نمایشگاه اسپانیا با امیکرون شروع شد

به گزارش مجله سلنا، چهل و دومین نمایشگاه بین المللی گردشگری فیتور در مادرید اسپانیا، درحالی کارش را شروع کرد که دیگر رویدادهای جهانی گردشگری تحت تاثیر امیکرون در تردیدِ برگزاری به سر می برند یا به طور کامل لغو شده اند.

نمایشگاه اسپانیا با امیکرون شروع شد

به گزارش خبرنگاران بنا بر اعلام روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، در این نمایشگاه که از 19 ژانویه برابر با 29 دی ماه 1400 با حضور پادشاه و جمعی از مقامات گردشگری کشور اسپانیا، ریس سازمان جهانی گردشگری و دیگر مسؤولان و کنشگران صنعت گردشگری کشورهای شرکت نماینده برگزار گردید، مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به عنوان نماینده رسمی ایران به همراه 14 شرکت نماینده از بخش گردشگری و صنایع دستی نیز حضور دارند.

غرفه ایران به وسعت 120 متر مربع با الهام از معماری اصیل ایرانی طراحی شده است. این غرفه در سالن کشورهای اروپایی برپا شده است که با برگزاری نشست های تخصصی و برنامه های متنوع کوشش می نماید ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری کشورمان را معرفی و توراپراتورها و جهانگردان را برای سفر به ایران ترغیب نمایند.

نمایشگاه سال جاری که تا 3 بهمن ماه 1400 ادامه دارد، در سایه شیوع پاندمی اُمیکرون قرار گرفته و به خاطر اجرای تدابیر شدید بهداشتی و دستورالعمل های جهانی، با صف طولانی در روز افتتاحیه روبرو شد و متعاقب آن، مراسم شروعین نمایشگاه با تاخیر طولانی برگزار گردید. این نمایشگاه الزاماتی را برای همه شرکت نمایندگان و بازدیدنمایندگان مشخص نموده که داشتن گواهی نامه واکسیناسیون برای شهروندان اتحادیه اروپا و کد QR سلامت سفر به اسپانیا برای شهروندان غیرمقیم الزامی شده است. از شرکت نمایندگانی که قادر به ارائه این گواهی ها نیستند، نیز خواسته شده نتیجه آزمایش آنتی ژن منفی ارایه دهند.

نمایشگاه دور قبل فیتور هم که قرار بود همزمان با شروع سال 2021 برگزار گردد، به علت تشدید ویروس کرونا تا بهار 2021 به تعویق افتاد و بعد پنج ماه تأخیر، از 29 اردیبهشت تا 3 خرداد با بهره گیری از نسخه ویژه فیتور لایو و برگزاری همزمان حضوری، برگزار گردید.

فیتور یکی از مهم ترین نمایشگاه گردشگری در بازار کشورهای لاتین زبان است که جمهوری دومینیکن، کشوری اسپانیایی زبان در دریای کارائیب، شریک این دور نمایشگاه به شمار می آید.

در دوره های پیشین این نمایشگاه، بیش از 10 هزار کمپانی گردشگری از جمله آژانس های مسافرتی، شرکت های توریسم محلی، سازمان های رسمی، تورگردان ها، شرکت های حمل و نقل، هتل ها و اقامتگاه ها، شرکت های خدماتی و مراکز آموزشی حضور داشتند و نزدیک به 8500 روزنامه نگار و بلاگر این نمایشگاه را پوشش دادند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 فروردین 1401 بروزرسانی: 25 فروردین 1401 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 2142

به "نمایشگاه اسپانیا با امیکرون شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه اسپانیا با امیکرون شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید