماتریکس جان سالم به در می برند؟ چرا هنوز افرادی هستند که در ماتریکس گیر افتاده اند؟ چرا نئو قرص های آبی شوم را، که به معنای پذیرش واقعیت دروغین ماتریکس است، به عنوان دارو تجویزی می نماید؟ همه اینها سؤالات مهمی هستند که امیدواریم در 22 دسامبر 2021 با اکران رستاخیز ماتریکس در شبکه HBO Max و سینماها پاسخ داده شوند. اما تا آن موقع، هواداران این فرنچایز تنها می توانند درباره اتفاقات و داستان رستاخیز ماتریکس و پاسخ این سوالات نظریه پردازی نمایند. در این بین یکی از نظریه های طرفداری به طور خاص برترین پاسخ را برای بعضی از این سؤالات، از جمله ماهیت واقعی قرص های آبی تازه ارائه می دهد.

نئو ممکن است از نظر فنی بشریت را آزاد نموده باشد، اما با واقعیت تازه و متفاوتی روبه رو هستیم.

این نظریه که به وسیله یکی از کاربران Reddit، u/Jacob-Wallace-8721 ارائه شده، بر این است که در حین پیش رفتن اتفاقات انقلاب های ماتریکس به نفع انسان ها همانطور که برای ما به تصویر کشیده شد، معمار ماتریکس هم به طور مخفیانه درحال یافتن راهی برای نجات خود و دنیای ماتریکس است. اساساً با توزیع قرص های آبی بین مردم - همانطور که در تریلر می بینم و عده ای دچار تهوع می شوند- معمار می تواند جمعیت انسانی را در ماتریکس حفظ کند. بدین ترتیب حتی اگر از نظر فنی برای ترک ماتریس آزاد باشند باز هم به دنیای ماتریکس تعلق خواهند داشت. در نتیجه معمار توانسته حفره ای در صلح پیدا کند و انسان ها را در ماتریکس نگه دارد.

بر طبق این نظریه ترینتی و مامورین بازگشتی که می بینیم صرفاً طراحی شده اند تا نئو و سایر انسان ها را آزادی منصرف نمایند. درحالی که هیچ خشونتی برای جلوگیری از ترک ماتریس اعمال نمی گردد، جوری انسان ها را دستکاری می نمایند تا با اراده آزاد خود در ماتریکس بمانند. مطمئناً این نظریه کاملا با رفتاری که از معمار انتظار می رود منطبق است. همانطور که خودش در بارگذاری مجدد ماتریکس به نئو شرح می دهد، وجود ماتریکس در واقع بر پایه تصمیم ناخودآگاه بشر برای پذیرش آن به عنوان واقعیت بنا شده. دور زدن اقدامات نئو در سه گانه اصلی به وسیله روش های دیگر دقیقا در تخصص اوست. با این حال، تا زمانی که رستاخیز ماتریکس در ماه دسامبر اکران نگردد، نمی توانیم مطمئن باشیم که آیا این نظریه درست است یا خیر.

منبع:

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 20 دی 1400 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 2051

به "نظریه ای از فیلم رستاخیزهای ماتریکس درباره قرص های آبی نو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظریه ای از فیلم رستاخیزهای ماتریکس درباره قرص های آبی نو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید